Перейти до змiсту
 

Зарплата менше мінімальної – відображення у звіті. Офіційний текст – в картинках та ілюстраціях.

Доброго дня, друзі

Сьогоднішня публікація – продовження теми про зміни, які відбулись питаннях нарахування і сплати єдиного соціального внеску та подання звіту по ЄСВ. В попередній статті “Це дуже важливо! Як подавати звіт по ЄСВ з січня 2015 року.” я розповідав про те, як нараховувати єдиний внесок та подавати звіт, якщо у вас є працівники, що отримують заробітну плату менше мінімальної.

Тепер я наводитиму офіційний текст роз’яснення, наданий платникам, і буду пояснювати картинками з програми – як це реалізовується у звіті. Для реалізації даного прикладу використано програму “М.Е.Док” версії 10.01.034. Ви побачите, як це має виглядати у звіті – як відобразити нарахування у звіті, який формується у програмі “М.Е.Док”.

Формування звіту по ЄСВ в програмі "М.Е.Док" згідно нових правил

Формування звіту по ЄСВ в програмі “М.Е.Док” згідно нових правил

Отож, візьмемо таке собі Чорноморське відділення арбатовської контори по заготівлі рогів і копит і на її прикладі продемонструємо заповнення звіту.

Як відомо з твору Ільфа та Петрова, найменше у цій конторі отримував Паніковський:

Деньги, от которых Корейко отрекся и которые щепетильный Остап счел возможным заприходовать, были положены в банк на текущий счет нового учреждения. Паниковский снова бунтовал и требовал дележа, в наказание за что был назначен на низкоолачиваемую и унизительную для его свободолюбивой натуры должность курьера“.

От зараз ми його “низкооплачиваемую” зарплатню і розберемо :-). Поїхали.

За офіційним текстом зміни, внесені до законодавства, передбачають, що “у разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Тобто якщо працівнику нараховано зарплату менше мінімальної – нарахування ми робимо з суми мінімальної зарплати.

Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (лютий 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн, тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить, 1218 гривень. При цьому в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:

  • реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових / ЦП відносинах протягом звітного місяця» - 28 днів;
  • реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)» – 609,00 грн;
  • реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати / доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» - 609,00 грн;
  • реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» – 21,92 гривень.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку № 454.”

Беремо Паніковського і заповнюємо в таблиці 6 всі дані на нього згідно офіційних рекомендацій (клацніть на картинку, щоб збільшити):

Заповнення таблиці 6 в програмі "М.Е.Док"

Заповнення таблиці 6 в програмі “М.Е.Док” (клацніть щоб збільшити)

Як бачимо – в таблиці 6 все заповнюємо так, як і завжди, без змін.

Далі офіційне роз’яснення каже нам таке:

У разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум єдиного внеску має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Тобто треба скласти докупи зарплату і лікарняний, і якщо разом за відпрацьований місяць сума буде менше мінімальної – то тоді потрібно проводити нарахування відповідно до нового порядку. Якщо більша мінімальної – відповідно, донараховувати не потрібно нічого :-)

Далі:

У разі якщо особу прийнято на роботу протягом звітного місяця і заробітна плата становить менше ніж мінімальний розмір, то єдиний внесок нараховується і утримується із фактичної суми заробітної плати.” Тут коментувати не потрібно нічого, все зрозуміло.

Переходимо до найважливішого та найцікавішого – заповнення таблиці 1. Офіційне роз’яснення пропонує відключати “Автоматичний розрахунок” у програмі. Для цього потрібно відкрити таблицю 1, вверху вибрати пункт меню “Правка” і зняти галочку “Автоматичний розрахунок”:

Відключення автоматичного розрахунку в таблиці 1

Відключення автоматичного розрахунку в таблиці 1 (клацніть, щоб збільшити)

Але майте на увазі, що після цього доведеться всі підсумкові рядки підраховувати і заповнювати вручну! (Тому я особисто не відключаю автоматичний розрахунок, а роблю іншим способом, про який я вам розповім (і продемонструю) в наступній статті.)Далі нам радять:

“Відповідно, суми про нараховану заробітну плату та нарахований і утриманий єдиний внесок повинні бути відображені в таблиці 1 додатка 4:

  • у рядку 1.1 таблиці 1 зазначаємо фактичну суму і врахованої заробітної плати, – тобто 609,00 грн;
  • у рядку 2.1.таблиці 1 зазначаємо – 1218,00 грн., тобто суму, яка відповідає мінімальному розміру заробітної плати;
  • у рядку 3.1.1 таблиці 1 зазначаємо – 447,74 грн. (218,00*36,76 відс.);
  • у рядку 4.1 таблиці 1 зазначаємо – 609,00 грн.;
  • у рядку 5.1 таблиці 1 зазначаємо – 21,92 грн. (609,00*3,6 відсотка).”

У програмі це виглядає таким чином:

Рядки 1.1 та 2.1 таблиці 1 додатку 4:

Заповнення таблиці 1 - рядки 1.1 та 2.1

Заповнення таблиці 1 – рядки 1.1 та 2.1 (клацніть, щоб збільшити)

Рядок 3.1.1 таблиці 1 додатку 4:

Заповнення рядка 3.1.1 таблиці 1

Заповнення рядка 3.1.1 таблиці 1 (клацніть, щоб збільшити)

Рядки 4.1 та 5.1 таблиці 1 додатку 4:

Заповнення рядків 4.1 та 5.1 таблиці 1 додатку 4

Заповнення рядків 4.1 та 5.1 таблиці 1 додатку 4 (клацніть, щоб збільшити)

Як бачимо, зміни торкнулись лише рядків 2.1 та 3.1.1 – тобто суми зарплати та нарахувань на неї. Але не забудьте, що потрібно ще додати вручну підсумкові рядки – в кінці таблиці 1, тобто рядки 8:

Рядки 8 таблиці 1 додатку 4

Рядки 8 таблиці 1 додатку 4 (клацніть, щоб збільшити)

Ось таким чином заповнюється таблиця 1 додатку 4.

Далі нам потрібно зберегти звіт, роздрукувати і відправити (або віднести) його до податкової, але це вже зовсім інша розмова.

Як зберегти помилковий звіт по ЄСВ (а він буде помилковим!), і про свій секрет заповненя таблиці 1 я розповім у наступній публікації, а на сьогодні нам досить інформації.

Слідкуйте за новинами!

Жарт дня на сьогодні:

- Ти виглядаєш геть пришелепкувато в цих нових окулярах. 
- Але ж у мене нема ніяких нових окулярів!
- Зате в мене вони є.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>