Перейти до змiсту
 

Річний звіт за 2009 рік – підприємці на загальних підставах.

Доброго дня, шановні друзі!

Прошу вибачення за дещо запізнілу (але тим не менш актуальну) публікацію. В ній я розгляну, як подають звіт з персоніфікації до Пенсійного фонду за 2009 рік підприємці на загальній формі оподаткування (без найманої праці).

Які строки подання звітності підприємцем на загальних підставах до ПФУ за 2009 рік? Кінцевий термін подання – 31 березня 2010 року.

І взагалі, якщо у підприємця-фізичної особи нема найманої праці, то звіт з персоніфікації подається ним один раз на рік – до 31 березня року, наступного за звітним. З причин, вказаних у цій публікації, абсолютно не варто відкладати подання звіту на останній день. Прочитайте цю публікацію – дізнаєтесь чому. А ось з цієї публікації Ви дізнаєтесь – для чого взагалі потрібна персоніфікація?

Подання звітності приватними підприємцями регулюється  Постановою Правління ПФУ від 10.06.2004  N 7-6. Вона втратила чинність з 01 січня 2010 року (т.я. почала діяти нова Постанова по щомісячному поданню), але вся персоніфікація, яка подається за період до 01 січня 2010 року, подається саме за цією Постановою.

Який комплект бланків персоніфікації до ПФУ подають підприємці, що знаходяться на загальній системі оподаткування?

Потрібно подати такі бланки:

 • Ярлик пачки документів;
 • список працюючих (за потреби). Подається якщо підприємець почав свою діяльність у 2009 році;
 • ІНДАНІ.

Весь комплект необхідних бланків Ви можете скачати зі сторінки “СКАЧАТИ” або за цим посиланням – ось тут (Blanki_personifikacija_2009.exe, 1,68 Мб). ЗВЕРНІТЬ УВАГУ – бланк ІНДАНІ-СПД підприємці на загальних підставах НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ – тобто їм він НЕ ПОТРІБНИЙ.

Отож, якщо Ви вперше зареєструвались та почали свою діяльність як підприємець у 2009 році та/або вперше звітуєтесь до Пенсійного фонду, то Вам потрібно подати такий бланк, як  «Список осіб, яка працюють або працювали в роботодавця у звітному році» («СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ») (також його потрібно подати, якщо ви переїхали на нове місце проживання і звітуєтесь в інше управління Пенсійного фонду, ніж звітувались раніше). Якщо Ви вже звітувались до свого районного чи міського управління Пенсійного фонду -  цю форму Вам подавати не потрібно, і Ви переходите до заповнення форми ІНДАНІ-СПД.

СПИСОК ПРАЦЮЮЧИХ (“Список осіб, яка працюють або працювали в роботодавця у звітному році») - це форма, в якій ви подаєте такі дані про себе: ідентифікаційний код, прізвище, ім’я, по-батькові. Цей бланк, після того як ви його скачали, потрібно роздрукувати і заповнити від руки.

Розглянемо приклад заповнення цього бланку:

 • в поле “1″ в клітинки Ви заносите свій ідентифікаційний код – в кожну клітинку по одній цифрі;
 • в поле “2″ ви пишете «Приватний підприємець» і вказуєте своє прізвище і ініціали (наприклад «Приватний підприємець Савчук І.А.»);
 • поле “3″ – в стовпчик 2 першого рядку таблиці вносите свій ідентифікаційний код, в стовпчиках «Прізвище», «Ім’я», «По-батькові» – відповідно, вказуєте свої прізвище, ім’я, по-батькові;
 • в полях “4″, “5″, “6″ вказуєте «1» – тобто це 1 (один) запис на 1 (одному) листі, і номер пачки теж 1;
 • В строці “Підпис та прізвище керівника” Ви розписуєтесь та вказуєте свої П.І.Б, нижче записуєте дату заповнення документа та ставите печатку (за наявності).

На цьому заповнення бланку «Список осіб, яка працюють або працювали в роботодавця у звітному році» закінчено.

Ще раз нагадаю – скачати бланки для приватнихпідприємців на спрощеній системі оподаткування з автоматичним заповненням даних про сплату ви  МОЖЕТЕ ТУТ або в розділі “СКАЧАТИ” нашого сайту, розгляд всіх прикладів заповнення звітності в публікаціях проводиться саме на цих бланках.

Наступна публікація буде про заповнення головного документу звітності – бланку ІНДАНІ. Там нам потрібно буде ваші дані про валовий дохід, витрати та чистий дохід – з них ми вирахуємо ті цифри, які буде потрібно внести до бланку персоніфікації.

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на їх отримання! Ви можете читати новини через RSS, отримувати на  електронну пошту, слідкувати за новими статтями у TWITTERі.

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання!

Якщо вам сподобався матеріал і ви хочете висловити вдячність – пригостіть мене кавою ось тут :) !

З повагою,

Ваш Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

2 комментария

 1. Алексей пишет:

  Спасибо за публикацию!

  Насчет поля “6″, то оно явно пониже :)
  А “Реєстраційний номер у пачці”, думаю, надо ставить “1″.

 2. Consultant пишет:

  @ Алексей:
  Да, Вы совершенно правы, так и есть.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>