Перейти до змiсту
 

Підвищуючий коефіціент і єдиний внесок.

Підвищуючий коефіціент при нарахуванні єдиного внеску.

Є така цікава тема в бухобліку – застосування підвищуючого коефіціенту. Як я не старався випендретись в черговий раз і придумати щось романтичне і кучеряве на цю тему – у мене нічого не вийшло. Так що довелось викладати сухо і коротко. Маю надію, вийшло хоча б доступно і просто…

Цей матеріал буде цікавим для тих суб’єктів, які є роботодавцями, і нараховують єдиний внесок на заробітну плату працівникам.

Підвищуючий коефіціент

Підвищуючий коефіціент і єдиний внесок.

 А от підприємцям-фізичним особам без найманої праці цей матеріал буде нецікавим – тому що їм він непотрібний і нічим їх не обходить.

Отож, при оподаткуванні… вірніше при проведенні всіх необхідних нарахувань і утримань із заробітної плати інколи наступає момент, коли «ум за разум» заходить. З нашими умовами і реаліями оподаткування інакше і не виходить, особливо якщо заробітна плата нараховано непросто.

 Наприклад, її частина (або вся повністю) нарахована в натуральній формі. Зерном, наприклад, розрахувались за польові роботи. Або видали приз. Наприклад, проводилась рекламна чи промо-акція з розіграшем призів. Це теж виплата в натуральній формі.

Тут переплітаються два види обов’язкових платежів: оподаткування і нарахування єдиного внеску.

При нарахуванні податку на такі виплати використовується правило: «нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом («Податковим»), помножена на коефіцієнт».

І ось при розмірковуванні над тим, що і як правильно нарахувати і утримати з натуральних виплат, в перевантаженому мозку одного бухгалтера виникло питання:

А чи застосовувати підвищуючий коефіціент при нарахуванні єдиного внеску на виплати в натуральній формі?

Отже, знову звернемось до нашого любого Закону про єдиний соціальний внесок.


Він визначає, зокрема, що базою для нарахування єдиного внеску суми нарахованої заробітної плати, які включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі. Тобто наш випадок підпадає під це визначення.

Закон каже, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті. Що ж, з цим ми теж згідні.

Далі там ще сказано, що обчислюють єдиний внесок на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких  проводиться нарахування або які підтверджують нарахування виплат (і в натуральній формі також), на які нараховується єдиний внесок. І це ми теж розуміємо.

А ось застосування підвищуючих коефіціентів Законом про єдиний внесок не передбачено жодних.

Більше того, у ч.2. ст.8 цього Закону сказано, що єдиний внесок не входить до системи оподаткування (він є складовою частиною системи соціального страхування, яке є державним і загальнообовязковим, але не є типом оподаткування). Тому податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску. І якщо в оподаткуванні доходу застосовують підвищуючий коефіціент, то при єдиному внеску такого нема.

Тобто ніякі підвищуючі коефіціенти при нарахуванні єдиного внеску  на виплати у натуральній формі не застосовуються.

На сьогодні ж у нас все, тому ось ваш десерт:

- Чоловіче, мене вчора шльондрою обізвали!

- Скільки раз тобі казати – не ходи там, де тебе знають!

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>