Перейти до змiсту
 

Знайомтесь – єдиний соціальний внесок власною персоною

єдиний соціальний внесок

Знайомтесь, єдиний соціальний внесок власною персоною

Доброго дня, друзі.

Трохи раніше я обмовився, що 8 липня Верховна Рада ухвалила закон про збір та облік єдиного соціального внеску. Глянемо тепер на нього пильніше.

Що ж таке соціальний внесок? Для чого він потрібен? Як і в яких розмірах його сплачувати? І з якого числа він почав працювати?

Єдиний соціальний внесокце єдиний платіж до Пенсійного фонду, який міститиме в собі декілька внесків на соціальне та пенсійне страхування. Якщо у вас є работа, яку ви як роботодавець пропонуєте працівникам, то, відповідно, ви виплачууєте за неї зарплату. З цієї зарплати проводиться відрахування до Пенсійного фонду та ще трьох соціальних фондів – страхування на випадок безробіття, із тимчасової втрати працездатності, та від нещасних випадків на виробництві. Які це несе незручності для роботодавця, зрозуміло:

 • потрібно в усіх чотирьох фондах стати на облік;
 • робити відрахування до цих фондів;
 • заповнювати звітність по кожному фонду та звітувати в кожен окремо;
 • слідкувати за термінами подання звітності в чотирьох фондах.

Введення ж єдиного соціального внеску має полегшити подання звітності до цих фондів – всі ці відрахування зводяться в один, єдиний соціальний внесок, який сплачується одною сумою. Взамін звітування в 4 різні інстанції ми сплачуємо  і звітуємось лише до Пенсійного фонду – адже саме Пенсійний фонд буде адмініструвати цей внесок. Тобто роботи мало б бути в 4 рази менше. Це має радувати.

Єдиний соціальний внесок почне діяти з 1 січня 2011 року, так що є ще час підготуватись до нього. Слідкуйте за сайтом – тут завжди будуть потрібні новини по сплаті єдиного соціального внеску.

Який розмір єдиного внеску і як його вираховувати? Вираховуватись єдиний соціальний внесок буде за тим же механізмом, за яким сплачуються в даний момент внески до Пенсійного фонду. Як відомо, на даний момент внески складаються з:

 • відрахувань із зарплати самого найманого працівника;
 • нарахувань на фонд оплати праці, які проводить і оплачує роботодавець.

Із зарплати працівника відраховується приблизно 3,6 % – тобто 2% із зарплати поступає до Пенсійного, 1,6% – до інших соціальних фондів. Десь в цих межах і збережеться розмір внеску із зарплати найманого працівника.


А ось для роботодавця розмір цього соціального внеску буде коливатись в залежності від діяльності, і визначатись так званими класами ризику. І цих класів ні багато, ні мало, а цілих 67. Перший, найменший клас ризику, має відрахування в сумі 36,76%, останній, найбільший – 49,7%. Якщо ви проводите діяльність за декількома напрямками, то визначатись клас професійного ризику буде за основним видом економічної діяльності. Згідно з цим класом буде визначено відсоток нарахувань на фонд оплати праці, який матиме сплатити роботодавець. Так, наприклад, для бюджетних установ цей розмір становитиме 36,3%, для платників, які уклали з працівниками договори цивільно-правового характеру – 34,7%. Отже, ми сплатили єдиний соціальний внесок на рахунок Пенсійного фонду. Як же ця сума буде розщеплюватись на 4 фонди? Розщеплення суми єдиного соціального внеску буде проводити Держказначейство, зараховуючи потім складові соціального внеску на рахунки відповідних соціальних фондів.
Єдиним органом, який буде проводити збір та контроль сплати єдиного соціального внеску, є Пенсійний фонд України. В ньому ж буде вестись державний реєстр страхувальників та застрахованих осіб.

А що кажуть державні органи?  Очікується скорочення кількості чиновників, які подекуди дублюють роботу одне одного. Це веде за собою зменшення витрат бюджетних коштів. Також за рахунок спрощення зменшаться затрати роботодавців на ведення (адміністрування) єдиного соціального внеску.

Але ж має бути тут і якась хитрість? Не без того. Полегшиться контроль над роботодавцями. Як кажуть чиновники, зараз  у несумлінних платників є можливість ухилятись від деяких фондів. А коли платіж буде єдиним, ухилитись від перерахування коштів у якийсь фонд буде неможливо, буде одна загальна сума до сплати. Тому чиновники очікуються покращення платіжної дисципліни.


