Перейти до змiсту
 

Президент ветував Податковий кодекс

Сьогодні, 30 листопада 2010 року, Президент України В. Янукович наклав вето на Податковий кодекс. У зв’язку з цим він опублікував своє звернення до народу України. Розглянути свої поправки до нього і внести зміни до Податкового кодексу Президент запропонував Кабміну за 2 дні і приготувати все це до 2 грудня.

У той же час Голова Верховної Ради України Володимир Литвин спрогнозував, що парламент розгляне пропозиції Президента Віктора Януковича до Податкового кодексу на засіданні у четвер, 2 грудня.

В.Янукович заветував Податковий кодекс і направив його на повторний розгляд.

“Швидше за все, у четвер (2 грудня) ми будемо розглядати зауваження Президента України з урахуванням того, що ми знаходимося в цейтноті, оскільки у нас немає часу, адже фактично і так зірваний бюджетний процес”, – сказав Литвин сьогодні на брифінгу.

Спікeр додав, що вже у вівторок або в середу, 1 грудня, керівництво Ради проведе зустріч з прем’єр-міністром Миколою Азаровим, щоб обговорити це питання. За його прогнозами, під час розгляду пропозицій Президента до Податкового кодексу Рада буде змушена радикально переглянути розділ документа про адміністрування податків.

Після того, як Президент України Віктор Янукович повідомив, що скористався правом вето до Податкового кодексу, на сайті лідера БЮТ Юлії Тимошенко з’явилася її заява щодо даного документа.  Як відомо, багато так званих «опозиційних» політиків крутяться біля Майдану, роздивляючись – як би то хоч трохи примаститись до такої гарної тусовки?

Мені особисто дуже імпонує, що підприємці тримаються стійко і не скочуються до співпраці з «опозицією», яка вже давно себе показала, яка вона є. Молодці, хай так тримаються далі і не перетворюють свою акцію у політичний фарс.

Цікаві слова прозвучали в цей час від члена Партії Регіонів Михайла Єфремова. Політик заявив, що в кінцевому варіанті Податкового кодексу з’явились такі речі, на вилученні яких які він з колегами настояв на попередніх обговореннях проекту Податкового кодексу.


“Мене дивує тільки одне: по деяких напрямках ми відпрацьовували з Кабінетом міністрів України дані питання. Але в кінцевому документі вони, чомусь, знову з’явилися. Тому, з нашої точки зору, абсолютно обгрунтовані зауваження президента і їх треба розглядати”, – зазначив Єфремов.

Крім того, відповідаючи на питання, чому ж депутати проголосували за прийняття кодексу в цілому, якщо бачили, що в ньому міститься ряд моментів, проти яких виступали, в тому числі, і депутати цієї фракції, Єфремов сказав: “Ми бачили і внесли відповідні правки, і вважали, що вони враховані. Але в кінцевому документі ми побачили, що ці питання є “.

Учасники акції протесту проти прийняття Податкового кодексу, які добивалися його ветування Президентом, не мають наміру згортати намети і планують у четвер провести масштабний мітинг для недопущення подолання вето глави держави Верховною Радою. Так заявив один з організаторів акції, що відповідає за зв’язки зі ЗМІ, Володимир Дорош. За його словами, організатори мають намір стежити за подальшою долею Податкового кодексу і будуть наполягати на тому, щоб його автори рахувалися з їхніми вимогами. В ідеалі активісти чекають на те, що нова редакція закону буде розроблена, таким чином, у першій половині 2011 року, а сам кодекс вступив в силу з 2012 року.

Підприємці, незважаючи на вето Президента Віктора Януковича, наполягають на розробці нового проекту Податкового кодексу, говориться в повідомленні Центрального штабу порятунку українського підприємництва.

“Вето накладено! Влада злякалася протестів підприємців і припинила дію антинародного Податкового кодексу. Однак остаточної перемоги ми ще не досягли”, – йдеться в заяві.

При цьому протестуючі зазначають, що їх не влаштують косметичні поправки до Податкового кодексу, які пропонуються переговорною групою Кабінету Міністрів.

“Ми внесли свої обгрунтування вето до Адміністрації Президента і в Міністерство фінансів. Понад двісті статей у Податковому кодексі вимагають змін. А це більше половини всього документа. Такий обсяг необхідних змін потребує не внесення поправок, а розробки абсолютно нового документа “, – йдеться в заяві.

Крім того, вважають підприємці, у четвер, 2 грудня, Верховна Рада України розглядатиме вето Президента на Податковий кодекс, і не виключено, що спробує його подолати.

Враховуючи ці обставини, вони вимагають від ВР проголосувати за скасування рішення про прийняття Податкового кодексу, від Президента – відставки уряду на чолі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим, від нового уряду – створення спільної з представниками малого та середнього бізнесу комісії з розробки нового Податкового кодексу і публічного обговорення та інформування всіх підприємницьких кіл про хід робіт над новим кодексом.

В публікації використано матеріали з сайту “Корреспондент”.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. [...] This post was mentioned on Twitter by Алексей, Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: Президент ветував Податковий кодекс http://goo.gl/fb/zTzXK [...]

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>