Перейти до змiсту
 

Змінився розмір мінімальної зарплати – змінились новини. Вас можуть “здати” до ДПА.

Мінімальна зарплата збільшилась - і проблем збільшилось

Почався новий звітній період – подається щомісячна звітність до Пенсійного фонду за жовтень 2010 року. На цей момент є декілька важливих зауважень, якими я хочу поділитись з вами.

З 1 жовтня 2010 року змінився розмір мінімальної заробітної плати - він становить 907 грн. Чим це суттєво для звіту до ПФУ?

 • Не забудьте проставити в звіті за жовтень (і потім за листопад також) 2010 року імено цю суму, 907 грн, якщо ви вказуєте при поданні звітності мінімальну зарплату. Інколи за інерцією ставлять старі суми, інколи таке стається через неуважність, інколи за справами забувають, що розмір мінімальної зарплати змінився. Так от я вам нагадую :-).
 • Зі зміною мінімальної зарплати змінився і розмір відрахувань/нарахувань. Тобто 33,2% від цієї суми – це 301,12 грн, а 2% – 18,14 грн.
 • Зміна розміру мінімальної зарплати потягнула за собою і збільшення розміру доплати (так-так, на жаль) – доплати до мінімального страхового внеску, яка так дратує підприємця на спрощеній системі. При розмірі зарплати в 907 грн. мінімальний страховий внесок становить 301,12 грн. Програму для розрахунку доплати відповідно до розміру вашого податку беріть тут, а статті про доплату читайте тут, потім ось тут , і ще ось тут.

І ще одне суттєве і важливе попередження – тільки для читачів сайту «Звіт до ПФУ»!

Воно має допомогти вам уникнути  нездорової уваги зі сторони наших фіскальних органів – а яким боком виходить ця увага, вам відомо. Отож, уважно читайте наступну (хоч і неприємну) інформацію, і пам’ятайте – Praemonitus praemunitu! («Попереджений – отже озброєний», з латини).

Пенсійним фондом України та Державною податковою адміністрацією досягнуто домовленості про обмін інформацією по тих страхувальниках, які виплачують зарплату менше або на рівні (!) мінімальної зарплати. Тобто – якщо Ви вказуєте у звіті суму зарплати найманого працівника меншу за мінімальну, або навіть на рівні мінімальної зарплати (!) – про вам повідомлять у податкову… …ну а вона проведе подальшу роботу із вами, переконуючи платити більшу зарплату! Як «переконує» податкова і як це «приємно» – ви знаєте.


На мою думку, механізм цього неподобства буде такий.

По закінченню звітного періоду Пенсійним фондом будуть формуватись списки тих, хто виплачує зарплату на рівні або менше мінімальної, і передаватись до податкової.  Під час приймання звітів часу на такі роботи, скоріш за все, у працівників Пенсійного не буде. Хоча побачимо…

Формуватись ці списки будуть, звісно, програмним забезпеченням – вручну  ніхто не буде сидіти і перебирати сотні і тисячі звітів. Тобто буде виставлено обмеження суми – і програма автоматично відбере звіти страхувальників, які підпадають під цей параметр.

Відповідно, і вихід з цієї ситуації напрошується такий – виплачувати і вказувати у звітності  зарплату, трохи більшу від мінімальної (ну і відрахування відповідні проводити). Тоді ваш звіт не мав би попасти під фільтр суми, рівної мінімальній зарплаті і менше – і відповідно, вас не мали б «злити» до податкової. Зайва увага податкової, яка візьме вас на «олівчик», вам не потрібна, адже так?

Така моя думка-порада. Звісно, як з’являться конкретні новини по цій ситуації – я тут же поділюсь ними з вами.

Поява такої співпраці зумовлена,  скоріш за все, тим, що багато підприємців йдуть у «тінь», закриваючи свою діяльність. Падають надходження до бюджету. А надходження до бюджету потрібні. Ось це, мабуть, і є перший, так би мовити, «дзвоник», реакція на цю ситуацію.

Я, певним чином, відчуваю себе незручно, повідомляючи вам лише неприємні новини – але що зробиш, як в останній час є лиш такі новини. І які б новини не були – але працювати і рухати бізнес потрібно. І в нагоді для розвитку вам стане база предприятий Украины – рекомендую скористатись, знайдете багато потрібної інформації.


Один доведений до відчаю підприємцеь погрожував знести податкову, використовуючи китайские бульдозеры , тому що у них приваблива ціна і відмінна функціональність. Ця техніка вже надійно заняла своє місце.

Ну але я рекомендую купить сумку из кожи змеи – як відомо, шкіра змії має чудовий неповторний малюнок, вирізняється оригінальністю, а головне: зміїна шкіра – це чудовий талісман від нещасть (типу податкової).

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTERі– і про все нове Ви взнаєте першими!

З повагою,  Консультант.

