Перейти до змiсту
 

Поновлення програми АРМ ЗС до версії 8.98. Можна якось працювати.

Поновлення 8.98.000 програми АРМ ЗС - єдиний соціальний внесок як звіт в Пенсійний

Вийшло чергове поновлення до програми АРМ ЗС, призначеної для подання звітів до Пенсійного. Воно, як завжди, робить цей АРМ ще кращим і ще досконалішим, і все одно працювати з АРМом важкувато.

Розробники випустили поновлення програми до версії 8.98.000. Це поновлення є кумулятивне – тобто воно містить всі зміни, які містили в собі проміжні поновлення після 8.97.000.

Після перевірки цього поновлення на коректну роботу я можу рекомендувати вам обов’язково встановлювати його. АРМ я випробував на системі Windows7 64 біт – якраз придбав новий комп’ютер, працює АРМ на ній без вибриків, ставився теж без запитань. Ставив я програму з правами “Адмінстратор”.  Довелось, звісно, ще доставляти купу програм на новий компьютер, крім АРМу. Skype наприклад. Новий скайп скачать бесплатно для windows 7 у мене вийшло швидко і легко. На Windows 7 Скайп працює швидко, хоча, можливо, це більше заслуга нового комп’ютера.

З появою поновлення 8.89.000 втрачають свою актуальність поновлення, випущені у проміжку між 8.97.000 та 8.98.000 – тобто, поновлення 8.97.001, …002, …003, …004, і повторююсь – у 8.98.000 є всі зміни, які були у цих проміжних поновленнях, нічого не втратилось..

Поновлення 8.98.000 ставиться на АРМ ЗС версій з 8.97.000 до 8.97.004.

А що ж у ньому такого аж разтакого гарного? Поновлення 8.98.000 є вже більш доведеним, більш вдосконаленим.

Те, що видно одразу – покращену логіку  зведення даних з низових таблиць у таблицю 1. Цифри стали рахуватись ще краще, відсотки вираховуються ще точніше. Дані більш коректно (читай – правильно) розносяться по відповідним розділам таблиці 1 – відповідно до різних типів відрахувань і нарахувань.

Однак і тут є, звісно, ложка дьогтю. За невідомою нам логікою (чи, скоріше, прорахунком) розробників в програмі є відмінності у вирахуванні відсотків, точніше – у кількості знаків після коми, простіше кажучи – в заокругленнях цифр.

Внаслідок чого при контролі таблиці 1  (контроль проводиться натисканням клавіші F4) виникають повідомлення типу, наприклад “Попередження. Рядок 5.1 ’р4.1.1 х 3,6%’ не дорівнює множенню рядка 4.1.1 на 3,6%”. Якщо ми перераховуватимемо вручну – то суми виходять нібито однакові. Але за рахунок неточного заокруглення в програмі АРМ ЗС виникає різничка на 1-2 копійки в значеннях. І ось цей АРМ ЗС починає нам докоряти за його ж, АРМа, помилку.

Чи потрібно виправляти таку помилку, чи будуть проблеми із-за цього?

Якщо:

 1. ви впевнені, що у вас все правильно – тобто ви перевірили правильність всіх цифр і повністю в них впевнені;
 2. в повідомленні написано іменно “Попередження.”;
 3. ви закрили таблицю 1  - і в звіті напроти таблиці 1 пише “Перевірений”, а не “Помилковий”,

- то в такому випадку вам не треба нічого виправляти. Залишіть поки що цю прикрість на совісті розробників. Тим більше, що нічого ви з цим зробити не зможете. А при виникненні питань з цього приводу у працівників Пенсійного фонду – спокійно поясніть їм ситуацію, і проблем не буде. Тим більше, що вони вже, як правило, знають про цю помилку АРМ ЗС.


Звісно ви можете спробувати попідганяти цифри, але нічого з того путнього не вийде, а навіть якщо ви зможете створити чудо і підігнати цифри так, що в таблиці 1 не буде попередження, зазначеного вище – то ви тоді відхилитесь від тої цифри внесків, грошей, яку ви перерахували до Пенсійного. У вас буде різниця між числами, вказаними у звіті, і сумою грошей, перерахованих за звітний місяць у ПФУ. А це вже, погодьтесь, значно гірше, ніж помилка програми, яке розробники з часом виправлять (лише знати б той час…)

З суттєвих позитивних змін у версії 8.98.000 зазначу також формування записів в електронній пачці по 10 рядків на умовний лист(раніше АРМ формував по 15). Таке вже було рік назад, коли розробляли програму для щомісячної персоніфікації.

