Перейти до змiсту
 

Подання звіту по ЄСВ з електронним цифровим підписом (ЕЦП)

Доброго вам часу доби.

Сьогодні в нас розмова піде про саму технологію подання звіту по єдиному соціальному внеску. В попередніх публікаціях мова йшла про формування звіту. І ось він сформований – тобто набраний, перевірений, роздрукований і записаний у файл. Як тепер його передати до податкової?

Є два шляхи доставити звіт до податкової:

 1. Віднести його власноруч до податкової.
 2. Відправити по електронній пошті, по e-mail (як ще кажуть – “через Інтернет”), підписавши електронним цифровим підписом (ЕЦП).

До Пенсійного можна було подавати без проблем звіт особисто, а от податкова категорично вимагає подавати звіт лише з ключем ЕЦП.

Теоретично, за законом ви маєте повне право подавати звіт особисто, у віконечко в податковій, принести його у паперовому вигляді, і, звісно, принести файлик на флешці. Але практично – в податковій у вас всіляко намагатимуться його не прийняти, і робити все, щоб ненав’язливо (а відверто – дуже навіть нав’язливо) спонукати вас подавати звіт саме з допомогою ЕЦП.

Подання звіту по ЄСВ з електронним цифровим підписом (ЕЦП)

Якщо вам потрібно подати звіт один раз – наприклад, приватному підприємцю на спрощеній системі потрібно подавати звіт один раз на рік – то великих проблем не виникне. Але якщо ви подаєте звіт щомісячно, то вас досить-таки чітко будуть направляти у сторону ЕЦП.  І запевняю, скоріш за все, вам так і доведеться зробити. Що найцікавіше – вам може навіть сподобатись цей процес, в ньому є багато приємних моментів. Але про ці самі моменти дещо пізніше…

Є один хитрий спосіб примусити податкову прийняти звіт у, так би мовити, “ручному режимі”. Це прямо в податковій подзвонити на “гарячу лінію” Державної фіскальної служби, наприклад, за цим номером: 0-800-501-007, і викласти свою ситуацію з відмовою неприйняття звітів. Як свідчить досвід, такий метод діє дуже витверезливо на працівників податкової, і вони стають більш поступливими.

Але все ж простіше подавати звіт за допомогою ЕЦП. Цей спосіб, як я казав, має свої приємності:
   1. Не потрібно витрачати дорогоцінний час на:
    • дорогу до податкової;
    • вистоювання черги до віконечка;
    • не потрібно витрачати час і нерви (на жаль) на спілкування з працівниками податкової (які будуть дуже невдоволені тим, що їм треба напружитись, взяти паперовий звіт, переписати файл з флешки, зареєструвати все це у програмі);
   2. Звіт можна подавати в будь-який час – хоч і у дві години ночі, не виходячи з дому чи офісу). Не потрібно підлаштовуватись під графік роботи податкової, а можна подати звіт будь-коли, коли вам зручно.  Звісно, ви маєте вкластись у термін подання звіту до 20 числа кожного місяця, до 23:59.
   3. Не виникне ситуації, коли звіт ви нібито подали… але вашого звіту нема! Тобто вам дзвонять з Пенсійного і кажуть, що вашого звіту в Пенсійному нема (як пам’ятаєте, раніше я розповідав, що звіт приймає податкова, але він тут же автоматично з податкової пересилається в Пенсійний, де і перевіряється спеціалістами ПФУ). Так от, буває, що працівник податкової, прийнявши у вас звіт, забуває його внести в програму. І він лежить в податковій, але не завантажений в систему. Вирішується це просто – після дзвінка Пенсійного ви знову приходите в податкову, трясете папірчиком про прийняття звіту перед носом податківця і кричите “як жеж так!!!”. Податківець палає праведним гнівом і обурено запевняє, що “у нас все нормально, це в Пенсійному проблеми (барахлить пенсійна програма, в Пенсійному дураки, в Пенсійному сліпі – підкреслити потрібне)”, в цей же момент швиденько відправляючи звіт у програму. Обробляється і пересилається звіт за декілька хвилин, тому якщо ви після цього не те що прийдете, а навіть подзвоните до Пенсійного – ваш звіт вже з’явиться. Якщо подавати звіт з ЕЦП – таких ситуацій не виникне ніколи.  1. Ви можете вільно і спокійно виправляти свої помилки. Як відомо, звіт, який ви подали останнім (по часу подання), є актуальним, тобто саме він враховується програмою. Перед ним ви можете подати хоч 10… ні, 10 мало, хоч і 100 звітів, але лише останній з них буде врахований. Тобто якщо ви десь припустились помилки у звіті, то ви спокійно її виправляєте, і знову відсилаєте весь звіт. І цей останній звіт програму зарахує як актуальний звіт. Звісно ж, треба вкластись у термін до 20-го числа, наступного за звітним. Уявляєте, якщо би ви прийшли до податкової хоча б 10 раз зі звітами, в котрих ви постійно щось виправляли?
  2. Ви отримаєте 2 підтвердження – квитанції, які зможете роздрукувати:
  3. першу квитанцію – про те, що ваш звіт отримано,

