Перейти до змiсту
 

Як звітуються підприємці – «спрощенці» до Пенсійного фонду за 2009 рік? Дуже просто! Подання персоніфікації.

Доброго дня, шановні друзі!

Тема сьогоднішньої публікації – подання персоніфікації за 2009 рік підприємцем–фізичною особою на спрощеній системі оподаткування до Пенсійного фонду України. Мудре визначення «приватний підприємець–фізична особа на спрощеній системі оподаткування» простіше можна визначити як приватний підприємець на єдиному або фіксованому податку (це і є спрощена система оподаткування), або «спрощенець».  Офіційно правила подання звітності приватними підприємцями – «спрощенцями» регулюються  Постановою Правління ПФУ від 10.06.2004  N 7-6. Вона втратила чинність з 01 січня 2010 року (т.я. почала діяти нова Постанова по щомісячному поданню), але вся персоніфікація, яка подається за період до 01 січня 2010 року, подається саме за цією Постановою.

Отже, в даній публікації ми розглянемо, як подає персоніфікацію до Пенсійного фонду України приватний підприємець без найманої праці, який сплачує єдиний або фіксований податок. Такий підприємець подає звіт один раз на рік, в термін до 1 квітня року, наступного за звітним – тобто, в даний момент персоніфікацію за 2009 рік йому необхідно подати до 1 квітня 2010 року. Абсолютно не раджу затягувати процес подання звітності до 1 квітня (вірніше, до 31 березня – 1 квітня строк подання закінчується) з причин, які вказані у цій публікації.

Для чого потрібне подання персоніфікації, ви дізнаєтесь з цієї публікації.

Так що потрібно подати, вірніше – які бланки потрібно подати підприємцю-«спрощенцю» у Пенсійний фонд за 2009 рік? Подаються такі документи:

 • ЯРЛИК пачки документів.
 • ІНДАНІ-СПД;
 • ІНДАНІ-доплата;
 • якщо підприємець зареєструвався і почав діяти у 2009 році (так би мовити, новостворений підприємець), то додатково він подає СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ.

Щоб полегшити Вам подання звітності, мною було розроблено систему бланків, в яких Вам лише потрібно буде проставити суми сплаченого Вами податку, а інші розрахунки будуть виконані автоматично. Скачати їх ви МОЖЕТЕ ТУТ або в розділі “СКАЧАТИ” нашого сайту, розгляд всіх прикладів заповнення звітності в цій публікації проводиться саме на цих бланках.

Як і в якій послідовності заповнюють ці бланки? Що потрібно в них вказувати?

Отож, якщо Ви вперше зареєструвались та почали свою діяльність як підприємець у 2009 році та/або вперше звітуєтесь до Пенсійного фонду, то Вам потрібно подати такий бланк, як  «Список осіб, яка працюють або працювали в роботодавця у звітному році» («СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ») (також його потрібно подати, якщо ви переїхали на нове місце проживання і звітуєтесь в інше управління Пенсійного фонду, ніж звітувались раніше). Якщо Ви вже звітувались до свого районного чи міського управління Пенсійного фонду -  цю форму Вам подавати не потрібно, і Ви переходите до заповнення форми ІНДАНІ-СПД.

СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ (“Список осіб, яка працюють або працювали в роботодавця у звітному році») – це форма, в якій ви подаєте такі дані про себе: ідентифікаційний код, прізвище, ім’я, по-батькові. Цей бланк, після того як ви його скачали, потрібно роздрукувати і заповнити від руки.

Розглянемо приклад заповнення цього бланку:

 • в поле “1″ в клітинки Ви заносите свій ідентифікаційний код – в кожну клітинку по одній цифрі;
 • в поле “2″ ви пишете «Приватний підприємець» і вказуєте своє прізвище і ініціали (наприклад «Приватний підприємець Савчук І.А.»);
 • поле “3″ – в стовпчик 2 першого рядку таблиці вносите свій ідентифікаційний код, в стовпчиках «Прізвище», «Ім’я», «По-батькові» – відповідно, вказуєте свої прізвище, ім’я, по-батькові;
 • в полях “4″ і “5″ вказуєте «1»;
 • в поле “6″ розписуєтесь та вказуєте свої П.І.Б, нижче записуєте дату заповнення документа та ставите печатку (за наявності).

На цьому заповнення бланку «Список осіб, яка працюють або працювали в роботодавця у звітному році» закінчено.

В наступній публікації ми розглянемо заповнення бланків персоніфікації – ІНДАНІ-СПД, ІНДАНІ на доплату та ЯРЛИК ПАЧКИ.

Ще раз нагадаю – скачати бланки для приватнихпідприємців на спрощеній системі оподаткування з автоматичним заповненням даних про сплату ви  МОЖЕТЕ ТУТ або в розділі “СКАЧАТИ” нашого сайту, розгляд всіх прикладів заповнення звітності в цій публікації проводиться саме на цих бланках.

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на їх отримання!

Ви можете читати новини через RSS, отримувати на  електронну пошту, слідкувати за новими статтями у TWITTERі.

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання!

Чекаємо Вас на нашому ресурсі!

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

8 комментариев

 1. Володимир пишет:

  Скажіть, будь ласка, а ІНДАНІ-доплата в АРМ-ЗС я так зрозумів наразі ще немає, що робити в такому випадку, тим хто подає звітність до ПФ електронкою?

