Перейти до змiсту
 

Єдиний соціальний внесок. Він не стукає в двері – він їх вже відчиняє. Чули?

Доброго дня, друзі.

Ви чули – єдиний соціальний внесок вже на порозі??   Читаючи черговий випуск мого найулюбленішого журналу “Корреспондент”,  №23 від 18 червня 2010 року, наштовхнувся на цікаве інтерв’ю Сергія Тігіпка, віце-пре’єра з питань економіки. Деякі речі в цьому інтерв’ю стосувались і звітності до Пенсійного фонду, і загалом підприємницької діяльності та звітності до держорганів. Певні моменти здались мені настільки цікавими, що я не зміг не поділитись ними з Вами.

Отже, на питання щодо реформування економіки і конкретних кроків в цьому напрямі уряду Сергій Тігіпко зазначив, що в парламенті вже лежить законопроект, яким кількість перевіряючих організацій буде зменшено – з 79 до 40.

А також – УВАГА – відпрацьовано і проведено через Кабмін закон про єдиний соціальний внесок. На момент же написання мною статті вже відомо, що цей законопроект навіть розглянула Верховна Рада – в першому читанні 18 червня вона його підтримала. Єдиний соціальний внесок планується ввести в дію з 1 січня 2010 року. Цим законом планується ввести єдину систему збору, контролю та сплати соціальних внесків. Простіше кажучи – пенсійне страхування, страхування від нещасних випадків,  безробіття, медичне страхування (в перспективі) та інші соціальні внески, крім податків, будуть сплачуватись одним платежем, без виснажливого вираховування кожного внеску та сплати їх поокремо кожного до своєї, так би мовити, “контори”.  Контролювати і приймати сплату єдиного соціального внеску буде один орган – державний Пенсійний фонд України. Чи потрібно наголошувати, наскільки полегшиться робота зі сплати всіх необхідних внесків із заробітку?  А також застрахованій особі – тобто нам з Вами, полешиться доступ до інформації щодо отриманих нами страхових прав – так як дані про всі внески будуть зберігатись в одній базі. Розрахунок, нарахування та сплата єдиного соціального внеску буде проводитись за тим же механізмом, за яким зараз сплачуються внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Це дуже прогресивний і довгоочікуваний Закон, і, маємо надію, його не спіткає доля інших законів, які припадають пилом у владних кабінетах. А щоб бути в курсі всіх новин про єдиний соціальний внесок, про те, як, в яких розмірах його обчислювати, сплачувати – слідкуйте за сайтом, підписуйтесь на отримання новин. Всі новини будуть саме тут, я уважно слідкую за ними.

Ще з цікавого в інтерв’ю хочу відмітити початок робіт з введення електронної реєстрації, яка, зі слів Сергія Тігіпка, покладе край біганині підприємців по держустановам для того, щоб зареєструвати компанію. А також, каже С.Тігіпко, Президент найближчим часом внесе на розгляд парламенту законопроект, який скорочує кількість ліцензованих видів діяльності на 23 види. Цікаво, чи підпадуть під це салони, де можна придбати гарні сенсорные телефоны nokia? Я давній і відданий фанат марки Nokia, і цей телеофн не зміню ні на що.

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на їх отримання! Ви можете читати новини через RSS, отримувати на  електронну пошту, слідкувати за новими статтями у TWITTERі.

З повагою,

Ваш Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. byhgalter пишет:

    Якщо контролем за сплатою єдиного соціального внеску буде займатися ПФ, тоді роботи в нього побільшає, в той час як у інших фондів роботи поменшає. Чи не призведе це до скорочень працівників фондів?

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>