Перейти до змiсту
 

Змінились строки подання звіту за 2012 рік! Підприємець, не проспи!

Доброго дня, друзі.

Звітність до Пенсійного фонду у новому, 2013 році, починається з новин, і новин не таких вже й втішних. Навіть більше скажу – відверто невтішних. Що поробиш – і радий би вас порадувати (вибачте за тавтологію), але ж ні, не судилось.

Неприємні новини, та в них є одна приємність – ви першими про них дізнаєтесь. Тобто в халепу вже не вскочите, на відміну від тих, хто взнає про це все пізніше.  В наш час інформації, хто нею володіє – той володіє світом. Попереджений – отже, озброєний! Нумо, гайда “озброюватись”! :-)

Змінено термін подання звіту до Пенсійного

Змінились строки подання звіту за 2012 рік! Підприємець, не проспи!

Новин є три. На свій розсуд я розташував їх по важливості у такому порядку:

На першому місці за важливістю (мало часу залишилось!) – Пенсійний фонд вніс зміни до порядку подання звітів і бажає, щоб підприємці-фізичні особи здали звіт за 2012 рік до 10 лютого 2013 року (тобто залишився місяць часу).

На другому місці за важливістю – змінились бланки звітності до Пенсійного фонду:

 • бланки місячної звітності по єдиному внеску, які подаються кожен місяць за найманих осіб. Зміни є в додатку 4 – в таблицях 1, 2, 5, 6,7, 8, тобто у всіх основних таблицях; також змінились додатки 1, 2, 5, 6, 7. Зміни в основному виражено тим, що додали ще декілька рядків у таблицях;
 • бланки річної звітності для підприємців теж зазнали змін. Ці зміни незначні і нібито несуттєві (так, на титульній сторінці тепер зазначено нову дату подання звіту – до 10 лютого), але факт є фактом – бланки змінились.

На третьому місці за важливістю – інформація про те, що фірмою Бест-Звіт припинено підтримку програми АРМ ЗС:

Про другу та третю новини, тобто про бланки та програму, докладніше поговоримо в наступних публікаціях, так як це важливо, але ще трохи терпить по часу.

На перше місце за важливістю я поставив інформацію про зміну (у бік зменшення) строку подання звітів приватними підприємцями – фізичними особами. Адже термін зменшився на півтори місяці, що є досить немало.

Що послужило приводом для зміни Пенсійним фондом термінів подання звітності підприємцями за 2012 рік?

Постановою правління Пенсійного фонду України від 10 грудня 2012 року № 24-1 було внесено зміни до іншої Постанови правління Пенсійного фонду, “Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Ці зміни – це якраз і є зміни у термінах звітування, у бланках та у порядку звітування. Згадана Постанова зареєстрована у Міністерстві юстиції 27 грудня 2012 року, і, відповідно, набула законної чинності і діє.

Як змінились терміни подання звіту до Пенсійного фонду приватними підприємцями – фізичними особами за 2012 рік?

Постановою встановлено новий строк подання звіту згаданими особами – до 10 лютого року, наступного за звітним. Тобто зараз строк подання звіту за 2012 рік підприємцем – до 10 лютого 2013 року.


Раніше цей строк був встановлений до 31 березня. Термін подання звітності зменшено вдвічі, залишилось місяць часу. Тому я й наголошую на важливості цієї інформації.

До 10 лютого 2013 року необхідно розрахуватись з Пенсійним фондом за 2012 рік – і грошима, і звітами.

За 2012 рік ви маєте сплатити до Пенсійного фонду 4572,42 грн єдиного внеску (при умові, що ви сплачуєте мінімальну ставку єдиного внеску 34,7%). Ця сума не залежить від виду вашої системи оподаткування (спрощена чи загальна) і групи, а залежить лише від мінімальної зарплати (сума внесків до Пенсійного фонду тут). Не сплачують єдиний внесок лише ті, хто не проводив діяльності. Також потрібно подати звіт. Все це, нагадаю, до 10 лютого 2012 року.

Якщо у вас ще не сплачено повністю єдиний внесок, і ви будете перераховувати кошти до Пенсійного фонду саме зараз – зверніть увагу, що після Нового року змінились рахунки. Тому вам необхідно звернутись у ваше територіальне управління Пенсійного фонду і отримати там нові рахунки. Будете ви сплачувати ЄСВ лише за грудень 2012 або за цілий рік – все одно, після Нового року будь-які кошти потрібно перераховувати на ці, нові рахунки.

