Перейти до змiсту
 

Як застосувати понижувальний коефіціент для ЄСВ?

Доброго вам часу доби, друзі.

Як відомо, наша держава ще не позбавилась від манії “покращувати” та “вдосконалювати”. І в цьому випадку ми спостерігаємо ту ж саму хворобу. Адже в грудні вже було прийнято зміни до порядку нарахування ЄСВ (які. до речі, викликало чимало нарікань), що були покликані знизити ЄСВ. Але умови для цього були такі, що виконати їх було доволі важко.

І ось ще не висохли чорнила президентського підпису на тому Законі, як 2 березня 2015 року депутати приймають наступні зміни у нарахуванні єдиного соціального внеску.

Як застосувати знижуючий коефіцієнт для єдиного соціального внеску

Вони були внесені Законом України “Про внесення змін до розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” і почали діяти з 15 березня 2015 року. Відповідно до думки авторів, ці зміни будуть сприяти легалізації платниками, адже на даний момент загальне навантаження на фонд оплати в Україні складає більш ніж 55%, в той час як в Європі – близько 36%. Як сподіваються, цей закон дасть можливість легалізувати доходи мінімум 2 мільйонів українців, що мало б забезпечити збільшення поступлень до Пенсійного фонду на 11 млрд гривень та до місцевих бюджетів – на 8 млрд гривень.

Що ж несуть ці зміни, чи будуть вони вигідними для бізнесу і чи почне він виводити зарплати з тіні?

Відтепер до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за договорами цивільно-правового характеру, оплати допомоги з тимчасової непрацездатності  та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску для платників  може обчислюватись з понижувальним коефіцієнтом від 0,4 до 0,99.

Але для цього нам пропонують виконати три умови (в дужках описані ті норми, які були прийняті у грудні 2014 року і діяли до прийняття цього закону):

 1. База нарахування єдиного соціального внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці має збільшитись  на 20% і більше відсотків у порівняні з середньомісячною базою нарахування ЄСВ на одну застраховану особу у 2014 році (в попередньому варіанті було 30%).
 2. Після застосування знижувального коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці є не меншим, ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу у 2014 році (в попередньому варіанті сума платежу мала бути не менше 700 грн)
 3. Кількість застрахованих осіб у звітному місяці не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника у 2014 році. Ця умова не застосовується до фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та до тих фізичних осіб, які використовують роботу інших осіб на умовах трудового договору (цієї норми дотепер не було).

Також тепер відмінено норму, запроваджену попереднім законом – про те, що середня заробітна плата по підприємству має бути не меншою за три мінімальні зарплати.

Знижувальний коефіцієнт платник щомісяця обчислює сам. Для цього середньомісячна база нарахування у 2014 році ділиться на середньомісячну базу нарахування за звітний місяць. Якщо при цьому ми отримуємо значення коефіцієнту менше 0,4, то застосовуємо коефіцієнт 0,4.Обчислимо знижувальний коефіцієнт  для ЄСВ на прикладі чорноморського відділення арбатовської контори по заготівлі рогів і копит. Контора має клас ризику 10 і розмір єдиного внеску у 36,88%, працює 3 людини.

У 2014 році середньомісячна зарплата на підприємстві становила 4000 грн. З метою розширення діяльності у 12015 році контора відкрила досить успішний магазин кастрюль, і прийняла на роботу ще одного працівника. В березні 2015 року середньомісячна зарплата стала дорівнювати 4900 грн, тобто збільшилась більше ніж на 22% – перша умова виконана. Кількість працюючих збільшилась на 1 особу, тобто, тобто третя умова (збільшення не більше 200% працюючих) виконана.

Тоді вираховуємо знижувальний коефіцієнт: 4000/4900=0,82.

Та чи відповідає наша ситуація другій вимозі – щоб платіж був не меншим, ніж 2014 року? Тобто у 2014 році платіж був: 4000 х 36,88% = 1475,20 грн.

Після застосування знижувального коефіцієнту ми маємо: 4900 х 36,88% = 1807,12.

Далі множимо 1807 грн. на знижувальний коефіцієнт: 1807,12 х 0,82 = 1481,84 грн.

Ця сума є не меншою, а навіть більшою за суму 2014 року в 1475,20 грн.

Отже, ми маємо повне право застосовувати знижувальний коефіцієнт при обчисленні ЄСВ. При цьому економимо 325 гривень: 1807,12 – 1481,84 = 325,28 грн на кожному працюючому.

Тобто, як бачимо певне раціональне зерно у цьому законі є, але підвищувати зарплату потрібно досить ґрунтовно, майже на 1000 грн. Тому, можливо, не всі зможуть скористатись цією нормою про зниження нарахування єдиного соціального внеску,

А на сьогодні у нас все, і ось наш традиційний жарт дня:

Генассамблея ООН обговорює війну Росії проти України. Виступає наш представник:
- Коли київський князь Володимир в Х сторіччі їхав до Константинополя, то вирішив  скупатись в кримському Херсонесі в гірській річці. І поки він купався, моряки ЧФ РФ вкрали його одяг, щоб продати у Москві на барахолці…
- Це нахабна брехня! – підривається представник Росії. – Нахабна брехня і провокація! Тоді ще не було ані Російскької Федерації, ані Москви, ані Чорноморского флоту Росії!
- Ну, власне це я і хотів сказати, – незворушно відповідає український представник.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

2 комментария

 1. Андрей пишет:

  Учитывая, то что коэффициент нужно использовать с тремя знаками после запятой, то по Вашему примеру у организации не будет права на использование понижающего коэффициента:
  4000/4900=0,816
  4900 х 36,88% = 1807,12
  1807,12 * 0,816 = 1474,61
  Таким образом, сумма взноса на одно ЗЛ после применения коэффициента составит 1474,61. Это меньше среднего взноса на одно ЗЛ за 2014 год 1475,20, что не дает право на применение коэффициента.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>