Перейти до змiсту
 

Зміни у бланках звіту до Пенсійного фонду та правилах їх заповнення у 2013 році. Таблиці 5 та 6.

Доброго дня, друзі!

Сьогодні продовжимо наші веселощі, що виникають від знайомства із змінами в бланках звітності по єдиному соціальному внеску за 2013 рік.

Нагадаю, що в попередній публікації, присвяченій цій видатній події, ми розглянули таблицю 1.

Тепер настала черга таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» . Це саме та таблиця, куди ми заносимо прийнятих на роботу або звільнених працівників, а також працівників, навіть коректніше казати «працівниць», які відправляються на лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами.

Зміни у звітах до Пенсійного фонду в 2013 році

Зміни у звітах до Пенсійного фонду в 2013 році

У таблиці 5 з’явився новий стовпчик «11. Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке  у звітному періоді працевлаштований даний працівник». Це поле «заповнюється у разі працевлаштування особи на нове робоче місце, яке створене у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, який створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань та вмінь працівника. Дата (число місяць та рік) створення може не співпадати з датою початку трудових відносин.»

Інше в таблиці 5 вам вже знайоме.

І ось підійшла таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» – в котрій вказується заробітна плата/дохід найманих працівників або договірників. Тут у нас є досить грунтовні зміни. Хоча язик чешеться обізвати їх  не «грунтовними», а словом набагато поганим і вульгарнішим.

Отже, в реквізит 10 «Код типу нарахувань» додався ще один код типу нарахувань – 10. Ним позначаються суми відпускних: «суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи “Загальна сума  нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)” із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10. Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються  в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.» Що це значить?

Якщо раніше працівник йшов у відпустку, і ця відпустка переходила з одного місяця на наступний (так звана «перехідна відпустка»), то у таблиці 6 треба було внести два рядки. Перший – зарплата і відпускні (разом) за місяць звітний, другий рядок – сума відпускних, які припадали на наступний місяць (з вказанням місяця і року).

Тепер в цій же ситуації доведеться зробити три записи:

 • перший – це сума зарплати за звітний місяць без відпустки;
 • другий – сума відпускних, які припадають на звітний місяць;
 • третій – сума відпускних, які припадають на наступний місяць з кодом 10.

Тобто доведеться розбивати всі суми окремо.

Але і це ще не все приємне. Відтепер потрібно обов’язково заповнювати поле 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування». Так нам каже офіційне пояснення: «Реквізит 11. Місяць та рік, за який проведено нарахування, – реквізит обов’язково повинен бути заповнений. У тому числі з обов’язковим зазначенням періодів у  зв’язку з нарахованою сумою:

 • допомоги по тимчасовій непрацездатності;
 • відпускних (припадає на майбутній місяць);
 • з кодами типів нарахувань 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
 •  а також при відображенні:
  • сторнованих сум відпускних та допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахованих у попередніх періодах, кількості календарних днів тимчасової непрацездатності та днів без збереження заробітної плати».

Тобто якщо раніше треба було вказувати місяць та рік лише для тих виплат, які не стосувались звітного місяця, то тепер ці показники проставляються ОБОВЯЗКОВО, і неважливо, що звіт, наприклад подається за січень 2013 р, і зрозуміло, що суми в ньому стосуються січня 2013 року – тепер це треба зазначити прямо і безпосередньо в таблиці 6. …ну щоб зрозуміліше було…

Не робіть круглі очі і обурений вигляд. Притримайте це для наступних новин. Адже маємо ще трохи цікавинок. Вони вам сподобаються (хоча це брехня, вони вам не сподобаються).

У таблиці 6 ще додався новий реквізит під номером 15 – «Кількість  днів перебування у трудових /ЦП  відносинах протягом календарного  звітного місяця».

Спочатку офіційно: «Заповнюється у кожному звітному періоді у реквізиті 15 т. 6 починаючи з 1 січня 2013 року та використовується органами ПФУ для підрахунку  трудового стажу по кожній  застрахованій особі. Показник відповідає кількість календарних днів від 1-го до 31 (28,29,30), залежно від кількості календарних днів у місяці. Якщо  початок трудових відносин  збігається з першим числом місяця та відсутній факт звільнення застрахованої особи у звітному періоді (закінчення  цивільно-правових відносин) значення реквізиту 15 завжди дорівнює кількості календарних днів у місяці. У разі наявності факту звільнення показник відповідає кількості календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці з урахуванням дня звільнення.


Відсутність даних про суми заробітної плати за звітний місяць (перебування повний місяць у відпустці: черговій, без збереження заробітної плати і т.д.) не впливає на обов’язковість заповнення цього реквізиту.  Реквізит заповнюється одним значенням у одному рядку, що відповідає  звітному. За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі реквізит 15 зазначається лише в одному, а саме в тому в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності). Реквізит 15 не може зазначатися  у звітному місяці за майбутні звітні періоди.

 У разі необхідності зменшення  цього показника за попередні звітні періоди застосовується знак мінус і зазначається місяць та рік за який необхідно змінити показник. При необхідності збільшення цього показника за попередні періоди формується звіт з ознакою «скасовучий», яким скасовується неправильний показник та надається правильний збільшений.

Тобто у разі якщо працівнику нараховано в поточному періоді заробітну плату і відпускні за цей звітний період то реквізит 15 заповнюється напроти зазначеної заробітної плати. У разі якщо крім заробітної плати і відпускних за звітний період потрібно зазначити ще відпускні на майбутній період то реквізит 15 не заповнюється напроти цих відпускних. В наступному звітному періоді зазначають цього працівника  і якщо у нього весь місяць відпустка була зазначають тільки реквізит 15, у разі якщо була заробітна плата то напроти заробітної плати зазначають реквізит 15».