Такими є перші новини про соціальний податок. Що ближче буде до дати початку його дії – до 1 січня 2011 року, тим більше інформації ви будете отримувати. Будьте зі “Звіт до ПФУ” – будете в курсі всього нового зі звітності до Пенсійного фонду України.

Для  тих, хто цікавиться закордонною пенсійною системою накопичення, є таке повідомлення:

When you leave your work, where you have contributed to the 401K plan , you have three ways: cash out your 401K funds, keep funds in the current plan, or move them to another qualified retirement account. 401k rollover to IRA is usually the best way.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, або слідкуйти за новими статтями у TWITTERі – і про все нове Ви взнаєте першими!

Обговоріть цю статтю  на НАШОМУ ФОРУМІ “ЗВІТ ДО ПФУ”! Можливо, там Ви знайдете відповіді на питання, які не знайшли тут. Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання ! 

Якщо вам сподобався сайт – ви можете висловити вдячність та підтримати його ось тут ! Щоб захистити свою побутову та офісну техніку, вам необхідно купить стабилизатор напряжения Ваші проблеми зі стрибками струму закінчаться.

З повагою,  Консультант.

*

Також нас шукають за такими словами: помесячная, персонификация, отчет в ПФУ, отчетность в Пенсионный фонд, единый социальный взнос.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

29 комментариев

 1. Оксана пишет:

  Скільки треба платити платнику ЕП з 1.07.2010 до пенсійного фонду, чи обов*язково проводити внески?

 2. Consultant пишет:

  @ Оксана:
  Тепер доплата обов”язкова – вона є в законі. Доплачувати треба залежно залежно від суми податку. Докладніше про доплату читайте цю публікацію: Підприємцю, Ну Зараз Ти Нам Заплатиш!! Доплата до мінімального страхового внеску- тепер в Законі!

 3. Олена пишет:

  Як буде проводитись відшкодування по лікарняним листкам або іншим страховим випадкам?

 4. Byhgalter пишет:

  Всі закони про соціальне страхування залишаться в силі. Тобто щодо страхових виплат не зміниться нічого.

 5. Наталія пишет:

  Як визначається клас ризику? До якого класу відносити пыдприємство?

  • Consultant пишет:

   Класи ризику ще, на жаль, не визначені – фонди соцстраху ще не провели цю роботу до кінця. Як вони будуть – я опублікую їх тут. За новим порядком вам має прийти лист з Пенсійного, де буде вказаний ваш клас ризику. Але це буде не раніше Нового року.

 6. мира пишет:

  очень понятно написано,спасибо

 7. Consultant пишет:

  Спасибо и вам за позитивный комментарий :) удачного отчитывания :)

 8. панянка пишет:

  а что будет с доплатами для единщиков? правильно ли я поняла, что надо будет платить полностью сумму, т.е. мин. ЗП * 34,7%?

 9. Consultant пишет:

  Нельзя сказать наперед, не зная, какие же суммы мин. зарплаты будут утверждены на 2010 год. Плюс – процент отчислений будет зависеть от вида деятельности (т.е. от класса риска). Я вас правильно понял? или вы говорите о доплате до минимального взноса?

 10. панянка пишет:

  вот в том то и вопрос – для единщиков остается доплата или, все-таки, соцвзносы забрали из единого налога, и теперь они должны доплачивать полную сумму? 34,7% – это обязательные для единщиков ПФ и безработица, остальные фонды они могут платить добровольно
  Понятно, что сумма будет меняться в зависимости от мин. зп, вопрос не в суммах, вопрос в принципе.

 11. Consultant пишет:

  Соцвзносы из налога забрали.

 12. Наташа пишет:

  Я на єдин. под. роблю доплату до ПФУ, з цим все зрозуміло може колись це мені пригодиться як піду на пенсію, а от мій батько ( єдин. под.) він вже пенсіонер 8 років куди іде його доплата, розмір його теперішньої пенсії не змінився.

 13. марина пишет:

  моё предприятие на един.налоге.придеться ли мне платить полностью ЄСВ в пенсонный фонд? так как раньше с единого налога перечислялось 42% в Пенсионный фонд и мы платили разницу.

