Перейти до змiсту
 

В Пенсійному штрафів не буде?? Та штрафи-то будуть, але…

Підприємця не оштрафуютьУ змінах до Податкового Кодексу та Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” є ще одна досить-таки приємна новина. Підприємців в Пенсійному фонді не штрафуватимуть!

Невже дійсно не штрафуватимуть??

Ні, ну штрафувати все-ж будуть, але вже трохи не за те, і, як кажуть, не туди. Ось про це “не за те” і “не туди”- ретельніше сказано нижче.

Почнемо з офіціозу: “Згідно зі змінами, не застосовуються фінансові санкції (штрафи, пеня) та адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами Державної виконавчої служби за несплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичним особами – суб’єктами підприємницької діяльності, якці обрали для себе особливий спосіб оподаткування”.

А тепер простішим словами: фізичних осіб-підприємців, які сплачують єдиний або фіксований податок, не штрафуватимуть за несплату до Пенсійного.

Тобто внески заплатити доведеться, від цього ви абсолютно нікуди не подінетесь, але якщо ви прострочили цю сплату, штрафів вам ніхто не нарахує і сплачувати штраф не примусить. І навіть пеню, яка мала нарости на суму боргу, спишуть. Ви сплатите лише внески.

Але увага, важлива примітка! Не штрафуватимуть лише за внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Вони діяли до 1 січня 2011 року. Отже, якщо у вас борг за 2010 рік по сплаті до Пенсійного фонду, то ви сплатите лише цей борг, без пені і штрафу. Всі застосовані до платників пені і штрафи, які ними не сплачені,  підлягають списанню, а ті, які не були застосовані, не підлягають застосуванню.

Ви спитаєте – а що буде тим, хто ці штрафи заплатив? Повернуть? Та нічого не буде. Заплатили – то й заплатили.


А от за несплату єдиного внеску каратимуть! За борги, які виникнуть у вас у 2011 році, штрафні санкції накладатимуться в повній мірі. Нагадаю, що граничний термін сплати єдиного внеску за 2011 рік – до 20 січня 2012 року. Тобто до цієї дати санкції за несплату єдиного внеску не застосовуватимуть. І ще Пенсійний фонд чекає від вас авансові платежі з єдиного соціального внеску, які слід платити щомісяця.

На сьогодні по цій темі все.

Традиційний жарт дня:

 • - Що краще, моя люба – на річницю нашого одруження купити тобі шубу з натурального хутра чи поїхати до Швеції?
 • - Їдьмо до Швеції, любий, я чула, що там хутро дешевше…

Жінка ця має хист справжнього підприємця. Якщо вона знає ціни в Швеції, то точно знає і те, де отримати якісні услуги бухгалтерского обслуживания. Отримати кваліфіковані консультації, юридичну безпеку, всебічну підтримку бухгалтерії та кадрового діловодства. Успішне взаємодія з офіційними органами і контроль над діями власної бухгалтерії часто вимагають зовсім інших якостей - терпіння і посидючості. Крім того, щоб вникнути у всі тонкощі ведення бухгалтерії та юридичної підтримки власного бізнесу, у більшості керівників просто не вистачає часу.  І ось тут прийде на допомогу команда висококваліфікованих бухгалтерів, юристів і фахівців в галузі кадрового діловодства компанії “Ваш бухгалтер”.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

7 комментариев

 1. Светлана пишет:

  подскажите пожалуйста.что-то я совсем запуталась я СПД на едином налоге каждый месяц до 20 числа (включая 200 я плачу ЕСВ зс предыдущий месяц.(в сентябре за август)
  с Вашей статьи:
  Пенсійний фонд чекає від вас авансові платежі з єдиного соціального внеску, які слід платити щомісяця.
  Кто платит эти авансовые внески и нужно ли платить мне?

 2. Светлана пишет:

  Уже разобралась.получается это я и плачу авансовые платежи ? тогда еще вопрос ” Суми, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, який дорівнює календарному року (наприклад за 2011 рік – не пізніше 20 січня 2012 року)”
  А на основании чего они будут считать мой доход в конце года?
  И еще я плачу 34.7% с минимальной зарплаты.может это не правельно?Что то я совсем запуталась!

