Перейти до змiсту
 

Зміни у бланках звіту по єдиному соціальному внеску до Пенсійного фонду у 2013 році.

Доброго дня, шановні друзі.

Сьогоднішню публікацію я вирішив присвятити змінам – новим бланкам звітності до Пенсійного фонду та змінам в правилах їх заповнення.

Переважною більшістю… …та навіть не переважною, а повністю мова йтиметься про бланки щомісячної звітності – для подання звіту по єдиному соціальному внеску, котрий подається щомісяця за найманих працівників, тобто додаток 4.

Чому саме про ці бланки піде мова? А бланки для приватних підприємців-фізичних осіб?

В бланках звіту для підприємців-фізичних осіб, який вони подають за себе в Пенсійний фонд раз на рік (називається «додаток 5»), особливо відчутних змін не відбулось, і неозброєним оком, так би мовити, їх навіть не помітити. На титульній сторінці змінились пару речень та змінились терміни подання – тепер вказано «до 10 лютого року, наступного за звітним періодом».

Зміни у бланках звітності у 2013 році

Зміни у бланках звіту по єдиному соціальному внеску до Пенсійного фонду у 2013 році.

В самих бланках теж особливо відчутних змін не відбулось, принцип їх заповнювання теж не змінився – тому й нема на що особливо звертати увагу. Хіба лиш на те, що звіт за 2012 рік треба подавати саме на цих бланках. Скачати бланки звіту за 2012 рік до Пенсійного для підприємців можна тут, потім вам залишиться заповнити їх (в комплекті є навіть заповнений за цілий рік бланк) та віднести до Пенсійного – от і вся історія.

А ось із бланками щомісячної звітності по єдиному внеску – це додаток 4 – в 2013 році відбулось декілька метаморфоз, про які я і хочу вам розповісти. Метаморфози нібито незначні, але заморочливі (я б сказав, «геморні» ;-) ) …(щоб позбутись такого, можна скористатись і системою 1С на http://fides.ua/buh/: 1С Бухгалтерія 8 для України. )

І зараз ми за них візьмемось…

Веселощі починаються з таблиці 1 (маю на увазі суттєві веселощі). Ось наприклад, на початку таблиці додалась строчка «підприємство суднобудівної промисловості (клас 30.11 групи 30.1 розділу 30, клас 33.15 групи 33.1 розділу 33 КВЕД ДК 009:2010).». Там треба галочку ставити, якщо ви – та сама галузь. Це зацікавить лише суднобудівну промисловість, а от інші пунктики – вже ширшого поняття.

Додано реквізит «Кількість створених нових робочих місць». Згідно офіційних правил, цей реквізит «зазначається один раз і  лише тоді коли на підприємстві створено нове робоче місце у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, який створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань та вмінь працівника, незважаючи, що на них не були прийняті працівники. Закон України «Про зайнятість населення» 05.07.2012  № 5067». Ну от створили ви нове робоче місце у себе, розширились – то прошу дуже, зазначте його тут, будь ласка. Злі язики нашептали, що це введено за проханням Держслужби зайнятості. Яких лише пліток не придумають …

У розділі «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період» з’явився ще один, так би мовити, пунктик – «в т.ч. працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню». Я не знайшов нічого кращого, як процитувати офіційні рекомендації щодо заповнення цього пункту. Отже – «(показник заповнюється  відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» 05.07.2012  № 5067):

 • Стаття 14. Категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:

  1. один з батьків або особа, яка їх замінює і:
   • має на утриманні дітей віком до шести років;
   • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
   • утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
  2. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  3. особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  4. молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
  5. особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;


 1. інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
 2. особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.»

Пункт «Штатна чисельність працівників» тепер трактується як «…встановлений на перше число звітного періоду роботодавцем склад працівників (персонал), з якими укладено трудовий договір (контракт) відповідно до затвердженого роботодавцем переліку посад (з урахуванням вакантних), в якому зазначено розмір окладу для конкретної посади».

Пункт «Кількість застрахованих осіб» тепер обізвали «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати». До цих осіб відносяться «особи, за яких подаються відомості до системи персоніфікованого обліку, ті що зазначені в таблиці 6 додатку 4);»

Нижче, вже в самій таблиці ще додано певні рядки.

Так, рядок 2.2 «Сума винагород за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовими договорами» котрий раніше був один, тепер розбитий аж на 3 підрядки:

 • Рядок 2.2.1 «Сума винагород за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, 34,7%»
 • Рядок 2.2.2 «Сума винагород за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, нарахована підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариствами УТОГ та УТОС  (5,3%)»
 • Рядок 2.2.3 «Сума винагород за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, нарахована підприємствами суднобудівної промисловості (клас 30.11 групи 30.1 розділу 30,   клас 33.15 групи 33.1 розділу33 КВЕД ДК 009:2010) (33,2%)»

Рядок 2.3 «Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності» теж тепер став дуже таким ретельним, він розбитий на підрядки:

 • Рядок 2.3.1 «Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, на яку нараховується єдиний внесок    у розмірі  33,2 %»
 • Рядок 2.3.2 «Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахована підприємствами, установами і організаціями працюючим інвалідам (8,41 %)»
 • Рядок 2.3.3 «Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахована підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (5,3%)»
 • Рядок 2.3.4 «Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахована  підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону) працюючим інвалідам (5,5%)»

Відповідно, нижче у інших рядках теж додались підсумкові та інші рядки, пов’язані з введенням цих нових визначень.

Ось так і не інакше. Спостерігаючи за цими всіма рухами, я бачу тенденцію до подальшого «спрощення» і «покращення» системи подання звітів. О, згадав ще хороше слово «оптимізація». Ви, шановні, бачите те ж, що і я ? (ну там, різні покращення і полегшення, оптимізації процесів подання звітів?) ;-)

А що далі буде… Це ж ми ще не торкнулись таблиці 5 та таблиці 6. Там теж нагад… …нагадали про себе різні зміни.

Та про це – на другий день і в другій публікації, а то я вже сам заморений цими змінами, та  й вас заморю ;-)

Ах, ще одне! Щодо АРМ ЗС. Якщо ви використовуєте програму АРМ ЗС чи БЕСТ-ЗВІТ для подання звіту до ПФУ, то вам вже, мабуть, відомо, що підтримку цих програм припинено з 1 січня 2013 року. Тобто поновлень до них більш не розроблятимуть.

Відповідно, у АРМ ЗС залишилась стара форма звіту. Нових форм бланків там нема.  Але кажуть, що для Пенсійного фонду буде зроблено ексклюзивне поновлення до АРМу,  яке приведе бланки у відповідності до потрібної форми.

Поки що ж його нема, а лютий – вже ось він. Було випущено поновлення 9.30.000, в якому було внесено зміни у додаток 5 – той, що для приватних підприємців (скачати його можна тут), а ось додаток 4, найважливіший, поки що не виправили.

Будемо чекати…

Жарт дня на сьогодні:

Політики, немов підгузники. Їх треба міняти частіше, і з тієї ж причини ….

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (TWITTER: @zvitdopfu) – анонси всіх новин статей миттєво з’являються в ньому.

Всього вам найкращого.

З повагою, Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>