Ви все правильно зрозуміли?

Беремо попередній приклад з перехідною відпусткою. Ви вказали заробітну плату за звітний місяць – зразу пишете кількість днів. Окремим рядком вказали відпускні за звітний місяць – там кількість днів не пишете. Третім рядком вказали суму відпускних на наступний місяць – там теж дні не вказуються. А от у звіті, який буде подаватись за наступний місяць – там вказуєте місяць та рік і дні у реквізит 15.

Ось якось так…. Над формуванням звіту до Пенсійного фонду у 2013 році доведеться поламати голову.

Спробував зробити невеличкий зразочок, трохи попотів..

Ось так виглядатиме звіт за звітний місяць (клацніть на нього, щоб збільшити):

Зразок заповнення таблиці 6

Зразок заповнення таблиці 6 за поточний звітний місяць

В першому рядку вказано місяць та рік – січень 2013 року, кількість днів – 31, сума зарплати, що припадає на січень.

В другому рядку з кодом 10 вказано відпускні на січень місяць. Вказано місяць та рік, код 10 та суму відпускних.

В третьому рядку вказано відпускні, які припадають на наступний місяць, лютий.

У звіті за лютий потрібно буде вказати зарплату за лютий та кількість днів – 28. Якщо ж людина була б цілий лютий місяць у відпустці (є і такі довжелезні відпустки), то таблиця 6 за лютий мала б такий вигляд:

Зразок заповнення таблиці 6

Зразок заповнення таблиці 6

Поки що це все,на цьому я припиняю вас лякати і даю можливість спокійно перетравити ці зміни і новини.

П.С. Поновлення до програми АРМ ЗС для цих бланків ще нема…

Жарт дня на сьогодні:

Йде семінар. Суворий професор похмуро дивиться на аудиторію й каже:
- Ну що, з кого почнемо? Мабуть, я почну з Іри…
Шепіт із задньої парти:
- Та в нас майже всі з неї починали.

 А коли потрібні оригінальні подарунки – слід почати з Emozzi. Як вам політ на повітряній кулі? Або купання в шоколаді? Кіно-ресторан? Тобто не лиш подарунки, а й незабутні сюрпризи. Це ж море позитиву, яке дуже потрібне, особливо в наш час і з  нашим новинами. І не банально, що дуже важливо

Всього вам найкращого.

З повагою, Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

9 комментариев

 1. Искатель пишет:

  Большое спасибо за разъяснение. Но где можно узнать структуру новых DBF-файлов. Разработчики БЕСТа считают, что программистам для изменения в своих программах времени совсем не надо. Все само собой изменится? Во всех разъяснениях только и разговоров о новых колонках, а где названия этих полей в файлах. Где названия новых файлов экспорта (а они изменились, случайно наткнулась в инете). Извините за тон, но история повторяется… И снова потогонка и нервотрепка

 2. Consultant пишет:

  Виклав формати файлів звітності у 2013 році: http://zvitdopfu.com/skachati/format-ta-struktura-fajliv-shho-vikoristovuyetsya-u-arm-zs.
  Маю надію, це те, що вам потрібно?

  • ! пишет:

   Зразок заповнення

   рік 13 —> 2013

   ps. мыізків в пфу вже немає. Дні для стажу для зовнішніх сумісників будуть задвоєні, а то і затроєні

   • Consultant пишет:

    Там дуже хитра і спотворена логіка у цих заповненнях ))) люди з цими днями просто в дурноті – не розуміють, що де потрібно проставляти… спробую в черговій статті це пояснити – що до чого…

 3. Андрій пишет:

  Пыдскажіть, будь-ласка, як правильно заповнити таблиці для працівниці, яка йде в декретну відпустку.
  ЗАвчасно дякую!!!

 4. Consultant пишет:

  декрет чи лікарняний по пологам?

  • Андрій пишет:

   Спочатку лікарняний по пологам, а потім – декретна відпустка по догляду за дитиною до досягнення 3-х років.

 5. Consultant пишет:

  Алёна Гребенюк:
  Працівник пішов у відпустку з 22.08. по 05.09. З 06.09 звільняється. В звіті за серпень я зрозуміла як показувати: 3-ма рядками з розбивкою на 3 суми. Як його відобразити у звіті за вересень? Заздалегідь дякую.

  В 6-й таблиці вказати один рядок по цій людині, без суми зарплати, з кодом типу нарахувань “10″, і вказати кількість днів перебування у трудових відносинах – 6.
  Не забудьте про 5-ту таблицю :-)

  Людмила Пархоменко
  Питання по другому малюнку – чи заповнюються графи 19, 20, 21?

  При потребі. Якщо є трудова і спецстаж, заповнюються. Якщо новостворене – так.

  Олег Ващук
  А матеріальна допомога на оздоровлення включається у запрплату без відпускних?

  Матеріальну, як правило, включають до відпускних. Вірніше, у зарплату її точно не включають.

 6. Ксюха пишет:

  а підкажіть, в “скасовуючій” табл. 6 ми з мінусом показуємо строчку, яку заповнили невірно. А правильно заповнені суми відображаємо теж в “скасовуючій” чи в “початковій” табл. 6!? А ще звіт створюємо в періоді вправлення чи в періоді створення звіту!?

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>