 14. Consultant пишет:

  Марина:
  Если Налоговый кодекс будет подписан в том виде, в каком приняла Верховная Рада – тогда налог будет “чистым”, т.е в нем не будет НИКАКИХ пенсионных и соц. взносов, как сейчас. Отщепляться от него ничего не будет.Вы должны будете заплатить налог, а потом еще ПОЛНУЮ сумму соц.внеску.

  Наташа:
  По законній суті – якщо він два роки проплатить доплату, тобто матиме ще 24 місяці повного страхового стажу, то тоді він має право подати заяву на перерахунок пенсії, і йому можуть підвищити пенсію. Але якщо у нього була раніше хороша зарплата (в радянські часи наприклад), або він військовий, або ще якісь нюанси…. там ще є багато “або”… то пенсія може і зменшитись в результаті такого перерахунку. Ну але юридично така можливість є. А фактично… ну що я вам можу сказати про доцільність доплати пенсіонерами-підприємцями… доплачувати мусять поки що всі, і виключень не передбачається.

 15. Nelya пишет:

  Здравствуйте.
  Если я не ошибаюсь, единый налог для юридических лиц в Налоговом кодексе не предусмотрен.

 16. Consultant пишет:

  Nelya
  Сейчас вообще ничего не предусмотрено – Президент сегодня, 30 ноября 2010 года ветировал Налоговый кодекс :). Поздравляю предпринимателей с небольшой, но все же победой.

 17. Nelya пишет:

  Спасибо за поздравление. Ждем что будет в четверг.

 18. Наташа пишет:

  Сьогодні здавала звіт до Пф.Сказали,що потрібно вивчати порядок сплати єдиного внеску.Я запитала:-Що тепер будемо перераховувати єдиний внесок лише на один рахунок?Мені відповили,що тепер перераховувати грошівнески будемо на 9 рахунків.Це як розуміти???

 19. Consultant пишет:

  Мені важко здогадатись, що мали на увазі в вашому управлінні. Можливо, це некомпетенція працівників, можливо, щось переплутали. Я зараз працюю над тим, щоб з’ясувати, що ж все-таки і на які рахунки треба буде сплачувати. Біда в тому, що до тепер ще ні одним держорганом (в т.ч. ПФУ і фондами соцзахисту) не виведено кінцеву систему сплати.

 20. Consultant пишет:

  Шан. Наташа, я уточнив по своїх каналах в ПФУ – скільки рахунків буде для сплати ЄСВ. Якщо в двох словах – для стандартних ситуацій їх буде 2. Для нестандартних може бути 4-6, інокли більше. Подробиці я розповім у статті – приблизно післязавтра.

 21. Ната пишет:

  Ну з ЄСВ мені майже все зрозуміло, а от як тепер ділити відсотки (у мене 7 група ризику 36,83%) по нарахуваннях в зарплатній відомості? а якщо вони не будуть розділятись, то як тоді їх записувати в головну книгу і на які рахунки?…

 22. Consultant пишет:

  Поки що нічого не скажу конкретного, такі нюанси бухобліку поки що невідомі, рекомендацій (навіть неофіційних) нема. Чи на один рахунок як соцстрах, чи на декілька їх розподіляти – поки що в тумані.

 23. Ната пишет:

  Ясно, дякую! Якщо щось буде чути напишіть будь-ласка.

 24. Наталья пишет:

  Когда же все-таки появится программа по ЕСВ? В “сырой” версии нет Импорта из DBF.
  В пенсионном говорят, что отсрочек при сдаче отчета не будет.

 25. Consultant пишет:

  Наталья, терпение. Уже есть три обновления, но в них нет полноценного функционирования ЄСВ. Например, там нельзя указать клас риска, а без этого отчет по ЄСВ – не отчет. Так что ждем. Я тоже жду с нетерпением программы.

 26. мира пишет:

  що за розссилки,толком нічого нема

 27. Consultant пишет:

  Мира, ну ви вже вибачте, що є – то є, пишу про те, що треба :-) а яким толком вам потрібно? :-)

 28. оксана пишет:

  подскажите как правильно заполнить Додаток до таблиці 1 ,если есть задолженность по з\п ,какое указывать сальдо по сч,65 на конец и начало отчетного периода

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>