Перейти до змiсту
 

Поновлення АРМ ЗС 9.07.000-001. Нарешті є новий порядок подання звітів.

Поновлення для програми Пенсійного фонду АРМ ЗС - єдиний соціальний внесокЗнаєте, що мене бісить найбільше?

Це те, як проводиться введення якихось новацій в системі подання звіту до Пенсійного.

Спочатку ходять чутки. Потім чутки матеріалізуються у вигляді папірчиків. Потім якось ці папірчики трансформуються у бланки. Це ще можна витримати.

Але витримати те, як при цьому проводять зміни в програмі АРМ ЗС, дуже важко.

Відомо, що з 1 вересня 2011 року змінено методику подання звітів по єдиному соціальному внеску до Пенсійного фонду. Ці зміни досить грунтовні, введено багато нового майже в кожну таблицю. Про нові бланки та методику я розповідав в цій публікації.

Звітний період вже підходить. Бланки у паперовому вигляді ми маємо. Але нам потрібна програма. Нам потрібно формати даних, щоб зробити експорт в АРМ своїх даних. Нам потрібно випробувати нову програму. Та поновлення нема…

І от розробники все ж наважуються випустити поновлення 9.07.000, в якому є зміни, що стосуються подання нової звітності до Пенсійного фонду. Цих змін всі очікують, тому що зміни грунтовні,  торкнулися всіх таблиць. Але не може бути все так просто!

Так, в програмі тепер є всі зміни, можна набрати і сформувати звіт. Але роздрукувати його неможливо!

І знову напружене очікування – чи змінять це поновлення, чи випустять нове, які виправить попереднє?

Розробники все-ж милосердно видали нам нове поновлення, в якому “відновлений друк документів всіх нових додатків ЄСВ в ПФУ, які були реалізовані в попередній версії”. Браво, накінець-то!

Отже, для того, щоб отримати роботоспроможну програму АРМ ЗС для подання звітів в Пенсійний фонд по новій методиці, вона має бути версії 9.07.001. Ці поновлення можна скачати зі сторінки “Програма АРМ ЗС та поновлення  для неї“.

Так що приготовано розробниками в поновленнях? (я розглядатиму поновлення 9.07.000 та 9.07.001).

Поновлення 9.07.000 додало в програму нові правила подання звітності, в таблицях звіту було проведено зміни, додано нові коди,  змінено розташування звітів (далі цитую розробників):

 • “Вся звітність до ПФУ за попередні роки об’єднана в одному модулі “Звітність/Звітність ПФУ по 2010 рік” та включає:
  • річну персоніфікацію (по 2009 рік);
  • щомісячну персоніфікацію за 2010 рік;
  • додатки (за 2010 рік).
 • Звітність з єдиного внеску, яку формують юридичні особи та ФО-підприємці за своїх найманих працівників (Додаток 4), як і раніше, ведеться у модулі “Звітність/Єдиний внесок”;
 • Новий модуль “Звітність/ЄСВ Додатки”, який включає:
  • Додаток 5 (подають ФО-підприємці та самозайняті особи один раз на рік до 1 квітня наступного за звітним року);
  • Додаток 6 (подають особи, які страхуються добровільно та ті, які доплачують до мінімального внеску один раз на рік до 1 квітня та на протязі 1 місяця після доплати);
  • Додаток 7 -НОВИЙ ДОДАТОК згідно Постанови ПФУ № 18-1, подається юридичними і фізичними особами на протязі 2-х робочих днів після настання страхового випадку (при нещасному випадку на виробництві).

ЗМІНИ У МОДУЛІ “ЄДИНИЙ ВНЕСОК” відповідно до Постанови ПФУ № 18-1.

