Перейти до змiсту
 

Хочете відчути єдиний соціальний внесок на дотик?? Будь ласка!

Єдиний соціальний внесок - програма і закон

Все ближче час до Нового року – все ближче час єдиного соціального внеску. Якщо ви хочете відчути цей внесок на дотик, помацати його – це природньо, це зрозуміло. І у вас є така можливість. Ні, їх є навіть дві, причому одна з них ексклюзивна. Підемо по порядку, почавши з найпростішої і необхідної можливості.

1. Можливість перша і необхідна – скачати Закон про ЄСВ (звідси). Це Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 8 липня 2010 року N 2464-VI. Іменно він і регламентує впровадження, сплату і звітування єдиного соціального внеску. Роздрукуйте його – і ви зможете відчути його на дотик і прочитати. Прочитавши цей Закон, варто його підшити десь в папочку, а папочку покласти десь недалеко, щоб завжди до неї було легко дотягнутись. Адже на початку дії єдиного соціального внеску буде багато питань, і Закон (можливо) дасть відповіді на деякі з них. Звісно, на “Звіт до ПФУ. Єдиний соціальний внесок” я подам вам і інші необіхдні матеріали – методичні рекомендації, роз’яснення щодо його нарахування, сплати  ЄСВ та звітування за нього. Але це буде пізніше, а поки що у вас є Закон, який варто прочитати, хоча й читається він важко, і розумінню піддається не легше, ніж тягти мішок з камінням на гору. Та ми з часом ретельно розберемо його по кісточках тут.

Виправлення від 25 січня 2011 року:

Пункт 2 викреслено, т.я. він втратив свою актуальність. Доступна повноцінна програма для подання звіту в Пенсійний фонд по єдиному соціальному внеску. Подробиці читайте тут.

2. Можливість друга, дещо секретна і ексклюзивна. Ви можете побачити, як може виглядати єдиний соціальний внесок в програмі АРМ ЗС. Саме так! Розробник АРМу випустив експериментальне поновлення, яке встановлює в АРМ ЗС модуль “Єдиний соціальний внесок”. Воно не надається в промислове експлуатування, це пробний модуль. Він призначений для того, щоб можна було ознайомитись з тим, як виглядає АРМ ЗС для єдиного соціального внеску, спробувати його в дії і висловити свої побажання і зауваження з приводу його роботи. Якщо ви вирішите встановити собі це поновлення, щоб ознайомитись з ним, радив би вам на всяк випадок зробити резервні копії ваших даних (як її зробити – написано тут). А ще краще – встановити окрему копію програми і ставити це поновлення на нього. Хоча я особисто встановив це поновлення на своєму АРМ ЗС, потім формував на цьому АРМі щомісячні звіти за жовтень, подавав їх до ПФУ – і жодних проблем не виникало. Та обережність зайвою не буде.


Шоб отримати модуль єдиного соціального внеску в програмі, на версію програми АРМ ЗС 8.94.000 або 8.94.001 вам потрібно встановити поновлення 8P_Upd942PFU.ехе.

І в пункті меню “Звітність” з’явиться пункт “Єдиний снесок”.

Зверніть увагу, що поки що в модулі єдиного внеску не працює автоматичний розрахунок таблиці 1 та багато чого іншого – адже це експериментально-дослідний модуль на даний час. Хоча я особисто не розумію – навіщо давати на випробування завідомо неробочий модуль? Як правило, випробовують робочу віерсію з метою виявлення недоліків. Ну але світова практика України мабуть, не стосується…

Та маємо що маємо. Ви можете побачити таблиці, які будуть у програмі звітності з єдиного соціального внеску, побачити їхню будову та ін. Розглядаючи єдиний внесок, зверніть увагу на зміни у картці працівника: “Довідники” – “Реєстр співробітників”.

АРМ ЗС з модулем єдиного соціального внеску - картка працівника

Як бачите, додались декілька полів – “Громадянство” та поле для внесення спецстажу. Спецстаж, без сумніву, оцінять роботодавці, які мають працівників з особливими умовами роботи – тепер не потрібно буде кожен місяць додавати спецстаж.

Отже, розглядайте, випробовуйте, викладайте свої думки та побажання. На сьогодні по єдиному соціальному внеску поки що все.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTER –  і про все нове на сайті Ви взнаєте першими!

P.S. І майбутнім, і вже діючим лікарям стане в пригоді портал з медичним відео. Можливість побачити роды видео – це відеолекція для акушерів про механізм цього процесу.Також багато різних відеоматеріалів по іншим медичним спеціальностям та хворобам.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

4 комментария

 1. [...] This post was mentioned on Twitter by Звіт до ПФУ, Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: Хочете відчути єдиний соціальний внесок на дотик?? Будь ласка! http://goo.gl/fb/9MXxa [...]

 2. Григорій пишет:

  гм.. ну й для чого було тут викладати цей ексклюзив?
  це поновлення призначалось для пфу аби на декількох страхувальниках протестувати програму (щоб не вийшло так як це було із місячними звітами) – аж до експорту файлу і імпорту в нашу систему, а потім ці дані із нашої системи Центр видаляв. :)
  це поновлення “сире” – не все там добре.
  а відносно нових полів – достатньо почитати порядок і зразки таблиць по новій постанові про єдиний внесок.

 3. Consultant пишет:

  Можливо, хтось би щось зміг сказати по темі роботи модулю ЄСВ, висловити свої зауваження. На жаль, поки що – ніхто нічого.

 4. Наталья пишет:

  Очень волнует импорт из dbf файлов и их структуры в ЕСВ.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>