Перейти до змiсту
 

Сплата єдиного соціального внеску – раз на квартал

Доброго дня, друзі.

Вся сьогоднішня стаття присвячена новинам.

Перш, ніж почати про сплату єдиного соціального внеску підприємцями раз на квартал, скажу декілька слів про програму АРМ ЗС (самі знаєте, для чого вона потрібна ;-) ).

Так от, тут якось так непомітно набігло аж два поновлення до програми АРМ ЗС – 9.26.000 та 9.27.000.

  • Поновлення 9.26.000 – крихітне, навіть і мегабайта немає, випущене у світ 05.10.2012 р.
  • Поновлення 9.27.000 – трохи товстіше, 2,2 мегабайти, його дата – 22.10.2012 р.

В цих поновленнях нема якихось великих змін в модулі єдиного соціального внеску. Тому окрему статтю, присвячену цим поновленням, я не робив. Трохи покопирсався в нутрощах поновлень, побачив, що там є якісь зміни у парі таблиць звіту по єдиному внеску. Щось таки в ЄСВ змінили, але, мабуть, щось незначне, навіть у аннотації дло поновлень про це не згадують.

Сплата єдиного соціального внеску - раз на квартал

Сплата єдиного соціального внеску – раз на квартал

Скачувати їх чи ні – вам вирішувати. В даний момент звіт без проблем ви здасте і на версії 9.25.000. Якщо ж з’явиться поновлення 9.28.000, в якому будуть якісь важливі нововведення по єдиному соціальному внеску, то вам доведеться ставити одне за другим три поновлення.

Скачати поновлення ви можете, як завжди,  розділі “СКАЧАТИ” на сторінці “Програма АРМ ЗС та поновлення до неї”.

З поновленнями все, і зараз черга сплати єдиного соціального внеску.

Точніше – сплати єдиного соціального внеску підприємцями – фізичними особами, як на спрощеній (єдиному податку), так і на загальній системі оподаткування.


Отже, раніше Законом по ЄСВ було встановлено, що єдиний соціальний внесок фізособам-підприємцям на єдиному податку пропонувалось сплачувати щомісяця (по цій темі читайте про “авансові внески по ЄСВ“). Кінцевий термін сплати єдиного соціального внеску був 20 січня року, наступного за звітним.

Зараз в цих термінах відбулись певні зміни.

18 вересня 2012 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону про сплату єдиного соціального внеску.

Відтепер підприємці-фізичні особи, які працюють на єдиному податку,  мають сплачувати єдиний соціальний внесок до 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом.

А от фізичні особи на загальній системі отримали більший термін розрахуватись. Їм потрібно оплатити єдиний соціальний внесок раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним.

Ще краще стало самозайнятим особам – себто нотаріусам, адвокатам та ін. Вони мають сплатити ЄСВ раз на рік, до 1-го травня року, наступного за звітним.

Якщо у вас є питання по терміну сплати ЄСВ (а вони у вас є) – то найкраще, як свідчить досвід, звернутись до свого управління Пенсійного фонду. Практика підказує, що тлумачення однієї й тієї ж норми закону може відрізнятись в рази в різних установах ;-)

Ось такі новини у нас сьогодні, а ось такий пікантненький у нас сьогодні жарт дня:

Хлопець кричить під вікнами дівчини:
- За*бала!
Тиша…
- За*бала!
Тиша…
- ЗА*БАААЛА!
З вікна чути голос розлюченої дівчини:
- Ти баран! Я Ізабелла!

А щоб з вами не було, як то кажуть, конфузу, особливо по юридичних питаннях - компания Сотер створить юридичний супровід та все інше в галузі фахових юридичних послуг

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на цей TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

2 комментария

  1. яна пишет:

    Дякую Вам! Вже більше року підписана на вашу розсилку, якраз з періоду початку НОВОЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ ;) Статті дуже змістовні, своечасні та цікаво викладені. А жарти наприкінці завжди піднімуть настрій, так само як і новини про деяке полегшення у процесах звітності! Натхнення Вам, і більше позитивних тем для новин!

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>