Перейти до змiсту
 

Як звітуються підприємці – «спрощенці» до Пенсійного фонду за 2009 рік? Дуже просто! Подання персоніфікації – ІНДАНІ, ЯРЛИК.

Ця публікація – продовження попередньої публікації про звітування підприємців без найманої праці, які сплачують єдиний або фіксований податок, до Пенсійного фонду (подання персоніфікації). Ви завжди можете прочитати її тут.

Також – якщо Ви ще не читали – раджу ознайомитись з публікаціями по річній звітності 2009:

Заповнення бланку ІНДАНІ-СПД. В цьому бланку вказуються суми сплаченого податку за 2009 рік (по місяцях); сума відрахувань з цього податку, яка поступила до Пенсійного фонду; та сума коштів, які зараховуються підприємцю як трудовий (або пенсійний) стаж.

Спочатку я розповім Вам про правила заповнювання цього бланку, а потім опишу, як заповнити файлик, який я приготував для Вас – що набагато спростить Вам заповнення бланків.

Отже, бланк ви бачите поруч з текстом. У відповідних полях заповнюються (зверху вниз):

 • Номер облікової картки застрахованої особи – це є Ваш ідентифікаційний код;
 • прізвище, ім’я, по-батькові;
 • позначається тип форми «Початкова» («Початкова» – при поданні звітності, «Коригувальна» – при коригуванні поданих раніше даних, «Скасовувальна» – при скасовуванні даних за певний рік, «Призначення пенсії» – якщо ви виходите на пенсію);
 • звітний рік – 2009;
 • назва страхувальника – вказуєте себе: «Приватний підприємець такий-то» (Ви сам для себе є страхувальником);
 • Ознака трудової книжки – ставите галочку, якщо підприємництво – Ваше основне заняття (адже Ви ще й можете десь працювати як найманий працівник);
 • код типу страхового збору – «8» для єдиного податку, «6» – для фіксованого;
 • загальна сума відрахувань…. – ця сума береться з відповідного розділу таблиці «Відомості про заробіток, дохід, патент за звітний період», яка йде нижче.

Заповнення таблиці «Відомості про заробіток, дохід, патент за звітний період». Для зручності я позначив на малюнку графи цифрами – щоб не переписувати повністю назви відповідних граф.

В графу 1 «Сума фактично сплаченого податку…» ви вносите суму податку, який Ви сплачували за місяць (візьмемо, наприклад, 200 грн.).

Від суми податку вираховуєте 42% (саме стільки поступає від єдиного податку до Пенсійного фонду, від фіксованого поступає 10% – відповідно, їх і треба вказувати) і записуєте це число у графу 4 «Сума фактичних відрахувань зі податку..» (тобто, беремо наші 200 грн.: 200х0,42=84, цю суму і записуємо).

Далі цю суму – в даному випадку 84 грн. – ділимо на 0,332 (33,2% – норма нарахувань на доход), і отримане число (253,01) записуємо в графу 2. Це діє і для єдиного, і для фіксованого податку.

Графу 3 – лікарняні – підприємці не заповнюють.

В графу 5 «Усього відпрацьовано днів» – потрібно заносити кількість днів для стажу, але для підприємців, які не проводять доплату, дні не вказуються.

Вищевказаним способом заповнюються всі місяці. Звісно, якщо Ви цілий рік сплачували однакову суму – ті ж 200 грн. – то Вам лишається лише повторити ці записи. В кінці підраховуємо суму по всім стовпчикам, записуємо у відповідні рядки.

Якщо ви сплачували не цілий рік, а, наприклад, з квітня по вересень – то, звісно, і суми податку та відрахувань з нього заповнюєте лише за ці місяці.

«Дні про трудові відносини у звітному році» -  вказуєте період, за який ви сплачували податок. Якщо цілий рік – то з 01.01.09 по 31.12.09, якщо, знову-таки, з квітня по вересень – то з 01.04.09 по 30.09.09.

Інші графи не заповнюються в даному випадку.

Внизу банка ви ставите свій підпис та прізвище і дату заповнення бланка і з цим бланком направляєтесь до відділу доходів – щоб вам підтвердили сплату. Після отримання підпису спеціаліста відділу доходів цей бланк готовий для здавання до відділу персоніфікації.

Також – враховуючи введення у 2009 Кабінетом Міністрів України обов’язкової доплати підприємцями на спрощеній системі оподаткування потрібно ще й заповнити бланк доплати – в якому треба провести певні підрахунки. Але доплаті буде присвячено окрему публікацію

Як бачите, процес заповнення бланків не є дуже вже простим. Але полегшити процес можна за допомогою автоматизованих бланків, підготованих мною для Вас. Скачати їх Ви можете на сторінці «СКАЧАТИ» або ось тут (це пакет всіх необхідних бланків для звітності підприємцю). В цих бланках автоматично вираховуються всі необхідні суми і сума обов’язкової доплати, Вам треба лише внести суму податку.

