Перейти до змiсту
 

Відкриваємо бізнес через Інтернет!

Вводиться електронна рееєстрація фізичних та юридичних осіб

Затверджено порядок державної реєстрації юридичних та фізичних осіб через Інтернет. Відповідний наказ нещодавно підписав міністр юстиції Олександр Лавринович.

Перетворюємось на цивілізацію, чи що?

Згідно цього наказу, якщо ви хочете зареєструвати фірму (юридичну особу) або зареєструватись як підприємцець (фізична особа), вам необхідно звернутись до державного реєстратора (о як!). А реєстратор надасть вам доступ до спеціального веб-сайту.

І ось на цьому спеціальному сайті ви матимете змогу заповнити відповідну реєстраційну картку і подати інші необхідні документи, потрібні для реєстрації.

Державний ж реєстратор двічі на день перевірятиме  - чи нема нових заяв на реєстрацію? – і братиме їх в обробку. В цей момент заявнику буде направлено електронне повідомлення, яке сповіщатиме про те, що реєстратор отримав вашу заяву на реєстрацію.

Обіцяють, що шлях проходження ваших документів теж можна буде відслідковувати на цьому спеціальному сайті. Ви будете бачити, на якому етапі розгляду вони знаходяться.

Якщо ваші документи не викличуть ніяких заперечень і вас зареєструють, то ви отримаєте про це на свою електронну скриньку лист.

Також ви отримаєте і тверду копію підтвердження вашої реєстрації, яку можна потримати в руках. На вказану вами при реєстрації поштову адресу прийде лист з паперовим підтвердженням вашої реєстрації.

Якщо ж суворий держреєстратор відмовить вам у реєстрації – ви теж отримаєте відповідь. І знову отримаєте її як у електронному, так і в паперовому вигляді. Причому це відбудеться не пізніше як через три робочі дні після отримання вашої заяви.

Також дозволено подавати документи для реєстрації і посередництвом нотаріуса. При цьому документи будуть завірені електронним цифровим підписом нотаріуса.


Які переваги електронної реєстрації? Їх декілька:

 1. З ланцюжка дозвільних дій вилучається (або стає менше) контактів з людиною-чиновником, що автоматично зменшує корупцію.
 2. Не потрібно вистоювати черг та
 3. Не потрібно чекати, коли закінчиться обід чи коли реєстратор вип’є каву.
 4. Процес реєстрації стає більш прозорим.
 5. В загальному, процес реєстрації стає простішим та швидшим.

В ХХІ сторіччі така річ, як електронна реєстрація – це не новація, це необхідність. Отож, ми робимо якісь непевні кроки у світ цивілізації.  Робити ж нам слід не “якісь кроки”, а чимдуж наздоганяти світ, який вже далеченько від нас пішов.

Але..

Знову оте капосне “але…” Але ж є і багато невідомих у цьому рівнянні. Невідомо:

 1. чи працюватиме той сайт стабільно.
 2. чи буде користування ним зрозумілим та простим.
 3. чи зможе реєстратор вчасно передивлятись ці заяви, адже він прийматиме одночасно ще й так би мовити, “живих” людей.

І вбийте мене, але мені зовсім не зрозуміло – для чого на першому кроці потрібен “реєстратор, який надасть доступ до спеціалізованого сайту”. Що, цей сайт така велика таємниця?? Мені здається, його адреса мала б висіти на кожному кутку – і буквально, і фігурально? І доступ до нього має бути прости і зручним – щоб людина з мінімальною комп’ютерною підготовкою могла ним вільно користуватись.

Чи може я не правий? А як вважаєте ви, друзі?

Жарт дня на сьогодні:

Син запитує батька-бізнесмена:

- Скільки буде два помножити на два?

- Чотири. Оптом – три. А безготівкою - п’ять.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

 1. Тетяна пишет:

  В цілому – я за!
  Нещодавно довелось спілкуватись з цими поважними панами у нашому місті, тому відразу можу відповісти на деякі питання:
  - перерву на обід переочикувати не треба, бо вони працюють до 12:00 і вихідний по п`ятницях;
  - дякуючи вищесказаному та депутатам, які придумують усе нові й нові заморочки, черги все рівно будуть.
  Мені довелось шість разів вистояти чергу, бо, коли я прийшла передостанне в призначений мені день, виявилось, що витяг і виписка не готові.
  А секретарка взагалі всі рази була нічим не зайнята, хоча могла б давати якісь пояснення тим, хто прийшов вперше.
  Та й взагалі: їм поспішати нікуди – вони на роботі…

 2. Paha пишет:

  Это прекрасно.
  Давно пора идти в ногу со временем!

 3. Алексей М. пишет:

  Как по мне – фигня.
  По этому поводу говорил с одним из “управленцев” – обещали ввести компьютеризированную систему для СПД, а воз и ныне там.
  Зарегистрировать фирму – это 1% трудностей. 99% – ее закрыть. При этом совершенно не понятно, зачем присутствие СПДшника во всех цепочках закрытия. Донести документы – можно информировать по электронке. Заплатить штрафы – аналогично.
  В общем, когда введут электронную систему закрытия предприятий – страну можно будет назвать развитой. А так… уровень африканских держав :( (обидно).

  P.S. Уже 4-й год не могу закрыть фирму. 2 раза не успевал в сроки, 2 раза “висло” на уровне ПФУ (самое веселое, что денег не просили). “Ваш вопрос рассматривается”… (неделю, месяц…)

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>