Перейти до змiсту
 

ВЕБ-портал Пенсійного фонду. Технології завтрашнього дня вже тут?

Інколи наша влада вміє викидати такі фортелі та колінця, які від неї не очікуєш. Причому в зовсім несподіваних місцях. Ось зараз, наприклад, Пенсійний фонд запустив інтернет-проект, який вже давно і успішно використовується в західних державах (та і в східних також – в Японії чи Південній Кореї, ба навіть в Китаю).

Мова йде про запуск ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України, де можна отримати багато корисної і потрібної інформації для приватного підприємця-фіз.особи, юридичної особи та навіть пенсіонера. Це дані по сплаті єдиного внеску, виникненнях заборгованості по сплатах, розмір пенсії та ін. Отримати цю інформацію можна в інтернеті, не відвідуючи управління Пенсійного фонду.

Для розвинутих держав такі технології є звичними, для них це технології сьогодення. Поява подібного проекту у нас – це подія, для нас це технологія завтрашнього дня. Звісно, я навіть не сумніваюсь, що з часом ми перейдемо на широке використання Мережі – так робить весь світ,  і ми просто  приречені повторювати його шлях

ВЕБ-портал Пенсійного фонду України

З 1 жовтня 2012 року Пенсійний фонд України запустив для використання веб-портал електронних послуг,його адреса http://portal.pfu.gov.ua.

Цей портал не повторюватиме офіційний сайт Пенсійного фонду. Той хто вже побував на сайті ПФУ, знає, що там знаходиться багато інформації, яка мало чим може прислужитися платнику єдиного внеску, застрахованій особі чи пенсіонеру. На сайті ПФУ знаходиться інформація щодо самого Пенсійного фонду,  його діяльності, структури управлінь, законодавчої бази, принципів пенсійної системи та ін. Це майже не цікаве пересічній людині.

 Інша справа - Веб-портал Пенсійного фонду України

Платників єдиного внеску цікавлять дані про сплату єдиного внеску,чи не виникла заборгованість по сплаті єдиного внеску, чи вчасно поступив до ПФУ звіт і чи нема в ньому помилок.
Застраховану особу (працівника) цікавить, чи сплачує за нього роботодавець внески, і чи в повному обсязі він їх сплачує. 
Пенсіонера цікавлять розмір його пенсії, дати перерахунків і виплати пенсії.

Цю інформацію неможливо отримати на сайті Пенсійного фонду, оскільки такі дані є конфіденційними і вимагають ідентифікувати особу, яка хоче отримати такі дані. Тобто необхідно звертатись особисто до свого регіонального управління Пенсійного фонду.

Наприклад, щоб працівнику отримати дані про свій страховий стаж (тобто подивитись, чи сплачує його працедавець внески), необхідно особисто з’явитись до управління Пенсійного фонду, мати з собою паспорт, щоб засвідчити свою особу.  Іншій особі (жінка, мати, брат-сестра та ін.), якщо навіть вони мають паспорт особи, дані не видадуть, оскільки вони є конфіденційними, охороняються законом, і видаються або власнику цих даних, або за рішенням суду. Інакше ніяк.

 Таким же чином обстоять справи з пенсією.

Що стосується сплати єдиного внеску, його поступлення до пенсійного фонду, подання звітів – тут теж особистого контакту з управлінням не уникнути.

Звісно, необхідність особисто прийти до управління пов’язана і з витратами часу (особливо якщо треба  їхати з віддаленого села до райцентру), і з можливістю стояння в черзі (якщо є багато відвідувачів), і з іншими незручностями.

Але з появою Веб-порталу ці незручності мали б зникнути.

Страхувальники (роботодавці), які зареєструються на веб-порталі, зможуть отримувати виписки з даними про стан розрахунків з Пенсійним фондом, контролювати поступлення коштів та звітів до Пенсійного фонду, бачити, чи не виникла заборгованість по сплаті.

Застрахована особа (працівник), зареєструвавшись на порталі, може отримувати щомісяця на свою електронну скриньку дані з системи персоніфікованого обліку. В них буде вказано:, які працедавці подавали звіт по цій особі, які суми зарплати були нараховані працівнику, які суми внеску перераховані з цієї зарплати, скільки днів для стажу зараховано в результаті сплати. Також буде сказано спецстаж (при його наявності). Це дасть можливість контролювати свого роботодавця.

Пенсіонери матимуть змогу отримати дані з власної пенсійної справи. В цих даних буде вказано вид та суму призначеної пенсії – з урахуванням всіх надбавок, підвищень, грошових допомог, індексацій та інших доплат.

Такий спосіб отримання інформації безумовно є зручнішим, ніж особистий візит до Пенсійного фонду чи телефонний дзвінок (адже по телефону вам ніхто не надасть конфіденційну інформацію).

Наскільки захищена буде інформація?

Для захисту персональних і конфіденційних даних прийнято певні міри. Підписуючи заяву про доступ до веб-порталу, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу.

Щоб сторонні люди не змогли скористатися вашим даними, інформація буде знеособленою, по якій неможливо буде ідентифікувати особу. Виписки надходитимуть без зазначення прізвища, імені та по-батькові, без ідентифікаційного коду чи даних паспорта.