Щоб заповнити бланк, який я підготував для Вас, Вам потрібно:

 • вибрати потрібний файл:
  • при сплаті Вами єдиного податку – файл СПД-єдиний.xls;
  • при сплаті Вами фіксованого податку – файл СПД-фіксований.xls
 • відкрити обраний файл в Excel;
 • на сторінці «Єдиний» (або «Фіксований») заповнити поле, виділене жовтим кольором, сумою податку, який ви сплачували на протязі року (якщо ви цілий рік сплачували по 200 грн., то всі 12 місяців заповнюєте цифрою 200). Якщо Ви, наприклад, почали сплачувати лише з 1 квітня 2009 року, то, відповідно, заповнюєте лише з  4 по 12 місяць. І знову-таки, якщо Ви сплачували з початку року, а припинили діяльність і перестали сплачувати у вересні – то заповнюєте графи з 1 по 8 місяць; програма автоматично заповнить інші потрібні поля розрахованою інформацією, в т.ч. і доплату;
 • роздруковуєте сторінку «Єдиний»(«Фіксований») і сторінку «Доплата»;
  • на бланку з даними податку (де в графі «Код типу ставки страхового збору» вказано «6» або «8») заповнюєте вручну поля, які залишились незаповненими (що в них записувати – дивіться вище), тобто шапку бланка та його низ, а також  «Дані про трудові відносини.
 • на бланку доплати (де в графі «Код типу ставки страхового збору» вказано «12») заповнюєте дані так само, лише в розділах 5 вказуєте дату початку «01.05.09», кінець «31.10.09». Все інше так же, як і на попередньому бланку.

Обидва бланки треба підписати у відділі доходів і подати до відділу персоніфікації.

Ще заповнюємо бланки «ЯРЛИК ПАЧКИ» – і готово, комплект звітності підготовано. Отож, ЯРЛИК. Для кожного типу бланків потрібно окремий ярлик (не будемо зараз з’ясовувати, навіщо це треба і чи доцільно це. Просто сприйміть це як факт). Тобто якщо Ви заповнювали лиш індані з податком чи доплатою – Вам треба один ярлик. Якщо ж ви ще й подавали на себе «СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ» (про те, що це і як його заповнити, дивіться цю публікацію) – то Вам потрібен окремий ярлик і для нього. В ярлику Ви вказуєте, який тип документів  Ви заповнили, і дані про нього.

Заповнення ЯРЛИКа ПАЧКИ:

 • в графі «Код за ЄДРПОУ» вказуєте свій ідентифікаційний код;
 • в графі «Назва роботодавця» вказуєте себе – «Приватний підприємець такий-то»;
 • в розділі «Тип пачки документів» галочкою позначаєте потрібне. Якщо це «ІНДАНІ» – то галочка в клітинці напроти запису «6-ІНДАНІ», якщо «СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ» – то «4-СП».
 • «Реєстраційний номер пачки…у організації, яка її формує» – ставите 1.
 • «Кількість записів у пачці» – якщо 1 індана, то ставимо 1, якщо 2 індані (з доплатою), то 2;якщо це список працюючих – то ставимо 1.
 • «Кількість листів у пачці» -  якщо лист один (індана або список працюючих) – то 1, якщо два листи (наприклад, індані + доплата) – то, відповідно, 2.
 • «Номер облікової картки відповідального…» – вказуєте Ваш ідентифікаційний код;
 • «Дата формування пачки» – дата, коли ви заповнюєте цей ярлик;
 • «Підпис та прізвище відповідального» – відповідно, ваш підпис та прізвище.

Все! ЯРЛИК заповнено. Тепер у Вас все готово для звітування!

Отже, щоб прозвітуватись, підприємцю на спрощеній системі, який не має найманої праці потрібні такі бланки:

 • ярлик + 1 шт. індані (якщо здаєте лиш суми податку, не заповнюючи бланк доплати);
 • ярлик +  2 шт. індані (якщо здаєте і суму податку, і доплату);

Якщо Ви звітуєтесь вперше і подавали на себе бланка «СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ», то додається ще ярлик + список працюючих.

Індані Вам потрібно підписати у відділі доходів і подати до відділу персоніфікації.

Зверніть увагу – викладене тут справедливо для ПП без найманої праці. Якщо ж у вас є наймані працівники – то на себе особисто ви оформляєте вищевказані бланки, а на найманих працівників – індані трохи іншої форми. Про це буде йти мова у іншій публікації – якщо до цього питання буде інтерес.

Ще одне зауваження – якщо у вас найманих працівників більше 5 осіб – то подавати звіт треба в електронній формі, тобто набрати у програмі звітності. Скачати цю програму Ви можете у розділі нашого сайту «СКАЧАТИ».

Фуф… Ну здається ніби все. Якщо у Вас є питання – задавайте їх у коментарях до цього запису. Ще раз нагадаю – комплект бланків, описаний у цьому розділі, Ви можете скачати у розділі «СКАЧАТИ» або ось тут.

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на їх отримання! Ви можете читати новини через RSS, отримувати на  електронну пошту, слідкувати за новими статтями у TWITTERі.

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання!

