Перейти до змiсту
 

Спрощенцям обіцяють нове життя. Їх поділять на групи з нового року

Згідно змін до законодавства, всіх спрощенців з 1 січня 2012 року розділять на 4 групи і встановлять кожному свій розмір єдиного податку.

Знову дежав’ю. Знову те ж саме. Спочатку приймається недолугий Закон, а потім депутати захоплено приймають до нього зміни.

Так і в цьому випадку: Верховна Рада проголосувала (в черговий раз) в цілому за закон, який вносить зміни до Податкового кодексу та інших нормативних актів, що стосуються спрощеної системи оподаткування. Тобто Податковий кодекс знову поправили, зробили його кращим.

Перефразовуючи старий анекдот – Податковий кодекс став набагато кращим, але працювати за ним все одно неможливо. Одне радує – все ж є і якісь позитивні зміни.

Полегшення

То що важливого у цих змінах?

Всі суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, з  1 січня 2012 року будуть поділені на 4 групи.

Перша група. Сюди віднесли фізичних осіб, які надають побутові послуги населенню або реалізовують товари на ринках, не використовуючи при цьому працю найманих працівників. Дохід не має перевищувати 150 тис гривень на рік. Для цієї групи буде встановлено суму податку в межах від 10 до 100 гривень. При цьому розмір ставки єдиного податку залежатиме від розміру мінімальної зарплати,  а який конкретно відсоток від зарплати потрібно сплачувати – вирішуватимуть місцеві ради.

Друга група. Це фізичні особи-підприємці, які надають послуги (у т.ч. побутові) населенню чи платникам єдиного податку, здійснюють виробництво та продаж товарів, працюють у ресторанному бізнесі. При цьому не використовують працю найманих працівників або кількість найманих працівників у них не перевищує 10 чоловік. Дохід не має перевищувати 1 млн. гривень на рік. Для другої групи розмір єдиного податку буде встановлено в межах від 20 до 200 грн на місяць. Розмір ставки єдиного податку теж, як і в першій групі, залежатиме від розміру мінімальної зарплати.

Третя група. Це фізичні особи – підприємці, які не мають найманої праці або мають не більш ніж 10 чоловік найманої праці. Дохід не має перевищувати 3 млн. гривень на рік. Тут вже розмір податку залежить від доходу.  Податок встановлено на рівні від 3% (з урахуванням ПДВ) до 5% (без урахування ПДВ) доходу.

Четверта група. Це юридичні особи, у яких середньодобова кількість найманих працівників не перевищує 50 чоловік, а дохід не перевищує 50 млн. гривень на рік. Розмір податку тут, як і в третій групі, становить від 3 (з ПДВ) до 5 (без ПДВ) відсотків доходу.

Відповідно, всі інші суб’єкти господарювання, які не підпадають під ці критерії, не мають права на спрощену систему оподаткування.


Також не мають права на спрощену систему ті, хто проводить діяльність у сфері:

  • азартних ігор;
  • обміну валют;
  • виробництва, продажу, експорту та імпорту підакцизних товарів;
  • видобування, виробництва і реалізації дорогоцінних металів і каменів;
  • продажу предметів мистецтва та антикваріату;
  • організації та проведення гастролей.

Серед позитивних рис нововведення також відмічають те, що буде відновлено можливість віднести на витрати юридичних осіб, продукцію та послуги, які будуть отримані від підприємців на спрощеній системі оподаткування. Це зможуть зробити підприємці з третьої та четвертої груп, якщо сплачуватимуть ПДВ.

Є й ложка дьогтю  – адже  фізичні особи – підприємці з перших двох груп не можуть працювати з юридичними особами.

Ось такі новини на сьогодні.

Десерт на сьогодні:

- Чому ти не говориш із дружиною?

- Посварилися.

- Це погано.

- Навпаки, добре! Цілий тиждень живемо мирно.

 Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. Никола пишет:

    По яким правмлам буде вирішуватимуть місцеві ради скыльки платити?

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>