Перейти до змiсту
 

Заповнюємо звіт приватного підприємця за 2010 рік. Ще кілька розшаркувань перед заповненням бланків.

Бланки звітності до ПФУ

Останні приготування перед пенсійною звітністю за 2010 рік для приватного підприємця.

Відгриміла нелегка пора корпоративних вечірок, я вже тут, і хочу, допоки в нас є крапля часу перед затяжними новорічно-різдвяними святами, дати інфо по нашій улюбленій/ненависній (потрібне підкреслити) темі подання звіту до Пенсійного фонду.

До речі, 21 грудня цього року, 2010-го, Пенсійному фонду України виповнилось 20 років – давайте привітаємо його, він міг бути і набагато гіршим у ставленні до платників (тьху-тьху). Та й до опонентів, тим більше – державних органів, треба ставитись з повагою – я так вважаю, і не сприйміть мої слова за підлабузництво. Ввічливість стосунків формується нами самими.

Ця ж публікація продовжує серію статей, присвячених звіту до Пенсійного за 2010 рік приватних підприємців, вона є актуальною як для підприємців на спрощеній системі (єдиний/фіксований податок), так і на загальній системі оподаткування.

З попередніх публікацій нам відомо, що цей звіт:

 • подається підприємцем, так би мовити, «самим за себе»;
 • подається лише раз на рік
 • подається по закінченню звітного 2010 року;
 • подається до Пенсійного фонду в термін до 30 березня 2011 року.

Подається цей звіт абсолютно ВСІМА фізичними особами – приватними підприємцями. Його подають «самі за себе»:

 • приватні підприємці на СПРОЩЕНІЙ системі (єдиний/фіксований податок), які МАЮТЬ найману працю;
 • приватні підприємці на СПРОЩЕНІЙ системі (єдиний/фіксований податок), які НЕ МАЮТЬ найману працю;
 • приватні підприємці на ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ оподаткування, які МАЮТЬ найману працю;
 • приватні підприємці на ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ оподаткування, які НЕ МАЮТЬ найману працю.

Тобто, повторюся, його подають ВСІ без виключення приватні підприємці.

Якщо в 2010 році підприємець не сплачував єдиний/фіксований податок або не отримав прибутку (на загальній системі) і подав до податкової нульові декларації, то такого звіту він не подає. Вірніше – подає, але заповнює “нульовими” значеннями або прочерками.

Також з попередніх публікацій нам відомо, які нам потрібні бланки для цього звіту. Ми вже встигли їх скачати з сайту – це бланки додатку 5 з таблицями 1, 2 чи 5 (які таблиці нам потрібні у конкретних випадках – розглянемо при заповненні бланків).

Чудово, ми можемо приступати до розгляду того, як заповнювати ці бланки!


Але перед заповненням бланків є ще одне ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ!

Подавати ці бланки до Пенсійного фонду можна лише тоді, коли вами повністю сплачено доплату до мінімального страхового внеску за 2010 рік (нагадаю, строк сплати цієї самої доплати за 4 квартал 2010 року – до 20 січня 2010 року, а обов’язковою вона є з липня 2010 року.) Публікації по доплаті (в них ви знайдете і невеличку програму для розрахунку суми цієї доплати):

Лише в цьому випадку у вас приймуть звітність, а інакше – випроторять зі словами «Без доплати не повертайтесь!».

Виконавши всі ці рухи, які складаються у такий собі певний танок «звітуючий підприємець», ми можемо брати бланки і заповнювати їх.

І в наступній публікації на цю тему ми так і зробимо, тому слідкуйте за новинами на цьому сайті – наприклад, через підписку по е-mail (якщо ви цього ще не зробили).

А зараз ще раз підведемо підсумок всього вищенаведеного.

Отже, такий собі чек-лист(cheklist), “контрольний список” по звіту, який:

 • подається підприємцем, так би мовити, «самим за себе», один раз на рік, по закінченню звітного 2010 року;
 • подається підприємцем як на загальній системі оподаткування, так і на спрощеній (на єдиному/фіксованому податку);
 • подається підприємцем як з найманою працею, так і без неї;
 • подається до Пенсійного фонду в термін до 30 березня 2011 року;
 • подається на нових бланках – бланки додаток 5 з таблицями 1,2 чи 5;
 • подається лише тоді, коли повністю проведено доплату до мінімального страхового внеску за 2010 рік;
 • і не подається, якщо протягом 2010 року ні разу не сплачувався єдиний чи фіксований податок, або протягом 2010 року не отримано ні копійки (буквально!) прибутку на загальній системі оподаткування.

На сьогодні все, наприкінці – ваш десерт:

- Закладаюсь на сотню, що ти ніколи не здогадаєшся, чого я до тебе прийшов!

- Гм, та знаю я! Грошей у борг попросити!

- А ось і ні! Не вгадав! Так що давай, жени сотню!

:-D

Ось так сотня до сотні, копійочка до копійочки – і затяті туристи вже заздалегідь встигли подбати про відпочинок - купить туры в хургаду. В Єгипті можна поніжитись під сонечком, скупатись в ласкавому морі (не бійтесь, акул-людожерів вже виловили і пляжі відкриті), спробувати дайвинг чи кайтинг. Хургада славиться прекрасним сервісом, комфортними готелями, відмінним кліматом і при цьому – демократичними цінами!

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTER–  і про все нове на сайті Ви взнаєте першими!

З повагою, Консультант

 


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

21 комментарий

 1. Ната пишет:

  Скажіть будь-ласка чи потрібно юридичним особам – приватним підприємцям подавати такий звіт?