З повагою, Ваш Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

13 комментариев

 1. Володимир пишет:

  Добрий вечір ! Щиро дякою за допомоге, те що я давно шукав. Але неможу внести дані про трудові відносини у звітному періоді, вони захищені паролем. Який пароль ?

 2. Володимир пишет:

  І ще одне питання. Якщо почав працювати з 2 місяця, яка у мене кількість відпрацьованих місяців і днів ?

 3. Оксана пишет:

  добрый вечер. мне очень понравилась Ваша идея по созданию бланков для СПД, но вот есть только небольшая неточность. Итоговая сумма второй колонки не совпадает с реальным итогом, и в ПФ Вашу ведомость не приняли – заставили переписать. Там буквально несколько копеек не сходиться.

  • Consultant пишет:

   Оксана “добрый вечер. мне очень понравилась Ваша идея по созданию бланков для СПД, но вот есть только небольшая неточность. Итоговая сумма второй колонки не совпадает с реальным итогом, и в ПФ Вашу ведомость не приняли – заставили переписать. Там буквально несколько копеек не сходиться.” – этих пара копеек будет, если пересчитывать на калькуляторе. Можете сами проверить :) у компьютера и калькулятора разная система округления цифр, и на 14-тиразрядных числах при округлении их до 2 разрядов (2х знаков после запятой) этих пара копеек и может выскакивать. Очень жаль, что ваш ПФУ такой придирчивый.

 4. Consultant пишет:

  Володимир цитовано:

  обрий вечір ! Щиро дякою за допомоге, те що я давно шукав. Але неможу внести дані про трудові відносини у звітному періоді, вони захищені паролем. Який пароль ?

  трудові відносини потрібно руками внести, я спеціально захистив форму, тому що по незнанню можна цю форму пошкодити :) вибачте за незручність.

  Володимир цитовано:

  І ще одне питання. Якщо почав працювати з 2 місяця, яка у мене кількість відпрацьованих місяців і днів ?

 5. Максим (ФОП) пишет:

  Ув. Консультант. Есть ли бланк доплаты (Індані – доплата)? В разделе закачки я их не нашёл.

  • Consultant пишет:

   Ув. Максим, доплата заполняется на обычном бланке ІНДАНІ. В этой публикаци: http://zvitdopfu.com/?p=276 рассказано, как скачать эти бланки и заполнить ихи, а на страничке “СКАЧАТИ” в разделе “Комплект бланків для приватних підприємців на спрощеній системі оподаткування (без найманої праці)” (это в самом низу странички) есть три ссылки, откуда их скачать.

   П.С. Сорри, не увидел сразу, что Вы уже ответили на свой вопрос :)

 6. Максим (ФОП) пишет:

  От вечаю на свой же вопрос: в файлике для СПД две закладки, на второй закладке, бланк доплаты, в котором правильно расчитались суммы, т.е. за 2 и 3 й квартал. ))

 7. Алексей пишет:

  Повторю и сюда, не знаю, в какую тему зайдут “Гуру” :)
  —————————————————————
  Я уже попросил человека подать формы, заполнил вручную.
  Человека отправили хрен знает куда за формами для тех, кто на “общих основаниях”, у них бланков, видите ли, не было. Тот поехал в отделение на Воровского – дали тот же самый бланк, что заполнял я, для “единщиков”. Бардак!
  И еще в одном месте говорят – Список+Индани+Ярлык, а в другом, что только Индани(СПД). Я “чайник” в вопросах отчетности. Подозреваю, что в пенсионном просто хотят “нагреть” на н-ую сумму.
  Второй раз уже поеду я, но понятно, что надо уложиться хотя бы до 20-25 марта. Потом будет “ажиотаж”.
  Вот мне и нужны “формы” для ФОП-ОбщОсн. Вот и все.

 8. Лариса пишет:

  Я подписалась на рассылку этого сайта, в принципе, удобно. Единственно, можно было не пространно писать о том, в какой столбик, какую строчку заносить, а просто привести примеры для всех видов налогообложения ФЛП. Например, ставка единого- 100 грн. и отчеты выглядят так, или фиксированный такой-то и пример с ЗАПОЛНЕННЫМИ таблицами. Обычному ЧП-шнику трудно уловить такое описание заполнение.

  • Consultant пишет:

   да на единый вообще готовые формы у меня сделаны, надо только суму налога вписать – остальное само рассчитывается :) ну в чем-то вы правы – можно было и так сделать.

 9. Саша пишет:

  как пишет Лариса было бы удобнее однозначно!
  ну вот вы описываете куда что писать в ЯРЛЫК, к примеру.
  открываю юланк ЯРЛЫК, а там НЕТ описываемых вами граф, или они есть но ПОД ДРГУИМ НАЗВАНИЕМ,
  и что? гаданием заниматься.

 10. Consultant пишет:

  Специально сейчас сверил. Или мы говорим о разных бланках, или что-то в этой сказке не то. В публикации описан именно тот ЯРЛЫК для комплекта годовой отчетности, который Вы можете скачать с моего сайта, и именно с такими графами.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>