 • Змінений код всіх таблиць звіту з Е0400С01-Е0409С01 на Е0400D01-Е0409D01 (з періоду “Серпень 2011″).
 • Внесені зміни у форми додатку 4, який подається за звітний період, починаючи з періоду “Серпень 2011″. Коротко:
  • Таблиця 5:
   • Нова колонка “Категорія особи”, до якої підключений однойменний довідник;
   • Нова колонка “Підстава припинення трудових відносин”, в якій вказується причина з посиланням на відповідну норму КЗпПУ (“КЗОТ”), яка обирається з підключеного довідника;
   • В таблицю також повинні вноситися дані про осіб, яким в даному періоді надана відпустка по вагітності та пологах, а також по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку;
   • Новий статус “Додаткова” для цієї таблиці. Використовується для виправлення відомостей про ЗО, якщо у додатку 4 за попередній період не було зазначено застраховану особу, з якою було укладено або розірвано трудовий договір (раніше Т5 формувалася зі статусом “Початкова”).


  • Таблиця 6:
   • В довідник “Категорії застрахованої особи”, підключений до поля “Код категорії ЗО”, додані нові коди 32, 33, 34, 35. (в тому числі, 32 код – для інвалідів, що працюють на посадах, робота на яких зараховується в спецстаж);
   • В довідник, підключений до поля “Тип нарахувань”, додані нові коди 6, 7, 8, 9 для виправлення помилок, які були допущені страхувальником та виявлені за перевіркою органом ПФУ при нарахуванні пенсійних внесків до 01.01.2011 року;
   • Додані 2 нових поля “Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності” та “Кількість календарних днів без збереження заробітної плати”;
   • Розширений перелік варіантів обов’язкового заповнення колонки 11 “Місяць і рік, за який проведено нарахування”.
  • Таблиця 7:
   • Впорядковано варіанти одиниць виміру тривалості спеціального стажу.
  • Таблиця 8:
   • Додана нова колонка “Тип нарахувань”.

Ці дані були в описі поновлення. але якщо поставити лише це поновлення, то звіт по новій методиці можна набрати, сформувати у файл, але неможливо роздрукувати.

Тому для того, щоб була можливість повноцінно працювати з пенсійною звітністю, необхідно встановити ще й поновлення 9.07.001.

В поновленні 9.07.001 нарешті реалізовано можливість друку, додано можливість додавати ці звіти у резервні копії, доопрацьовано модуль імпорту з dbf-файлу.

Отже, щоб отримано дієздатну програму АРМ ЗС, потрібно поновити її до версії 9.07.001.

Жарт дня на сьогодні:

- Шановний, вам погано?

- Ні, мені чудово!

- Але ж вас нудить!

- Не можу втриматися – стільки щастя всередині!

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

2 комментария

 1. Микола пишет:

  ЗМІНИ У ОНОВЛЕННІ 9.07.002!

  ДООПРАЦЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛУ ПРОГРАМИ:

  1. Модуль “ЄДИНИЙ ВНЕСОК” .
  1.1. Таблиця 5 E04T05D. Виправлено кодування нового поля “Підстава припинення трудових відносин” при імпорті цієї таблиці із DBF файлу.
  1.2. У зв’язку з тим, що з 1 серпня 2011 р.змінено код таблиць Додатку 4 з (Е0400С01-Е0409С01) на (Е0400D01-Е0409D01), доопрацьовано:
  - при завантаженні в програму таблиць звіту із PFZ файлів з старим кодом (версія С), програма попереджає про невідповідність та пропонує завантажити дані у діючі звіти (з версією D);
  - при завантаженні в програму таблиць звіту із DBF файлів з старим кодом (версія С) імпорт блокується.
  1.3. Виправлена помилка при друку Таблиці 6 Додатку 4 (Е0406D01) в частині відображення статі застрахованої особи (“Ч” та “Ж” замість друкованого в попередній версії “1″ чи “0″).
  1.4. Для автоматичного заповнення поля “Тел.” в Таблиці1 Додатку 4 (Е0401D01) потрібно заповнити РОБОЧИЙ ТЕЛЕФОН КЕРІВНИКА в картці установи.

 2. Микола пишет:

  Встановив 9.07.002 і розчарувався – знову не заповнюються автоматично окремі рядки табл.1 дод.4- тепер проблема з 3-ім.
  В 9.07.001 було все добре – 2 звіти вже здано.
  Почав експериментувати. Після видалення табл.1 новосформована заповнилася повністю! Невідомо, чого за першим разом не заповнився 3-й рядок.
  При друкуванні 2 копії не друкує – тільки ярлик другого екземпляру. Друкую два рази.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>