Якщо ви перерахуєте кошти на старі рахунки, які тепер є недіючими, то глобальної катастрофи не буде, і третя світова війна не почнеться. Просто ваші кошти не дійдуть до пенсійного фонду. Ви можете схаменутись раніше, або, нічого не підозрюючи, з’явитись зі звітом до Пенсійного, і у вас буде заборгованість – все одно, вам доведеться писати заяви, ходити по банках-казначействах, повертати помилково сплачені кошти. Це все втрати часу і величезних нервів, а якщо це випливе пізно – то ще можете не встигнути в строк. Тому отримайте нові рахунки і сплатіть кошти на них.

Якщо ж ви повністю розрахувались з Пенсійним - обов’язково візьміть з собою всі квитанції, що допоможе одразу на місці вирішити проблеми (якщо раптом певна сума десь загубиться).

Також вам потрібні бланки звіту. Ці бланки я викладу завтра-післязавтра, щоб їх підготувати, треба трохи часу. Так як веду сайт у вільний від основного заняття час, то зараз я втомлений і смертельно хочу спати. Розумію вашу нетерплячку, але бланки будуть за день-два. Будь ласка, вибачте.

Нібито все по терміну подання звіту. Якщо щось згадаю – обвязково напишу. Також в наступних публікаціях поговоримо про програму АРМ ЗС, яку перестали підтримуваьти, та нові бланки місячної звітності по ЄСВ.

Традиційний десерт на сьогодні:

- Якщо купити партію китайських годинників і вернутись на 30 років у минуле, продати їх, потім накупити на ці гроші баксів по 60 копійок і повернутись назад в теперішнє… Або створити ксерокс, який би копіював матерію і фігачити золото…

- Так… Зрозуміло… Панове міністри… Які ще будуть пропозиції для підняття української економіки?

Trustworthy retailer and wholesaler from China http://shopate.com/store/tomtop/. The company is known for its excellent money-back policy, optimized shopping procedure, variety of products and the best price

І пам’ятайте - разом ми сила. У коментарях під статтею ви завжди можете поділитись своїми думками, досвідом чи порадою – і тим допомогти іншим читачам. Або можете щось запитати чи просто пожалітись (лиш не матюками)…. а жалітись у нас є на що. Певен, що хтось завжди відгукнеться.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (TWITTER: @zvitdopfu) – анонси всіх новин статей миттєво з’являються в ньому.

Всього вам найкращого.

З повагою, Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

8 комментариев

 1. Микола пишет:

  А що по даному питанню говорить Закон? Щось мені здається, що є розходження. А Закон вище постанов. Можливо я щось пропустив.

  • Вадим пишет:

   Щось не зрозумів – “Ця сума не залежить від виду вашої системи оподаткування (спрощена чи загальна) і групи”, а також – “Не сплачують єдиний внесок лише ті, хто не проводив діяльності” (в якому документи це написано?)
   Тобто, якщо я, починаючи з березня не займався підприємницькою дія-тю, то, не має значення був я не єдиному чи на загальній системі, – мені не потрібно було сплачувати ЄСВ за цей період?
   Буду дуже вдячний за відповідь, оскільки надто актуальне питання!

   • Consultant пишет:

    “якщо я, починаючи з березня не займався підприємницькою дія-тю, то, не має значення був я не єдиному чи на загальній системі, – мені не потрібно було сплачувати ЄСВ за цей період?” – якщо були на спрощеній системі, доведеться сплатити всю суму єдиного соціального внеску.
    Не сплачуватимуть єдиний внесок підприємці на заг.системі, якщо у них цілий рік не було прибутку.
    Документи – Закон про ЄСВ та Порядок подання звіту по ЄСВ.

    • Сидір пишет:

     = Не сплачуватимуть єдиний внесок підприємці на заг.системі, якщо у них цілий рік не було прибутку. = І в результаті на підставі п.4 ч.2 ст.6 Закону України про ЄСВ, виписується 170,00 грн, складаючи акт та приймаючи рішення ! ! ! За 2011 рік, оскаржив до вищої інстанції, результату ще не маю.

 2. Олег пишет:

  Скажите пожалуйста, какие штрафные санкции будут применены к тем, кто не подаст отчёт до 10 февраля?

 3. Consultant пишет:

  В худшем случае может светить 170 грн (10 неоподатк.минимумов).

 4. руслан пишет:

  Доброго вечора!
  Підкажить , будь ласка,ПФ вимагає сплатити штраф за несвоєчасно зданий звіт за 2012 рік, а саме 29.03.13, чи законні дії ПФ ? Чи повинен був ПФ повідомити про зміну термінів подання звітності?
  Дякую

 5. Consultant пишет:

  Формально – повідомлення давались у пресі, як мінімум – у тому ж самому “Пенсійному кур’єрі”, а також регіональні управління, як правило, подають короткі об’яви у місцевій пресі. А в загальному діє таке правило – незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Навряд чи чимось можна вам зарадити, на жаль :-( Але можливо, хтось має інший досвід?

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>