Перейти до змiсту
 

Завтра останній день подання звіту по ЄСВ приватним підприємцем за 2015 рік

Вітаю вас, друзі.
Важлива інформація, викладена нижче, призначена для фізичних осіб – приватних підприємців.
Нагадую вам, що завтра, 10 лютого 2016 року – останній день, коли можна подати звіт по єдиному соціальному внеску за 2015 рік.
Цей звіт подається фізичною особою – приватним підприємцем один раз на рік. Строк подання цього звіту – до 10 лютого року, наступного за звітним. Тобто звіт за 2015 рік, що минув, подається до 10 лютого 2016 року.

І саме завтра – це саме 10 лютого, останній день подання звіту. З 11 лютого вже буде штраф.

Звіт подається до органів Державної фіскальної служби (тобто – до податкової) за місцем реєстрації платника (підприємця). Подають його ВСІ приватні підприємці, звіт подається самим за себе (тобто за самого підприємця, а не за найману працю), незалежно від форми оподаткування чи груп. Також цей звіт подають так звані “самозайняті особи”, до яких законодавство у нас відносить адвокатів, нотаріусів та деякі інші категорії.

В цьому звіті ви маєте вказати суму отриманого прибутку і сплачену з нього суму єдиного соціального внеску.

Навіть якщо ви призупинили свою діяльність або не отримували прибутку – все одно вам потрібно подати цей звіт. У вашому випадку він буде пустий (“нульовий”), але подати його ви мусите, тому що згідно діючих нормативних актів, звіт цей подається “незалежно від підсумків господарської діяльності”. Тобто чи був у вас прибуток, чи не було – це не має значення, ви маєте подати цей звіт.

Звіт називається “Додаток 5″. В ньому є титульна (перша) сторінка, обов’язкова для звіту, і декілька таблиць – для кожної групи підприємців потрібна своя таблиця.

Так, наприклад, для підприємців на загальній системі оподаткування використовується таблиця 1.

Для підприємців на спрощеній системі заповнюється таблиця 2.

Для “самозайнятих осіб” чи “осіб, які проводять незалежну професійну діяльність” – використовується таблиця 3.

Ще є таблиця 4 – але вона потрібна лише тим підприємцям, котрі мають особливі умови праці і право на пільговий стаж.

Отже, звіт у вас складається з двох листів – титульної сторінки і певної таблиці. Коли ви здасте цей звіт до податкової, то він автоматично перевантажиться до Пенсійного фонду.

Бланки звіту за 2015 рік ви можете скачати в розділі “Скачати необхідне-Всі бланки звітності до Пенсійного фонду-Бланки єдиного соціального внеску”  або напряму за посиланням: Dodatok5.pdf

Ще одне зауваження для тих підприємців, котрі є пенсіонерами за віком. Якщо ви сплачували з свого прибутку єдиний соціальний внесок,  і його сума була не меншою за мінімальний платіж, то це зарахується вам у стаж. І ви зможете кожні 2 роки подавати на перерахунок (хоча в ефективності цього перерахунку спочатку треба переконатись. Цей перерахунок буде ефективним, якщо отримувати невелику (мінімальну чи на пару сотень більшу за неї) пенсію. У випадку отримання спецпенсії або високої пенсії такий перерахунок навіть здатен зашкодити. Щоб взнати доцільність перерахунку, варто звернутись до свого управління Пенсійного фонду).

На сьогодні все, і ось вам жарт дня на сьогодні:

- У тебе зараз щось в житті відбувається?
- Так.
- Що?
- У мене макарони варяться.
- А якщо серйозно?
- Ти думаєш є сенс брехати щодо макаронів?

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

  1. Ирина пишет:

    Подавала в Чернигове сегодня, 9 февраля, годовой отчёт по ЕСВ. Сказали в налоговой, что последний день сегодня, завтра будет штраф.

  2. Ирина пишет:

    Забыла сказать, что на прошлогоднем бланке не приняли – опять новый бланк)

  3. Consultant пишет:

    Моего товарища в прошлом году 10-го оштрафовали.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>