Певним чином, цю проблеми ви не бачили – бачили її працівники Пенсійного. Програмне забезпечення Пенсійного фонду було налаштовано на формат в 10 записів, і 15 записів воно відмітало – як помилковий файл. Прикрість була в тому, що спливала ця помилка лише тоді, коли ваш електронний звіт (інколи називаємий “файликом” :) ) потрапляв до центрального серверу ПФУ і починалась його обробка і завантаження до бази даних. Ось тоді система і відмовлялась його обробляти.

А ваш звіт вже зареєстрований і прийнятий у Пенсійному. Адже програмного забезпечення для контролю файлів електронних звітів, які ви приносите до Пенсійного, ще нема, проконтролювати коректність файлів неможливо. Хто з працівників був “просунутіший” у комп’ютерах – продивлявся формат файлу вручну, очима. Але більшість некоректно сформованих файлів до ПФУ проскочила (ці файли були сформовані у програмі АРм ЗС версії, меншої за 8.98.00). Доводилось працівникам управлінь Пенсійного фонду звіти, подані в електронній формі, набирати руками. Коли небагато працюючих – це не проблема, хоча теж віднімало час. А от при кількостях працівників понад 20 – це вже було невесело. Додайте сюди постійні помилки і часті відмови в роботі програми Пенсійного фонду, в яку це все набиралось і яку теж тестують і доводять до розумі інші розробники.

Тому після виявлення такої прикрості в управліннях ПФУ тимчасово не приймали звіти в електронному вигляді.  Тепер же, у версії 8.98.000 цю проблему ліквідовано, тому дуже важливо використовувати на даний момент саме цю версію 8.98.000 для формуванню файлів електронного звіту.

Також переглядаючи зміст поновлення, я звернув увагу – що майже всіх файлах єдиного соціального внеску зроблено різноманітні зміни, про які розробники мовчать (з скромності звісно, авжеж). Зате дуже ретельно розписано форми статистики та ін.

Введено можливість ведення ідентификаційних номерів іноземців. Хм… Сумнівне нововведеня – тут своїх рідних земляків важко набрати в АРМі. Хоча не сумніваюсь, що десь є проблеми ще й з іноземцями.

Також розробники скромно зазначають:

 • “Виправлені помилки та неточності (при друці звітів…)”;
 • “Уточнений принцип розрахунків у Таблиці1.”

Ну ось, мабуть, новин і достатньо. Поновлення 8.98.000 потрібно встановлювати і працювати вже на ньому, воно вирішує багато проблем звітності.

Розташоване воно, як завжди,  в розділі “СКАЧАТИ” на сторінці з програмою: “СКАЧАТИ- “Програма АРМ Звіт страхувальника…”, звідки ви можете його забрати.

Десерт на сьогодні:

- Дівчино, ви не підкажете, котра зараз година?

- Ой, я годинник вдома забула. Ходімте до мене, подивимось.

Відразу видно – дівчина не водій і не цікавиться автоновинами України. Інакше б вона сказала просто – читай автоновости Украины. Котра година, там, звісно, не дізнатись, але про все інше, що стосується автомобілів, доріг, дтп – дізнатись дуже легко. Автоновини, пригоди, дтп та інше автожиття.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

13 комментариев

 1. bRain пишет:

  да вы батенька мазохист……………..

 2. s пишет:

  Бест звіт потрібно розстріляти давно там помилка є ще в графі 4.1.3. в мене туди тягне зарплату інваліда ,Якщо держслужбовець має код 12 (виборні посади – секретар сільради ) і інвалід також не правильно рахує в додатку 4 така проблема була ще в старих версіях .

 3. Микола пишет:

  Зі спецстажами взагалі ХАОС.
  До недоліків слід віднести і неможливість роздруку всього звіту однією командою.

  Щодо зауважень відносно заокруглень. То тут програма працює правильно і округлює так, як це ми робили б вручну. Вся справа в тому що в табл.6 МИ САМІ робимо заокруглення по кожній сумі внесків (і це правильно!!!), а потім додаємо. Ось цю суму програма і переносить в табл.1.
  Тоді “Попередження. Рядок 5.1 ’р4.1.1 х 3,6%’ не дорівнює множенню рядка 4.1.1 на 3,6%” є просто не зовсім точним.
  Треба було “Сума внесків у табл.6 не дорівнює множенню рядка 4.1.1 на 3,6%”. Це просто попередження, яке заставляє поглянути на суми.
  Якщо різниця (в копійках) не перевищує половини кількості записів у табл.6, то попередження можна ігнорувати. А якщо ж більше, то це свідчить про неправильне нарахування та/або занесення в табл.6. І тоді треба ретельно шукати СВОЮ помилку.

