Перейти до змiсту
 

Як нараховувати єдиний внесок працюючому інваліду?

Який тариф ЄСВ застосовується до працюючого інвалідаЯк відомо, для роботодавця тримати найманого працівника-інваліда певним чином вигідно. Адже законодавство надає преференції для цієї категоріїї працюючих. Вірніше, не так для них, як для роботодавця – щоб той був зацікавлений приймати на роботу людину з інвалідністю.

Ставка єдиного внеску на заробітну плату  працівника-інваліда становить 8,41%.

В той час як звичайні ставки нарахувань на фонд оплати праці  починаються з 36,76%.

Тобто із зарплати працівника-інваліда утримується 3,6%, а нарахування на фонд оплати праці (які має сплатити роботодавець) становлять всього 8,41%.

Якщо працюючий інвалід обіймає посади з пільговим стажем, то із його заробітної плати утримується 6,1%, а нарахування на фонд оплати праці – все ті ж 8,41%.

Який це пільговий стаж? Той, отримання пенсії за яким дають право закони України:

  • «Про державну службу»;
  • «Про прокуратуру»;
  • «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»;
  • «Про наукову і науково-технічну діяльність»;
  • «Про статус народного депутата України»;
  • «Про Національний банк України»;
  • «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
  • Митний Кодекс України;
  • Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Отже, зі ставками зрозуміло.

Що входить до поняття «заробітна плата працівника-інваліда» в даному випадку?

Це виплати, які включають в себе основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі і в натуральному вигляді). Їх визначають відповідно до Закону України «Про оплату праці».

А що є підставою для того, щоб застосовувати цю пільгову ставку? Які документи засвідчують право і  обов’язок роботодавця застосовувати ставку 8,41% до працівника-інваліда?

Підставою для застосування такого розміру єдиного внеску є довідка МСЕК. Точніше – її завірена копія. Копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) про встановлення групи інвалідності є підставою для застосування до найманого працівника-інваліда ставки єдиного внеску в розмірі 8,41%.

А де завіряти цю копію довідки МСЕК?

Завіряє копію довідки МСЕК безпосередньо підприємство, на якому працює цей самий працівник-інвалід.

Отже, працівник, якому встановлено інвалідність, приносить відповідну довідку МСЕК своєму роботодавцю. Роботодавець робить копію цієї довідки, завіряє її своєю печаткою та написом на зразок «З оригіналом вірно», ставить дату завірення і передає до своєї бухгалтерії. І така копія є достатньою підставою для застосування для цього працівника-інваліда ставки нарахування на заробітну плату в розмірі 8,41%.

Якщо вас цікавлять подробиці, то можете звернутись до п. 3.13 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування єдиного внеску.

Традиційний десерт на сьогодні:

- Знаєш, Миколо, у нас в офісі злодії. Розумієш, щовечора я ставлю горілку в сервант, а вона зникає, ставлю – зникає, ставлю – зникає.

- Слухай, Іване, в нас в офісі нема серванта.

- Як це нема?? От заходиш і відразу наліво – скляні дверцята…

- Іване, це – вікно!

А от попадеться Іван на роботі за випивкою – доведеться відповідати. Тому краще йому гарненько вивчити КЗОТ, тобто Кодекс законів про працю, та й покинути звичку порушувати трудовий розпорядок. А то гляди – й роботи позбудеться.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

  1. Володимир пишет:

    Шановний авторе, ви дуже дуже помиляєтеся: ФОП НЕ ДОЗВОЛЕНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЛЬГОТНУ СТАВКУ єсв ДЛЯ ІНВАЛІДІВ!!! Читайте уважніше Закон. Лише організації та підприємства можуть використовувати льготну ставку.
    Дуже прошу Вас опублікувати спростування цієї статті.
    З повагою, Володимир.

  2. Consultant пишет:

    Слово “ФОП”, яке було використане у статті – це скорочення від бухгалтерського терміну “фонд оплати праці”. Оскільки це скорочення викликає двозначне тлумачення, “ФОП” в статті замінено на “фонд оплати праці”. Дякую за коментар.

  3. Володимир пишет:

    Вельми дякую автору і дуже задоволений оперативністю вашого сайту! Всім пропагую матеріали вашого ресурсу.
    Бажаю успіхів!

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>