Перейти до змiсту
 

З червня 2015 р. M.E.Doc припинив бути безкоштовним! Формування звітів ЄСВ в ньому тепер неможливе!

Доброго дня, шановні друзі.

Без довгих попередніх ласк і прелюдій перейду одразу до бруталу. Такого ще не було! Знову ми маємо “приємний” сюрприз – від учора, від 4 червня 2015 року, програма M.E.Doc перестала бути безкоштовною, і тепер формувати (набирати) звіти по ЄСВ в “медку” можливо тільки за гроші, тобто купивши ліцензію. Або не купуючи нічого – не мати можливості набрати звіт. У відомій всім безкоштовній демо-версії M.E.Doc звіти ЄСВ заблокували. Ситуація досить лоскотна…

До вчорашнього дня ми горя не знали, набирали звіти по єдиному соціальному внеску у “M.E.Dку”. Це ми робили безкоштовно, оскільки демо-версія (безплатна версія) програми M.E.Doc, яку можна вільно скачати з Інnернету, дозволяла нам сформувати звіт по ЄСВ (набравши його руками або завантаживши в “медок” дані з іншої програми), роздрукувати і вивантажити у файл, щоб відправити до податкової.

Вчора фірма – розробник програми M.E.Doc випустила оновлення до програми версії 10.01.049. В цьому оновленні з’явились зміни, введені у звіт по єдиному внеску з червня 2015 року: змінились форма таблиці 1, таблиці 6 – туди були додані нові рядки. Ну про ці зміни ви вже мабуть чули. Якщо ні – то за декілька днів я викладу тут новий порядок формування звітів і подам декілька коментарів по цих нововведеннях.

У зв’язку із тими змінами це оновлення нетерпляче очікувалось, але принесло воно таку прикру несподіванку, від якої навіть мову може відібрати.

Запустивши оновлену до версії 10.01.049 програму M.E.Doc, ми отримуємо ось таке повідомлення “Відтепер функція створення звітів ЄСВ доступна у  ”M.E.Doc IS” тільки за наявності модуля “Звітність” або у веб-сервісі “M.E.Doc Online”:

Створення звітів можливе лише за умови придбання модуля"Звітність"

А щоб все було зрозуміло, нижче нам тут же запопадливо пхають дві кнопочки “Придбати модуль “Звітність” та “Придбати “M.E.Doc Online”. Опачькі… приїхали. Придбати…

Отже, відтепер формувати звіт по ЄСВ у програмі M.E.Doc можна лише за гроші, придбавши модуль “Звітність”. Тупо взяли і заблокували цю можливість. Без попереджень, без лишніх сантиментів. Або гроші, або йдіть собі… ну ви знаєте, куди.

Ось що сказано у тексті до поновлення:

Щодо формування та роботи з новими звітами з ЄСВ.

Закрита можливість подання всіх НОВИХ додатків ЄСВ (Додаток 4, Додаток 5, Додаток 6 та Додаток 7) із демо-версії програми. Створення та подання нових додатків виконується у програмі, що має ліцензію «Звітність». У демо версію можливий тільки імпорт з інших програм і лише у форматі .pfz. Для такого імпортованого звіту доступне відправлення в ДФСУ з накладанням ЕЦП, інші варіанти експорту неможливі. Відправлення звіту у демо версії програми запускається:

 • кнопкою Відправити на панелі інструментів модулю,
 • командою Наступні дії > Підписати звіт.

Безкоштовне створення та подання даних звітів можливе у програмі M.E.Doc Online..

Тепер ви не зможете сформувати звіт по ЄСВ та вивантажити його.

Більше того, ви не зможете навіть за старий період вивантажити звіти. Ось, наприклад, що каже “медок” на спробу вивантажити у файл звіт за березень 2015 року:

Заборонено використовувати старі форми

“Заборонено використовувати старі форми”. Ех…!!

Витяг з тексту до поновлень програми:

“Змінений принцип створення скасовуючих та додаткових звітів. Заборонено використовувати інші версії звіту за попередні періоди. Всі звіти, як початкові, так і скасовуючі, додаткові, ліквідаційні будуть формуватися у поточному періоді з можливістю вибору дати подання звіту за потрібний період у версії “І”, та зберігатись у періоді, в якому звіт подано до фіскального органу.”