 2. [...] This post was mentioned on Twitter by Звіт до ПФУ, Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: Заповнюємо звіт приватного підприємця за 2010 рік. Ще кілька розшаркувань перед заповненням… http://goo.gl/fb/x6Kd4 [...]

 3. Consultant пишет:

  Звіт – додаток 5 подають лише фізичні особи. Юридична особа – це зовсім інша категорія.

 4. Андрій пишет:

  Добрий день!
  Зайшов на ваш сайт і знайшов багато відповідей. Дуже вам дякую!
  І якщо можна, то скажіть будь ласка, як правильно подавати річний звіт 2010 в побаткову приватному підприємцеві, що для цього треба?
  Може це десь є описане, де можна почитати?
  Я просто тільки цього року оформився і ще не знаю, як це правильно робити :)

 5. Kolia пишет:

  Скажіть, будь-ласка, про поданні звітності ФОП-єдиний податок за 2010 рік необхідно вткористовувати Додаток 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Постанова ПФУ від 05.11.2009) чи Додатку 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України (Постанова ПФУ від 08.10.2010). Якщо немає найманих працівників – заповнювати лише таблицю 2, чи таблицю 1 та 3. Дякую!

 6. Consultant пишет:

  Андрій, щодо податкової звітності – спробуйте пошукати на інших сайтах,наприклад, на сайті “Бухгалтер”. Тут ми говоримо лише про звітність до пенсійного, і в чужу парафію (в податкову звітність) я не лізу :), кожен профі у своїй галузі.

  Kolia, заповнюється лише таблиця 2 – якщо ППшник на спрощеній системі. Про це буде у наступних публякаціях.

 7. Гліб пишет:

  Доброго дня,

  А з якого документу випливає, що СПД-ФО не подає звіт, якщо працює на загальній системі оподаткування і не отримувала у звітному році доходів?

  Дякую!

 8. Consultant пишет:

  Якщо нема прибутку – то не виникає підстав для доплати до мін. страхового внеску. …Чи вас цікавлять конкретні нормативні акти?
  Зі сторінки “СКАЧАТИ” – “Методичні рекомендації по заповненню щомісячної звітності” ви можеет скачати методичні рекомендації. В цих методичних рекомендаціях в розділі “2. Заповнення таблиці 1 додатка 5 “Нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності” сказано, що звіт подається незалежно від результатів фінансової діяльності. Тобто, якщо нульовий прибуток – то доведеться подати пустий звіт.

 9. Гліб пишет:

  Бажано – так, посилання. Я не знайшов в наявному порядку подання звітів до ПФУ норми про те, що відсутність доходів протягом звітоного року дає права не подавати звіт. І очікував, що, якщо до податкової нульові деклараціїї здавати потрібно, то аналогічно їх вимагатиме і ПФУ.

 10. Consultant пишет:

  Я виправив попередній коментар, т.я. поспішив його опублікувати.

 11. Гліб пишет:

  Дякую!

 12. сергій пишет:

  не знаю що це за тутболет -гроші за смс за скачування забирає а код не приходить .обідно однако.Думав що сайт серйозний

 13. Consultant пишет:

  Сергій, мені дуже неприємно, але я не можу нести відповідальність за їх роботу. По-перше, обовязково зверніться у службу підтримки “Турбобіту”: http://turbobit.net/helpdesk/. На цій же сторінці є дані для звязку з ними через ICQ та Скайп. Якщо на вашу скаргу не відреагують, повідомте мене про це тут.
  По-друге, який файл ви хотіли скачати?

 14. Nena пишет:

  Поначитувалась по форумах, що разом зі звітом просять копію свідоцтва ЄП та копії платіжних доручень про сплату ЄП (а з липня – і на доплату теж) за звітний період.

  Чи дійсно вимагаються копії цих документів? Якщо сплата ЄП і доплат здійснювалася через систему клієнт-банк, чи обов’язково завіряти платіжки в банку, чи можна подати для інформації без печатки банку?

 15. Оксана пишет:

  Доброго дня. Порадьте будь – ласка, я ПП фізична особа, не проваджу підприємницьку діяльність і не маю найманих працівників. Напротязі року не планую займатись підприємницькою діяльністю.Чи є обов”язковим подання щоквартальних нульових звітів в податкову?

 16. Consultant пишет:

  На загальних підставах – так.

 17. Оксана пишет:

  Тобто “академку” взяти не можна ні за яких умов?

 18. Наташа пишет:

  Доброго дня, підскажіть, будь-ласка, як правильно заповнювати табл. 2 додатку 5, тільки показати розмір доплати до мінімального страхового внеску і його сплату, чи ще щось? Буду вдячна за відповідь.

 19. Алексей пишет:

  Добрый вечер.

  Я спрашивал в другой теме. Наверное, не заметили.
  Какой фактически “додаток” заполнять ФОП без наемного труда, на общей системе налогообложения, без доходов за год?

  Мне сказали, что нужно заполнять 7-й Додаток, вы пишете про 5-й. А подавать нужно в ближайшее время…

 20. max1956 пишет:

  Доброго дня!
  Так як же заповнюються бланки таблиць 1,2 додатку 5 річного звіту до ПФУ
  приватним підприємцем на єдиному податку (без найманих працівників). Всі виплати і доплати
  здійснені. Квитанції на руках. Сьогодні даремно простояв в черзі в Печерському відділенні ПФУ,
  щоб почути: “ви неправильно заповнили бланки, ідіть переробіть і приходьте завтра!!!

  З повагою,
  max1956

 21. Світлана пишет:

  Я частный предприниматель,но не могу сдать отчет в связи свременной нетрудоспособностью,у меня сломана нога.Будут ли мне начислять штрафные санкции.Какие мои действия

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>