Перейти до змiсту
 

Податкова контролюватиме сплату єдиного соціального внеску.

Доброго дня, друзі.

В сьогоднішній публікації є одна – але зато яка – новина!

Податкова контролюватиме сплату єдиного соціального внеску. І навіть не податкова, а утворене на її базі гібридне міністерство.

Вчора, тобто 24 грудня 2012 року, Президент України підписав дуже цікавий Указ № 726/2012 з такою собі непевною і непримітно назвою “Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”. Але цей непримітний Указ робить доволі великі зміни у державних структурах.

Цим Указом Президент ліквідував Державну митну службу України та Державну податкову службу України. На їх базі створено нове міністерство - Міністерство доходів і зборів України. Головою цього Міністерства призначений Олександр Клименко, котрий до цього керував податковою службою.

Створення такого величезного міністерства з практично необмеженими повноваженнями і отримання ним повного контролю над всіма надходженнями є досить серйозним прецедентом в Україні.

Податкова контролюватиме сплату єдиного внеску.

Адже тепер Міністерство доходів і зборів контролюватиме ще й сплату єдиного соціального внеску – чим раніше займався Пенсійний фонд!

Цитата з тексту Указу:

“Утворити: Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України, а також поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Отже, податково-митний гібрид отримає повний контроль над всіма надходженнями до бюджету.

Також вперше від часу незалежності України керівник податкового органу входитиме до складу Кабінету Міністрів. Адже ні керівник митників, ні керівник податківців не були членами Кабміну, ці структури опосередковано курувались економічними міністрами.

Також ця структура стане найбільш чисельною – понад 54 тисячі податківців та більш ніж 15 тисяч митників утворять Міністерство з приблизно 70 тисячами працівників.

Це при тому, що загальна кількість всіх держслужбовців в державних адміністраціях (міських, районних, обласних) по всій Україні складає близько 70 тис.

Також Міністерство фінансів, яке раніш керувало надходженнями до бюджету, суттєво втрачає свої повноваження і статус.

Нас же цікавить єдиний соціальний внесок. Що буде відтепер коїтись у цій сфері, як і куди сплачувати єдиний внесок, яким чином податкове відомство буде “адмініструвати” сплату ЄСВ?


На жаль, друзі, відповіді на це питання я не маю. Не мають його і урядовці – лиш тепер вони отримали завдання розробити всі нові методики і механізми сплати єдиного внеску та подання звітності.

Я випадково почув такі плітки, що сплату ЄСВ потрібно буде робити на рахунки новоствореного податкового міністерства, а звіти все одно подаватимуться до пенсійного фонду. Чи є це правдою,  і як тоді узгоджуватимуть свої дії два відомства – взнаємо пізніше.

Ось така новина з’явилась у нас. Указ відразу після підписання вступив в дію, тобто він є вже діючим і законним документом.

В механізмах сплати ЄСВ та подання звітів поки що нічого не змінилось, якщо буду щось знати - обов’язково дам знати і вам.

А зараз потрібно наковтатись валер’янки (чи чогось міцнішого) і чекати – що ж то буде з цього?

Жарт дня на сьогодні:

Мало хто здогадається, що мова йде про дерево, коли на рекламному щиті магазину «Товари для саду» зображена дівчина в легковажній позі з табличкою “Сосну в подарунок!».

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на цей TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. yana пишет:

    так-так… якщо на рівні звичайних людей, міліція прямо на почті рекетує пенсіонерів під час отримання ними пенсій( сумнозвіснниий випадок у Славутичі, Київської обл). То, чого доброго – на рівні держави, ці пенсії просто перестануть доходити у пенсійний фонд. Думалось – гірше вже нікуди, а ні виявляеться що є!

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>