  • Consultant пишет:

   В вашей ситуации – ФО на едином налоге – Вы все платите правильно. И вото та сума единого взноса, который вы платите – это и есть авансовый платеж. Авансовым платежем называется оно потому, что платите вы каждый месяц, а отчет об этих уплаченых сумах будете подавать только в конце этого – начале следующего года. Вот как-то так…Хитросплетения нашего законоджательства, понимаете ли… Наверное, стоит написать отдельную публикацию про то, что такое “авансовый платеж”.

 3. Светлана пишет:

  Спасибо .напишите пожалуйста статью обязательно.если можно уточнить и по срокам .потому .что все считают .что 20 числа последний срок.но почему на некоторых сайтах .например бухгалтер 911 .стоит последний день уплаты 19 .и кто прав?я думаю.что все в основном платят 20.а может нужно 19?И еще вопрос по отчету в конце года .там .что в нем будут суммы минимальной зарплаты или фактические снятые по чеку доходы .тогда мождет и доплачивать придется?
  И все таки до написания вашей статьи .последний срок уплаты 19 или 20?волнует.потому что платила 20!

  • Consultant пишет:

   Оплата 20го числа не должна быть критична, главное, чтобы у вас на квитанции стояло 20е число. Оплата до 20го числа включительно.На протяжении одного-двух дней деньги поступят в ПФУ. Т.е. заплатили 20, 21-22 они появятся на Вашем счету в Вашей карточке в Пенсионном фонде. В выписке видно дату приема платежа банком, и она будет 20, т.е. вы не просрочили срок уплаты. Если 20е число придется на выходной день, то платите на следующий рабочий день – и тоже никаких прорблем. Т.е. дата оплаты учитывается по дате оплаты страхувальником (по той дате, которая у вас стоит в квитанции банка), а не по дате поступления в ПФУ.А 19 число рекомендуют для перестраховки. И если вдруг вы платили 20 числа вечером, а банк провел только 21 ваш платеж, из-за чего начислили штрафные санкции, то вам нужно предъявить квитанцию банка с датой “20е число”. И санкции спишут.

 4. Микола пишет:

  Светлана пишет:
  22 Сентябрь 2011 в 7:50
  подскажите пожалуйста.что-то я совсем запуталась я СПД на едином налоге каждый месяц до 20 числа (включая 200 я плачу ЕСВ зс предыдущий месяц.(в сентябре за август)
  с Вашей статьи:
  Пенсійний фонд чекає від вас авансові платежі з єдиного соціального внеску, які слід платити щомісяця.
  Кто платит эти авансовые внески и нужно ли платить мне?

  По поводу платежів СПД ФО на єдиному внеску.
  До 20 числа щомісяця зобов’язані платити ЛИШЕ за найманих працівників. За себе головне не пропустити 20 січня наступного року. І за себе можна платити будь-коли і будь-якими платежами. Важливо, щоб на 20 січня наступного року була сплачена ВСЯ річна сума ЄСВ. Тож вибір порядку сплати за ФО.
  Якщо у відділенні ПФ вимагають щомісячної сплати, то це слід розуміти як прохання – ніяких санкцій не буде. Просто є плани надходжень до ПФ і від цього залежать зарплата і премії працівників ПФ.

 5. ВВ пишет:

  Отримав лист від ПФ з нагадуванням здати звіт.Внески сплачував завжди вчасно.Аж тут штраф за несвоєчасну подачу звіту 170 гр.Про існування такого звіту дізнався щойно.Вмявляється потрібно ще й звіт за 2011 доздати,теж сплативши відповідно ще 170 гр.штраф.З розміру ЄСВ видно всі цифри,які фігурують в звіті.Питається-для чого потрібен цей звіт.Для того,щоб обдирати людей?Ясно-вибори позаду,можна випускати собак і давати команду “фас”.Риторичне запитання-доки ще ми бедемо терпіти цю нелигітимну владу,яка прийшла до влади шляхом фальшувань?Це банда,яку потрібно пересаджати!

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>