Перейти до змiсту
 

Зміни у Податковому Кодексі – ПДВ, єдиний внесок та інше.

Доброго дня, друзі.

Хоча сайт присвячено темі подання звіту до Пенсійного фонду, та я намагаюсь подавати і інші матеріали, які стосуються  ведення підприємницької діяльності, і, на мою думку, будуть цікавими для вас як для підприємців.

З 1 липня 2012 року вступили в дію певні зміни та доповнення до Податкового Кодексу, які були внесені до нього Законом № 4834-IV. Вони торкаються підприємців на спрощеній системі, платників ПДВ та інших суб’єктів.

Зокрема, розширили список видів діяльності, при яких можна працювати на єдиному податку, зменшили покарання за певні порушення, дозволили ставати платниками ПДВ всім бажаючим.

Зміни у Податковому Кодексі

Вважаю, вам будуть цікавими ці нововведення, тому вирішив поділитися ними. Вони у нас такі:

   1. Вступив в дію мораторій на притягнення до відповідальності за певні порушення, які були допущені у 2012 році. Так, не штрафуватимуть підприємців за:
    1. порушення порядку обчислення, правильності заповнення декларацій;
    2. порушення повноти сплати сум єдиного податку.
   2. Відтепер навіть новостворені суб’єкти підприємницької діяльності можуть стати платником ПДВ  – з умов добровільної реєстрації платником ПДВ вилучено вимоги, які стосуються мінімальних об’ємів постачання товарів та послуг іншим платникам ПДВ. Раніше для отримання такого права потрібно було  напрацювати обіг в сумі 300 тис грн на протязі 12 місяців.
   3. Законодавчо врегульовано механізм переходу платника єдиного податку з однієї групи в іншу. Для зміни групи достатньо подати заяву в податкову не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного кварталу. Звісно, при цьому підприємець має відповідати вимогам тієї групи, на переведення до якої він претендує.
   4. Підприємці, які займаються виробництвом, постачанням чи продажем ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, тепер зможуть працювати на єдиному податку, в 3й групі.
   5. На єдиному податку відтепер також зможуть працювати суб’єкти підприємницької діяльності, які спеціалізуються на наданні послуг зв’язку та кур’єрської пошти. Але якщо їх діяльність потребує ліцензування, в такому випадку ця норма для них не діє.
   6. Підприємства з доходами за 2011 рік в розмірі 1 млн грн та більше зможуть включати  збитки у витрати лише по 25% щороку на протязі 2012-2015 рр. Далі збитки, непогашені на кінець вказаного періоду, списуються («згоряють»). Відповідно, це призведе до того, що доведеться сплатити податок на прибуток, котрий насправді не було отримано.  Такий фінал загрожує підприємствам, котрі мають накопичені на кінець 2011 року збитки.

Що ж , можливо, після цих змін вам стане легше дихати і працювати (звісно, якщо купить очиститель воздуха, то дихати буде і легше, і приємніше).

Сьогоднішній жарт дня:

- Вчора придбала собі чобітки на височенному каблуці й дозволила подрузі зробити мені епіляцію гарячим воском.

- А що, без епіляції чоботи не налазили?

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>