  Виходячи з цього, твердження
  “3. ви закрили таблицю 1 – і в звіті напроти таблиці 1 пише “Перевірений”, а не “Помилковий”,

  - то в такому випадку вам не треба нічого виправляти. Залишіть поки що цю прикрість на совісті розробників. Тим більше, що нічого ви з цим зробити не зможете. А при виникненні питань з цього приводу у працівників Пенсійного фонду – спокійно поясніть їм ситуацію, і проблем не буде. Тим більше, що вони вже, як правило, знають про цю помилку АРМ ЗС.”
  не завжди може бути правильним.
  Якщо розходження буде внаслідок помилки при наборі (наприклад, переставлені місцями дві цифри), то візуально помітити це непросто.
  Тим більше, що позбавитись такого попередження дуже легко – скоригувати у табл.6 суми внесків по працівниках на +- 1 коп. Цього ніхто не помітить. Але я цього сам не роблю (а раніше – на початку запровадження персоніфікації – робив) і не рекомендую. Хоч позбутися всяких пояснень в такий спосіб можна.

 4. Микола пишет:

  Версія 8.98.001 не зняла проблеми 4-го та 5-го рядків

 5. Consultant пишет:

  S каже, що:
  “,Якщо держслужбовець має код 12 (виборні посади – секретар сільради ) і інвалід також не правильно рахує в додатку 4 така проблема була ще в старих версіях .”
  Для держслужбовців, і в т.ч.для сільрад, котрі мають код спецстажу, що починається на ЗМС – треба ставити код 25!!!!!!
  Код 12 вже не використовують у цій звітності. Якщо код 25 – тоді відрахування 6,1%, і проставляється у відповідну графу таб.1.
  Якщо держслужбовець-інвалід – то ставиться код 2, і проставляється спецстаж (в 6 таб. – галочка, в 7й – код спецстажу і період), тоді теж все буде коректно, нарахування з інваліда порахує 8,41%, утримання – 6,1%

 6. Consultant пишет:

  Микола, я думаю, ви вихопуєте мої слова з контексту. Ви цитуєте п.3, а от в п.1 – я там кажу, що “якщо ВИ ВПЕВНЕНІ, що у вас все правильно…”, то тоді йде п.2 і п.3. Тобто 1,2 і 3 – це одночасні умови, одне без іншого – не приймається :)

 7. Дмитро пишет:

  В мене така проблема. Не можу знайти місячну форму 4 “Звіт про суму нарахованої заробітної плати …”
  Потребую допомоги ……..

 8. Игорь пишет:

  После обновления до версии 98 стала валится ошибка, пытался откатится не помогло, при єтом серверная часть работает нормально, подскажите что можно сделать?
  вот картинка ошибки

  На всякий случай прямая ссылка
  http://piccy.info/view3/1099532/2d03c3f52e6f9e3920d2b5ceba53730b/

 9. Андрей пишет:

  Пане консультант є до вас запитання по таблиці №6. Оскільки табл.№7 відмінено то внесення лікарняних тепер відбувається в 6 табл. код категорії ЗО (29). А тепер запитання що робити коли данний код не вноситься? Консультанти в пенсійному фонді розводять руками: – “не ви так би мовити преші, проте нічим допомогти не взмозі”. Програму отримали в ПФ потім скачав з інтернета кілька разів, пстановлювалась на 5-ти компах, на 3-х операційних системах. Данна проблема скрізь одна і та сама. Прохання, хто стикався з даною проблемою, велике прохання, допомогти. Заздалегіть вдячний.

 10. Олеся пишет:

  В таблиці 1 невідомо звідки береться цифра, яка фактично там не повинна бути. Держслужбовців на підприємстві немає. Підозрюємо, що туди потрапляє сума зарплати інвалідів, які мають спецстаж . Підкажіть що зцим робити. Змінити суми вручну можна, але програма їх не зберігає, а в понеділок останній день здачі. Пенсіний стверджує що це наші проблеми. Допоможіть, будь ласка.

 11. Олеся пишет:

  уточнення невідома цифра в табл 1 4.1.3(якщо я не помиляюсь) фонд з якого утримується 6,1%

 12. s пишет:

  В таблиці 1 невідомо звідки береться цифра, яка фактично там не повинна бути. Держслужбовців на підприємстві немає. Підозрюємо, що туди потрапляє сума зарплати інвалідів, які мають спецстаж .

  Потрібно вручну стирати цей рядок 4.1.3 (6,1%) і при наступному відкриті табл. 4 зняти галочку з автоперерахунка . В мене також тянуло інваліда на спецстажі

 13. Андрей пишет:

  Всім вдячний зі всім розібрався сам.
  PS: Попередня програма всеж була краща.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>