Також цю статтю шукають за словами: размер минимальной зарплаты, доплата до минимального страхового взноса, отчет в Пенсионный.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

11 комментариев

 1. [...] This post was mentioned on Twitter by Звіт до ПФУ, Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: Змінився розмір мінімальної зарплати – змінились новини. Вас можуть здати до ДПА. http://goo.gl/fb/RQMmz [...]

 2. Микола пишет:

  Програма Доплата2010 – нісенітниця. Або виправте, або приберіть.
  Щодо “злиття” в податкову. В бюджетній сфері дуже багатьом працівникам проводиться доплата до мінімальної, адже тарифна сітка не працює!
  А скільки тих, хто не всі дні працював з різних причин?
  Тому вважаю, що цей обмін нічого не дасть. Паніка ні до чого.

 3. Consultant пишет:

  Що вам не подобається в доплаті 2010? Поки що не чую від вас жодного конкретного зауваження, кажіть – я виправлю. Інформація щодо податкової – це інформація для роздумів приватникам, трясти будуть їх, а не державні і бюджетні установи – і ви це прекрасно розумієте. Прохання писати коментарі чіткі і по справі, інакше я введу на сайті попередню модерацію коментарів.

 4. Микола пишет:

  Я маю на увазі невідповідність поданого матеріалу і програми розрахунку доплати. Інформація випуску зорієнтована на платників єдиного податку та тих, хто перебуває на загальній системі оподаткування. А програма для кого? Про це я писав у коментарі до першого випуску щодо доплати. Проведіть опитування і все стане на свої місця.
  Не ображайтеся, але модерація призведе до краху і так не дуже популярного сайту. Вирішувати Вам.
  З 2005 року очолюю інформаційно-консультаційний центр з питань підприємництва і, повірте мені, знаю про що пишу. Джерел отримання достовірної інформації достатньо.
  Не треба писати? Немає питань. Не буду.
  Удачі!

  • Consultant пишет:

   Програма розрахована на платників єдиного та фіксованого податку, про це я писав у відповідь на ваші “коментарі до першого випуску щодо доплати” -якщо, звісно, уважно читати.

   …П.С.. а якщо ж врахувати, як активно і у великих об’ємах крадуть (це називається “плагіат) мій матеріал з мого сайту і розміщують у себе інші сайти, то звісно, мій ресурс “непопулярний” і “джерел отримання достовірної інформації достатньо”. Лиш чого ці “джерела” користуються моєю роботою, не розумію… :-)

 5. Микола пишет:

  Щодо програми – тільки для фіксованого. Розраховує з 10%. А для єдиного треба 42%. Про це мова. Я платник єдиного податку і доплачую меншу суму, ніж розраховує виставлена програма. Та і в заголовку написано, що для фіксованого. Тож, коли Ви відстоюєте помилковий матеріал, закрадаються сумніви щодо компетентності. А помилки роблять практично всі, але не всі можуть їх визнавати.

  Щодо інформації. З цього сайту я нічого нового не дізнаюся, бо маю змогу користуватися офіційними джерелами. І я маю ці новини раніше, ніж появляються тут. Щоб розробляти і підтримувати бухгалтерські програми це просто необхідно. На сумнівних сайтах практично не буваю. Тому про плагіат говорити не буду. А тут появляюся інколи і пишу з однією метою – допомогти користувачам, а для себе відслідковую можливі проблеми, з якими стикаються користувачі. Це теж корисно для програміста.

  Сподіваюся, що ми порозумілися.

  • Consultant пишет:

   На цій картинці (клацніть тут) чітко вказано, де в програмі треба переключитись між сторінкою для розрахунку по єдиному податку і сторінкою по фіксованому. Це стандартна функція Microsoft Excell, знайома кожній людині, яка має комп’ютер і знає, що таке Excell.

   Сподіваюся, що ми порозумілися.

 6. Микола пишет:

  Я це все бачив зразу і такою побудовою програм користуюся давно, але тільки для себе. Проте, я довів до Вас думку 2-х людей, які про це мені говорили при бесідах по доплаті. Те, що очевидно для програміста, не завжди підходить простому користувачеві, який не повинен витрачати час на пошук якогось непримітного перемикача.
  Як на мене, це невдалий інтерфейс програми, який викликає додаткові запитання.

 7. Андрій пишет:

  Пане Миколо, на мою думку Ви звичайнісенький лузер, Якщо ви не можете перемикнути сторінку в програмі Excel, Вам варто звернутись до будь якого п’ятикласника, він допоможе Вам з цим. І перед тим як критикувати людей які зробили дійсно корисну справу, Вам варто було б подолати власну безграмотність.

 8. Микола пишет:

  Пане Андрію, Ви мабуть читати не вмієте. Прочитайте уважно моє попереднє повідомлення. Якщо лузери розробляють прикладне програмне забезпечення (а я цим займаюсь з 1991 року), то вважайте, що я лузер, хоч і підготував не одного програміста, які працюють в міжнароднних проектах.

 9. Consultant пишет:

  Панове, не матюкайтеся, пліз.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>