Тобто ви знатимете, що це таке і для чого. Якщо ж якимось чином дані попадуть у сторонні руки, вони нічого не зможуть ідентифікувати.

Також інформація надходитиме у такому вигляді, що її неможливо буде скопіювати чи роздрукувати. Це теж робиться з метою захисту даних.

Які ще послуги чи інформацію можна отримати на веб-порталі ПФУ?

На порталі розміщено великий об’єм різної інформації:

 • тексти різних законодавчих актів у сфері пенсійного забезпечення та сплати єдиного соціального внеску;
 • графіки прийому громадян керівництвом Пенсійного фонду – і центральним, і районного рівня;
 • адреси і телефони управлінь Пенсійного фонду;
 • зразки заяв, бланків та інших документів, які можна буде роздрукувати, заповнити дома і вже заповненими принести до управління Пенсійного фонду.

Також є цікавими такі можливості:

 • подати запит  для підготовки різних довідок у паперовому вигляді, що видаються Пенсійним фондом, і потім лише з’явитись для отримання готової довідки – вас буде повідомлено про час і місце, куди вам треба буде прийти;
 • записатись на прийом до керівництва чи відповідальної особи, і отримати відповідь, в якій буде вказано, місце, дата та час, в який вас прийме потрібна особа (тобто має відпасти поняття “стояти в чергах до кабінету”);
 • відправити скаргу до управління, на яку обов’язково прийде відповідь, адже кожне звернення фіксується електронною системою і знаходиться на контролі.

Як скористатись цими благами цивілізації та Інтернету?

Потрібно прийти до управління Пенсійного фонду, заповнити відповідну заяву (її теж можна роздрукувати з веб-порталу, заповнити дома і принести готову до ПФУ), маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Для реєстрації юридичних осіб потрібно мати документ, що посвідчує належність до цієї організації.

Вам видадуть розписку про отримання заяви, а також реєстраційний код.

Зайшовши на веб-портал, ви вводите цей код, вибираєте собі логін та пароль, вказуєте адресу електронної скриньки, на яку приходитимуть відповіді від Пенсійного фонду.

На вказану вами електронну скриньку прийде лист – підтвердження реєстрації. після підтвердження реєстрації вас повідомлять про реєстрацію на веб-порталі.

Отже, розроблено дуже цікаву і перспективну технологію, яка мала б надати нам багато зручностей при взаємодії з Пенсійним фондом. Головне – щоб воно працювало так, як обіцяють.

В інших публікаціях я ретельніше розповім про реєстрацію на веб-порталі та про користування ним. слідкуйте за новинами.

На сьогодні ж все, і ось наш жарт дня:

Хлопець звертається до кравця:

- Ви могли б пошити мені костюм кольору кави з киплячим молоком?

- З цукром чи без? – незворушно питає кравець.

А хлопець-таки зі смаком. Сто відсотків, такий костюм потрібен йому, щоб вивчити современные танцы і потім причаровувати ними дівчат. Навчитись танцювати він зможе неперевершено ;-)

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на цей TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

 1. Miltoncaw пишет:

  В двух других местах этому событию перестань предшествовать праздничный концерт, по завершению которого также будут произведены залпы.

  Кстати, купить данную батарею сейчас можно с более чем хорошей скидкой.

  Войска Краснодарского территориального гарнизона и военная спецтехника пройдут по Красной улице.

  Перепечатка также любое иное аппозиция материалов сайта «Блокнот Краснодара» возможны только при указании гиперссылки перманентно наш портал.

  Дорогие покупатели! однако заказы оформляются через “Быструю покупку”.

  Букеты из роз Организация свадьбы Оформление праздников Оформление свадеб Световое оформление Флористика

  Не является Офертой. Обязательно уточняйте прификс услуг у менеджера перед оформлением заказа!

  В числе участников не только ветераны, военнослужащие в свой черед казаки, но как и подрастающее поколение защитников – курсанты училищ.

  Подмочит настроение ливень как и жителям кубанской столицы. Не нельзя, что салют краснодарцам придется наблюдать из-под зонта.

  Отличная батарея с шикарными эффектами как и по низкой цене, успевайте купить!

  Услуги по проведению фейерверков в Краснодаре оказываются до какой мере юридическим, примерно сказать как и физическим лицам.

  Фейерверки всегда свадьбу Супер-фейерверки Большие фейерверки Средние фейерверки Маленькие фейерверки Ракеты Петарды Имитационная пиротехника Летающие фейерверки Веерные салюты Римские свечи Фонтаны пиротехнические Солнце Фестивальные шары Хлопушки Светящиеся предметы Фонтаны в торт, сценические Свечи в торт Дневные фейерверки Бенгальские огни Цветной дым, фаеры Небесные фонарики Латексные воздушные шары Фольгированные шарики Наборы из воздушных шаров Конфетти Спецэффекты – оборудование Ведь для карнавала Елочные гирлянды

  — соединения не герметичны, подсос наружнего воздуха, не более того разбавление дыма;

  Еще больше материалов по теме: «Краснодар: новости города»

  огненный залп ракеты

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>