 2. Consultant пишет:

  Шан. Володимир, Вам потрібно в АРМ ЗС зайти в меню “Документ”-”Створити”, у вікні, що відкриється, в верхній частині вибрати рік – “2009″, період – “рік” (це для річної, для помісячної, відповідно, “2010″ і “січень”). В лівй стороні вікна клацнути на “Пенсійний”, “Персоніфікація”, в правій стороні вибрати бланк “P0206201 – $VD (СПД) Індивідуальні відомості про застраховану особу.”. Відкриється бланк ІНДАНІ-СПД.(Зауваження: якщо при вікритті бланку спливає повідомлення “Тип категорії страхувальника не відповідає вибрані формі” – значить вам потрібно зняти галочку “Юридична особа” в “довідники” – “Картка установи”- “Підприєство”). Заповнюєте дані по податку (код типу ставки страхового збору “8″ для єдиного і “6″ для фіксованого), записуєте його, потім ще раз вибираєте бланк ІНДАНІ-СПД і заповнюєте доплату (код типу ставки страхового збору – “12″), записуєте. Закриваєте це вікно і переходите у “Звітність” – “Річна персонфікація” або “Щомісячна персоніфікація” – там будуть ці бланки, які Ви щойно набрали. Все :) далі працюєте як звичайно – друкуєте, записуєте на диск чи відправляє ел.поштою.
  Заходьте на сторінку “СКАЧАТИ” і качайте інструкції по роботе с програмою АРМ ЗС – я тільки що виклав. Успіхів!

 3. Анастасия пишет:

  Щиро дякую за публікацію! Вже роздрукувала :)

 4. Алексей пишет:

  Добрый день.

  Не нашел на вашем сайте статью по руководству подачи отчетов в ПФ со стороны ФЛП “на общих основаниях”.
  И по ходу другой вопрос – если ФЛП не зарегистрировал ни одного работника, то нужны ли нынче помесячные отчеты (ПФ находится от меня в 2 часах езды, ежемесячно мне никто не выделит по 4-5 часов для подачи своей отчетности)?

 5. Владимир пишет:

  @ Алексей:
  Добрый вечер.
  Насколько я знаю – СПД без наемников – не сдает ежемесячные отчеты.

 6. Олександр пишет:

  Не працює посиалння на файл, не дає змогу скачати Бланик . Дуже прикро бо треба ж встигнути здати персоніфікацію. Допоможіть!
  http://www.turbobit.net/3x7j9f06n3eg.html

 7. Алексей пишет:

  @ Владимир & @ Consultant:
  Ну так я знаю, что не нужно _помесячно_. Но в теме четко написано – за 2009-й год!
  Я уже попросил человека подать формы, заполнил вручную.
  Человека отправили хрен знает куда за формами для тех, кто на “общих основаниях”, у них бланков, видите ли, не было. Тот поехал в отделение на Воровского – дали тот же самый бланк, что заполнял я, для “единщиков”. Бардак!
  И еще в одном месте говорят – Список+Индани+Ярлык, а в другом, что только Индани(СПД). Я “чайник” в вопросах отчетности. Подозреваю, что в пенсионном просто хотят “нагреть” на н-ую сумму.
  Второй раз уже поеду я, но понятно, что надо уложиться хотя бы до 20-25 марта. Потом будет “ажиотаж”.
  Вот мне и нужны “формы” для ФОП-ОбщОсн. Вот и все.

 8. Consultant пишет:

  @ Алексей:
  Это же статья об отчетности за 2009 год – о годовой отчетности. При чем здесь помесячная? Да, предприниматели, у которых нет наемного труда, отчитываются раз в год, все совершенно правильно!
  Далее. Формы для “ФОП на загальних підставах” – это бланк ИНДАНИ-СПД. Разница в бланках ИНДАНИ и ИНДАНИ-СПД такова – в ИНДАНИ-СПД нет графы “Сума страхового збору, нарахованого роботодавцем на зарплату застрахованої особи” (и еще есть разница в названии столбцов). ВСЕ нужные Вам бланки Вы можете скачать на страничке “СКАЧАТИ” или по этой ссылке: http://turbobit.net/o4pgurn3deoc.html (Blanki_personifikacija_2009.exe, 1,68 Мб). В этом архиве есть и индани-спд, и простые индани, и все остальное из бланков, необходимое, чтоб отчитаться в ПФУ за 2009 год
  Касаемо комплекта инданых – ну я же в публикациях все описываю, кому какие бланки надо. Вам точно надо ярлык+индани, а если вы зарегистрировались как предприниматель и начали свою деятельность в 2009 году – то еще и список працюючих (как раз об этом написано выше в публикации, под которой мы переписываемся). Правила тут общие для всех – и для тех, кто на общих основаниях, и для тех, кто на упрощенной системе. А чтоб Вас на бланках на нагрели – так скачайте их по ссылке, которую я Вам дал, распечатайте себе – и кто ж Вас тогда нагреет? Еще и заработать сможете – продавая их ;)

  И Алексей – тысяча извинений!!! – у меня в плане приготовлена статья об отчете предпринимателей на общей системе, а я так ее и не опубликовал! Это моя вина, я прошу прощения. Завтра-послезавтра она должна быть опубликована здесь. Еще раз простите. Совсем замотала меня рутина будней. Спасибо, что напомнили. Мне очень неудобно.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>