Ось так, не менше і не більше. Якщо захочете коригувати дані за минулі періоди – тут вам теж вила, файл не вивантажиться. Або гроші платіть, або йдіть собі.

Звісно, оскільки програма M.E.Doc є комерційною, недержавною, то фірма-розробник має повне право робити зі своїм дітищем все що завгодно, і нікому нічим вона не зобов’язана. Претензій тут не пред’явиш ніяких. Те, що ми подавали звіт по ЄСВ через M.E.Doc безкоштовно – це ніби такий подарунок був нам. І все одно, незважаючи на це, чогось на думку лізуть слова “#підлість”, “#зрада” і “#нас кинули”…

Яким є вихід з цієї ситуації?

Щоб подавати звіт по ЄСВ за червень 2015 року, є два шляхи – платний та безплатний:

1. Платний варіант. Придбати модуль “Звітність” (на рік) і далі подавати звіти за допомогою програми M.E.DOC IS. Уявляю, яка кількість платників, які мають багато найманих працівників і звикли до програми, кинуться її купувати. А куди дінешся? Жаль, що я не можу продавати цю програму – на комісійних з продажу на таких об’ємах я б добряче заробив ;-) А так залишусь осторонь :-) Щодо цін, то ви можете подивитись їх на сайті розробників M.E.Doc IS в розділі “Купить/Получить счет”, вони такі:

 • для юридичних осіб – ціна становить від 1262,00 грн до 1622,00 грн/рік;
 • для фізичних осіб – ціна становить від 242,00 грн до 392,00 грн/рік.

2. Безплатний варіант (вірніше, “умовно-безплатний”). Почати користуватись сервісом “Медок Онлайн” – “M.E.Doc Online”, за адресою http://medoc-ua.com.ua. Цей сервіс безкоштовний поки що, але цілком можливо, що і його з часом можуть зробити винятково платним. Він виглядає точнісінько як і простий “M.E.Doc”, технологія формування звіту в ньому така ж сама. Єдине – вам потрібен Інтернет, адеж це так званий “веб-сервіс”, тобто він працює в інтернеті – ви заходите на сторінку програми, відкривається вікно, і ви працюєте, як в звичайній програмі, лиш для цього треба мати постійно підключений інтернет. Плюсами такої системи є те, що ставити вам на комп’ютер нічого не потрібно. Дані зберігаються на сервері програми, якщо у вас злетів Віндовс чи стерлись всі дані – дані ваших звітів не пропадуть. Доступ до цієї програми ви маєте з будь-якої точки земної кулі з будь-якого компютера, підключеного до мережі Інтернет (так само, як до своєї електронної пошти). Звісно, щоб мати доступ, потрібно мати з собою ключі ЕЦП. Але!:

 • по-перше, щоб ним користуватись, обов’язково потрібні ключі ЕЦП, приємність в тому, що можна використовувати безкоштовні ключі податкової. Оскільки податкова переважну більшість платників змусила користуватись своїми ключами, то великих проблем не має бути;
 • другий нюанс  - список працюючих завантажити у безкоштовній версії “M.E.Doc Online” неможливо. Доведеться набирати його руками. Якщо там пара людей чи пара десятків людей – набрати можна, але якщо рахунок працюючих полізе під сотні – то вже буде велтика баламута.

Звісно, і тут “всі вопроси можна порішати за дєньгі”. Можна купити ліцензію на M.E.Doc Online, і мати доступ до всіх можливостей програми. Вартість ліцензії складає:

 • для юридичних осіб – 399,00 грн/рік;
 • для фізичних осіб – 69 грн/рік.

Ще треба встановити безкоштовну програмку для ключів ЕЦП – так званий криптопровайдер. Але про це іншим разом, я сам лиш одним оком глянув на цей M.E.Doc Online, ретельніше з ним знайомитись будемо трошки пізніше, коли стане зрозумілим, що до чого.

Та й почекаємо, можливо, щось придумають для нас – наприклад, податкова надасть безкоштовну програму для формування звітів. Побачимо за пару днів. Ну хоча б понадіємось…

І ще одне важливе повідомлення для тих, хто вже відправив звіти по ЄСВ за травень зі старої версії програми M.E.Doc!