другу квитанцію – про те, що ваш звіт прийнято. Якщо ж у вашому звіті були помилки, то в другій квитанції ви отримаєте повідомлення про те, що звіт не прийнято, а також  опис цих помилок.

…Якась у мене агітаційно-пропагандистська стаття вийшла. Але ж правду написав, зекономите і час, і нерви, подаючи звіт за допомогою ЕЦП. Це зручно. Особисто знаю.

“Гаразд, – мовить втомлений і переконаний моїм красномовстом читач. – А скільки це задоволення коштує? Мабуть, недешево? Люблять же наші державні органи з нас копійку дерти!”

Ось ще одна приємність – це безкоштовно! Так, ключі електронного цифрового підпису податкова оформляє безкоштовно.

Я намагався вас переконати, що подавати звіт з ЕЦП – це зручно, швидко і дешево. Сидіти вдома, у зручному фотелі, і замість того, щоб витрачати нерви і час на податкову, потягувати зі стакана виски чивас Chivas Regal  – це дійсно дуже зручно і навіть приємно. І якщо ви переконались у зручності і приємності цього методу - вам потрібно звернутись до податкової.

Віски Чивас, звісно, вам там не запропонують, але повідомлять, які документи потрібні для оформлення ключів електронного цифрового підпису. Приносите до податкової ці документи, два компакт- чи DVD-диски або пару флешок, і через тиждень-другий отримаєте свої ключі. Тоді вже й за Чивасом можна згасати :-)

Далі їх (ключі) треба завантажити до програми, в якій ви будете підписувати звіти. І все – ви готові подавати звіти з ЕЦП.

А, ще одне! Дуже важливе! Звісно, для того, щоб подавати файли з ЕЦП, вам потрібен Інтернет, адже електронна пошта лише в ньому і живе ;-)

Про програми, якими можна підписувати звіти, я розповім у наступних публікаціях, з картинками і всім іншим, що потрібно ). Не хвилюйтесь, програми ці теж безкоштовні. Забігаючи наперед, скажу, що одна з них – це той самий “M.E.Doc” (медок). Хоча я надаю перевагу іншій програмці, під назвою “Соната”. Розповім вам і про одну, і про другу, але наступного разу.

А на сьогодні новин у нас більше нема.

Жарт дня на сьогодні:

Просто на вулиці чоловік зімлів. Збіглись перехожі, метушаться.

- Дайте  бідоласі ковток віскі – каже одна дама.

- Розстебність йому комір, щоб легше було дихати – каже інший перехожий.

- Дайте йому віскі, йому одразу стане легше – знову каже та сама дама.

- Везіть його в лікарню – кричить ще один перехожий.

Зімлілий відкриває одне око і хрипко каже:

- Ви всі – тихо! Слухайте цю даму!

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>