Перейти до змiсту
 

Скоротили працівника. Як йому нарахувати єдиний внесок на суму допомоги?

Доброго дня, шановні друзі.

В комерційній і некомерційній діяльності бувають різні ситуації. І ось може статись так, що ви скорочуєте певну посаду. Чи то погано у вас справи йшли – якщо ви комерційна структура або підприємець. Чи то навпаки, справи йдуть дуже добре, ви встановили нову автоматичну лінію по збірці чогось-там, і, відповідно, вам вже не потрібна посада складальника чи пакувальника. Чи вам згори “спустили” новий штатний розпис, згідно якого ваш штат скорочується – якщо ви державна установа.

От і скорочуєте ви посаду, і, відповідно, працівника, який цю посаду займає.

Нарахування єдиного внеску на суму допомоги при скороченні

Скоротили працівника. Як йому нарахувати єдиний внесок на суму допомоги?

Звісно, ви  - сумлінний, відповідальний і цівілізований роботодавець. Ви піклуєтесь про людей, які у вас працюють (вважаєте, це немодно? аж ніяк!). Тому скорочуєте посаду працівника за всіма правилами – його відправляєте на облік до центру зайнятості, де він отримуватиме у вигляді допомоги по безробіттю значну частку своєї заробітної плати (офіційної звісно, з якої був сплачений ЄСВ). Також при скороченні ви виплачуєте працівнику певну суму грошової допомоги при звільненні – як своєрідну компенсацію.

І ось тут виникає питання:

А чи треба нараховувати єдиний соціальний внесок на суму допомоги при звільненні у разі скорочення посади працівника?

Спочатку з”ясуємо, на які види виплат ми нараховуємо єдиний соціальний внесок. А потім проаналізуємо, чи підпадає вищезазначена допомога під цей опис.

Згідно Закону (п.1 ч.1 ст.7), базою для нарахування єдиного внеску є:

  • суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробтіну плату;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т.ч. в натуральній формі, які визначаються відповідно до ЗУ “Про оплату праці”;
  • суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.


Але… Але ще є один перелік, зазначений у постанові КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.  Цей перелік включає в себе види виплат, які виплачує роботодавець і на які єдиний соціальний внесок НЕ НАРАХОВУЄТЬСЯ.

І ось у п.4 зазначеної постанови КМУ вказано, що вихідна допомога у разі припинення трудового договору належить до виплат, на які єдиний соціальний внесок не нараховується.

Скорочення посади – це і є припинення дії трудового договору. Адже трудовий договір заключається між роботодавцем та працівником. Працівника скорочують, він більше не працює, відповідно, трудовий договорі припиняє свою дію. Виплата при скороченні посади підпадає під цю категорію.

А отже єдиний внесок на суму допомоги, виплаченої призвільненні у разі скорочення посади, не нараховується.

Все просто і зрозуміло.

Традиційний десерт на сьогодні:

- Лікарю, ви мені заборонили їсти на ніч, от я  й застудився.

- А який тут зв’язок?

- Ну як же! Я цілу ніч стояв біля відчиненого холодильника й дивився на курку.

—–

До речі,  а от щоб ваші домашні улюбленці (пухнасті або пернаті ) не голодували і не застуджувались, існує интернет зоомагазин ”Рыжий кот”. Корм, ветпрепарати, аксесуари, знижки, ще й можливість безкоштовної доставки по Києву. І зважте – є навіть консультація ветлікаря по телефону.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

2 комментария

  1. GIP пишет:

    Не “не голодали”, а “не голоДУВАли”.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>