Ваші звіти не завантажились і не є прийнятими ні в податковій, ні в Пенсійному фонді, тому що в старій версії M.E.Doc (до версії 10.01.048 включно) був старий комплект бланків. І сервер звітності відхилив ваші звіти, оскільки вони мали неправильну структуру.

Якщо ви вже відправили звіти за травень 2015 року – зателефонуйте до податкової чи до Пенсійного фонду, поцікавтесь долею ваших звітів!!

Ну ось, на сьогодні все. Я вибачаюсь за такі невтішні новини, я прекрасно знаю, що робили у давнину з тими гінцями, які приносили погані вісті. Але ж якби то моя воля… Як тільки будуть втішні новини – я вам неодмінно повідомлю.

Сьогоднішній жарт дня. В тему:

Лозунг “жити по-новому”, зовсім не означає, що жити стане краще… Тіпа, а вам ніхто такого і не обіцяв.

Емігрувати в Італію можна тут – italia-life.com, отримавши ВНЖ через придбання нерухомості.
Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

8 комментариев

 1. Микола пишет:

  Безплатний сир тільки в мишоловці.
  “Єдине вікно подання електронної звітості” (OPZ – нова версія edzv) залишається єдиною безкоштовною програмою.
  Довідники в XML-форматі легко переносяться.

  • Юрій пишет:

   Не в мишоловці справа, а в досить ідіотському абсурді з звітністю.
   Люди здають звіти онлайн що розвантажує години податківцям які приймали в паперовому варіанті коли.
   І щоб заплатити побори люди ще повинні додатково платити за можливість заплатити. Ідіотизм
   єдине вікно якщо не помиляюсь досі на стадії бета версії і працює досить непередбачувано

 2. Владимир пишет:

  Уважаемый Консультант!
  Не подскажете ли, как быть с отчетом по Єдиному внеску за май. В МеДок-онлайн подготовлен и отправлен отчет, который дважды отклонен с указанием на ошибки в суммах налога. Пересчитывали раз пять – у нас все правильно! Ошибки возникают при неправильном округлении Программой чисел с тремя знаками после запятой (налоги 2,6% и 3,6%). Что делать?

 3. Евгений пишет:

  Єдине вікно звіт старого формату, за травень непридатний.

 4. Лара пишет:

  Вітання,
  Вчора частину дня витратила на реєстрацію медок онлайн, тому що демо версія єсв вже закрила лавку.
  Сторінка medoc-ua.com.ua взагалі непридатна для роботи оскільки висне, файл не зберігає, видає кожного разу помилки, часом сторінка “на доопрацюванні” ))) тепер от знову
  “Server Error in ‘/’ Application. Compilation Error” при логіні на medoc-ua.com.ua Працюю на Віндовс 7, P-i5, oзу 8гб, фаєрфокс ост. версія 38.05. Все літає крім медка.
  І це мабуть медок свої айтішникам платить шалені гроші за таку глючну програму?
  Немає іншого виходу як переключитися на альтернативну програму.

 5. Наталя пишет:

  Завантажила програму ФріЗвіт. Таблиця автоматично обчислює нарахування ЄСВ. Але у списку кодів ризику мін. % 36,76, а мені потрібно 36,3% Я виправила табличку під 36,3%, надіслала, але звіт неприйнятий, так, як пише, що нарах-ня ЄСВ повинно бути обчислено по 36,76%!!!!!!!! І ще, я минулого місяця надіслала невірний звіт, не вказала доплату до повної ставки та нарахування на цю доплату в табл1(вказувала, але як виявила вже цього місяця, мої цифри не збереглися), але перерахувала кошти правильно, тобто дорахувала нарах. до повної ставки. Мій звіт за 04.2015 був принятий, але чи треба мені показати у травневому звіті ті кошти. Так як вони будуть залишком на рахунку!

 6. Oксана пишет:

  Як завантажити програму ФріЗвіт

 7. Леогнід пишет:

  Успешно отправил Додаток 4 через МЕДок-онлайн, без проблем. Только потратил почти 2 часа на настройку параметров пока разобрался что к чему. Оказалось, что там все то же самое, что и в бесплатном МЕДке. При настройке помогают удобные справочники.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>