Перейти до змiсту
 

Якщо дані подали не на той код. Як виправити неправильні дані?

Як провести виправлення даних у випадку, коли їх подали не на той код, що потрібно

В процесі подання звітності до Пенсійного фонду досить часто трапляються випадки, коли дані заробітку/доходу по людині подаються не на той код.

Що я маю на увазі?

Кожен найманий працівник має ідентифікаційний код, і на цей код подаються дані по його заробітку за місяць (в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду офіційно цей код називається “код облікової картки застрахованої особи”. Не дивлячись на таку грізну назву, це все той же ідентифікаційний код).

І бувають випадки, коли подаються дані не на той ідентифікаційний код, що потрібно.

На то може бути декілька причин:

 • працівник сам приніс свій неправильний код;
 • при наборі у програмі звітності було випадково допущено помилку;
 • інколи трапляється, що у людини два коди, причому обидва їй присвоїла податкова;
 • якщо звіт написано від руки, і рука ця страждає поганим почерком (простіше кажучи, звіт написано нерозбірливо) – при наборі звітності працівники Пенсійного фонду легко можуть переплутати цифри, скажімо, цифру 8 і 3;
 • зрідка буває, що при імпорті даних втрачаються цифри (як правило, стається, коли використовують програми різних “домашніх вмільців”).

Отже, по якійсь з цих причин у звітність підступно вкрадається неправильний ідентифікаційний код працівника, і дані про заробіток попадають не на його код.

Чим це загрожує?

Дані про заробіток працівника йдуть не на його код, і, відповідно, у людини просто пропадає заробіток, пропадає страховий стаж.

А оскільки відповідальність за подання даних несе роботодавець, то, по-перше, це можуть бути і штрафи, а по-друге – у випадку якихось конфліктів ваш працівник може подати на вас до суду, буде абсолютно правий і виграє справу проти вас, не забувши стягнути матеріальну та моральну шкоду.

А що ж тоді роблять у цих випадках?

В таких випадках потрібно з’ясувати коректний, правильний код людини. А потім треба перевести ці дані з неправильного, нехорошого коду на коректний код

Це виглядає так – ми подаємо скасовуючі дані на неправильний код і одночасно подаємо такі ж самі дані з  типом “початкова” на коректний, правильний код.


Ця операція нібито проста, але в ній є багато різних нюансів. І причому ще треба врахувати, що є три різних періоди подання звітності у Пенсійний фонд:

 • період з 1998 по 2009 рік, коли діяла система річної персоніфікації;
 • система щомісячної персоніфікації у 2010 році;
 • система єдиного соціального внеску – з 2011 року.

На кожен з цих періодів діють свої правила корегування і скасовування даних. Мало того, на кожен з цих трьох періодів потрібні різні бланки.

Тому ми скористаємося давньою мудрістю “Їжте слона по шматочкам”. Тобто цій темі я присв’ячу декілька публікацій – кожен період звітності буде розглянутий окремо, з ілюстраціями бланків та описом дій. Бланки, звісно, ви можете знайти в розділі “СКАЧАТИ”-”Всі бланки звітності до Пенсійного фонду” – там є ВСІ бланки, на всі три періоди звітності.

Ось так ви взнаєте, як виправити дані, подані не на той код.

Чекайте наступних піблікацій під загальною назвою “Якщо дані подали не на той код“. Їх ви не пропустите, якщо підписані на розсилання новин через RSS чи на  електронну пошту, або слідкуєте за анонсами публікацій через TWITTER!

А зараз ще декілька слів про те, як не допустити попадання некоректного коду у звітність. Отже:

 • працівник сам приніс свій неправильний код – буває, коли працівник приносить свій код записаним на папірчику або переконує, що знає його напам’ять. Така проблема пропадає, якщо ви запропонуєте принести ксерокопію довідки з податкової про присвоєння коду;
 • при наборі у програмі звітності було випадково допущено помилку - тут все залежить від уважності того, хто вносить дані. Ідеальний варіант, звісно – перевірити коди “свіжій голові”;
 • інколи трапляється, що у людини два коди, причому обидва їй присвоїла податкова – бувають і такі чудеса. Потрібно з’ясувати, який код у людини є основним (або на який подано більше даних), і використовувати його. Відповідно, і дані з іншого коду перенести на основний;
 • якщо звіт написано від руки, і рука ця страждає поганим почерком (простіше кажучи, звіт написано нерозбірливо) – при наборі звітності працівники Пенсійного фонду легко можуть переплутати цифри, скажімо, цифру 8 і 3 – що тут скажеш? Пишіть розбірливо, адже ви відповідаєте за подання даних. Або користуйтесь програмою для подання звітності в Пенсійний фонд;
 • зрідка буває, що при імпорті даних втрачаються цифри (як правило, стається, коли використовують програми різних “домашніх вмільців”) – тут все залежить від рівня майстерності умільців. Як правило, перевірка введених даних допомагає виловити “бліх”.

Ось і все поки що по темі виправленя даних заробітку, поданих не на той код, що потрібно.

Традиційний десерт:

Чоловік вибирає детские автокресла для дитини і дзвонить дружині:

- Ти де?

- У Норі.

- Де, де??

- Ну у машині, яку ти мені подарував.

- Це не “Нора”, а “Рено”. Добре, що я тобі “Пежо” не подарував!

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

 1. Роман пишет:

  Протягом 2010-2013 бухгалтер допускала помилку в індентифікаційному коді при поданні звітності.Про цю помилку бухгалтерія дізналась в 2018 році від листа який прийшов з Пенсійного фонду. Питання – чи будуть сплачуватись штрафні санкції за допущену неточність.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>