Перейти до змiсту
 

Поновлення програми АРМ ЗС до версії 8.97.004

Поновлення для програми Пенсійного фонду АРМ ЗС - єдиний соціальний внесок

Програма АРМ ЗС потрібна нам для подання звіту до Пенсійного фонду України. Зокрема, програмою подається звіт про єдиний соціальний внесок, і нас цікавить, щоб подавати цей звіт було зручно і легко.

Певною зручністю є те, що принцип подання звіту по єдиному внеску та програма особливо не змінились – за основу взято той самий АРМ ЗС, яким ми подавали звіти по персоніфікації до 2010 року, звіти по щомісячній персоніфікації у 2011 році. Тепер за допомогою поновлень цей АРМ стає інструментом подання звіту по єдиному соціальному внеску.

Але, хоча в програмі і з’явився модуль єдиного соціального внеску (версія 8.96.000), поки що його функціонування далеке від бажаного, незважаючи навіть на деяке покращення у версії 8.97.00. Некоректні відсотки відрахувань, некоректне зведення даних звіту у таблицю 1 та багато чого іншого ще встигне нам висмоктати нерви.

І ось є чергові працездатні поновлення, які мають ще більше покращити роботу програми АРМ ЗС. Певним чином, ситуація нагадує анекдот “Пиво стало ще кращим, але пити його все одно неможливо”. Так і з АРМом, його вдосконалюють і вдосконалюють, але працює він поки що поганенько.

Та щоб там не було – потрібно подавати звіт по єдиному соціальному внеску до Пенсійного фонду. А щоб витрачати на нього менше часу, потрібно робити подальше поновлення програми.  Отож, які поновлення приготовані нам розробниками та що гарного несуть ці поновлення?

Пропоную вашій увазі декілька поновлень, які поновлять програму АРМ ЗС до версії 8.97.004. Тобто, це поновлення:

 • 8P_Upd971.exе – яке поновлює до версії 8.97.001;
 • 8P_Upd972.exе – яке поновлює до версії 8.97.002;
 • 8P_Upd973.exе – яке поновлює до версії 8.97.003;
 • 8P_Upd974.exе – яке поновлює до версії 8.97.004.


Для вашої зручності ці поновлення упаковані в один саморозпаковуючий файл Ponov-ARM-ZS-8.97.001-8.97.004.exe розміром 5,5 Мбайт, який ви можете скачати на сторінці з програмою і поновленнями.

Їх потрібно розпакувати і встановити у вищенаведеній послідовності.

Традиційно в поновленнях нема ні слова про те, які явні помилки виправлені. Не сказав би, що традиція похвальна, але інколи мені здається, що розробники навіть не рахують помилки помилками – просто висмикують “сире” поновлення і дають його для використання, продовжуючи далі працювати над покращенням програми.

З виявлених виправлень є наявним покращений механізм внесення даних зі звіту у таблицю 1 – простіше кажучи, дані краще вносяться у таблицю 1, хоча і не до кінця правильно.  Також трохи покращені інші таблиці, розрахунки даних в них, доопрацьовані контролі.

Тому поновелння необхідно встановлювати, навіть якщо в них і нема чітко вказаних виправлень помилок чи  посилань на звітність до Пенсійного фонду.

Розробники уточнюють, що для створення звіту з єдиного внеску у картці установи/Пенсійний фонд обов’язково повинні бути заповнені поля “Тип організації” та “Клас проф. ризику виробництва”.

Якщо тип організації – бюджетна установа, то:

 • в полі “Тип організації” потрібно вибрати запис Бюджетна установа;
 • в полі “Клас проф. ризику виробництва” – не потрібно обирати значення, але навіть якщо в цьому полі обраний клас ризику та відповідний йому процент нарахувань, він НЕ БУДЕ ВРАХОВУВАТИСЬ при розрахунках в таблиці1.

Для бюджетних установ, незалежно від встановленого класу проф. ризику в картці підприємства, при розрахунках в таблиці 1 використовується процент нарахувань 36,3 % .

Значення, перенесене (із картки установи) в поле “Клас професійного ризику виробництва” в “шапку” таблиці 1 для бюджетних установ не є помилкою.

Ці поновлення є на сторінці “СКАЧАТИ” – “Програма АРМ ЗС та поновлення до неї”, звідки ви їх можете скачати.

На сьогодні це все, ставте поновлення, хоч і після їх встановлення доводиться думати-гадати, крутячиь вночі в постелі – чи все добре працює? Якщо вам вночі присниться комп’ютер, який бридким голосом кричатиме “АРМ ЗС!! АААРММММ ЗЕЕЕЕ-ЕСССС!!”, це означачає одне – ви перевтомились і вам потрібно відпочити хоча б день-другий від звіту в ПФУ. А от якщо вам насниться таракан? Що це значить? Треба подивитись сонник тараканы, і все одразу зрозуміло – таракан вам наснився до багатого відвідувача. Отже, якщо у вас свій магазин чи величезний торгівельний центр (чого я вам щиро бажаю) – цей сон вам в руку, готуйтесь до гарного виторгу. Цікаво, чи попередить сонник про візит податківця?

Традиційний десертний жарт на сьогодні:

Оголошення в їдальні: “Пальці і яйця в сільничку не пхати!!”

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

 1. Микола пишет:

  Звіт вже можна набирати. Але в таблиці 1 по рядку 5.1 автоматично нарахування робить шляхом множення рядка 4.1.1 на 3,6%. А потрібно брати з 6-ї таблиці, бо за рахунок заокруглень виникають розходження. Думаю, що і по інших (5.2-5.5) рядках така ж проблема.
  Версія 97.005 цієї проблеми не зняла.

  Отже, набираємо 5,6,7 таблиці і чекаємо добрих вістей від ПФ (Київ знає про цю проблему). А потім витратимо кілька хвилин на завершення звіту.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>