Перейти до змiсту
 

Підприємець на спрощеній системі та звіт за 2010 рік.

Звіт до ПФУ підприємцями-спрощенцями.

Як подають звіт до Пенсійного фонду підприємці на спрощеній системі оподаткування (на єдиному та фіксованому податку), які не мають найманої праці?

Наближається закінчення 2010 року, в якому було введено систему щомісячного звітування (щомісячної персоніфікації) за найману працю. Для платників, які мають найману працю, було кардинально змінено систему звітування.

Але зміни торкнулись і тих, хто тихо та скромно працював сам, не використовував сторонню працю, при цьому справно сплачував свій єдиний чи фіксований податок. Тобто для підприємців-спрощенців без найманої праці звіт до Пенсійного фонду теж змінився. Не змінились лише строки подання звітності – до 1 квітня року, наступного за звітним  Самі ж форми звітності, бланки звітності для підприємців – змінились. Та ще й доплата до мінімального страхового внеску з’явилась. І оскільки вже потроху рік підходить до кінця – то вже час готуватись до подання звітності.

Як тепер звітуються до Пенсійного фонду підприємці-фізичні особи на спрощеній системі оподаткування, які не мають найманої праці?

Спрощенці подають до Пенсійного фонду звіт – так званий Додаток 5.  Бланки цього звіту будуть викладені через пару днів.  Як заповнюються ці бланки і як вказується в них доплата – буде розказано в наступних публікаціях. Зараз же розглянемо загальні, так би мовити, “організаційні” питання.

В яких випадках потрібно подавати звіт до Пенсійного фонду підприємцям-спрощенцям без найманої праці?

Звіт ними подається в таких випадках:

  1. закінчення звітного року;
  2. припинення підприємцем діяльності (закриття діяльності);
  3. зміна місця проживання (із зміною територіального управління Пенсійного фонду);
  4. вихід на пенсію або подання документів для перерахунку пенсії.

1. Закінчення звітного року. Це є стандартне подання звіту після того, як закінчиться звітний рік. Підприємці-спрощенці без найманої праці подають звіт раз на рік, він подається до 1 квітня року, наступного за звітнім  - тобто звіт за 2010 рік треба подати до 1 квітня 2011 року. Як бачите, терміни подання звітності підприємцями не змінились.


2. Припинення підприємцем діяльності (закриття або ліквідація). В такому випадку звіт подається по факту припинення діяльності, заповнюється за всі місяці, в яких було сплачено єдиний/фіксований податок. Після подання звіту органи Пенсійного фонду видають  довідку, без якої державним реєстратором не буде проведено припинення діяльності підприємця. Наприклад, 5 вересня підприємець припинив діяльність. Єдиний податок сплачено по вересень. Тоді звіт подається у вересні, за період по вересень включно.

3. Зміна місця проживання (із зміною територіального управління Пенсійного фонду). В такому випадку звіт подається в, так би мовити, “старе” управління ПФУ за тот період, за який сплачувався податок на старому місці проживання. А в новому управлінні ПФУ звіт подається по закінченню звітного року у встановлені терміни, за період починаючи з місяця, в якому підприємець встав на облік в новому управлінні. Наприклад, 5 вересня підприємець змінив місце проживання. Єдиний податок сплачено по вересень. Тоді до старого управління у вересні подається звіт за період до вересня включно, а в новому управлінні – по закінченні року подається звіт, за період з жовтня по грудень.

4. Вихід на пенсію або подання документів для перерахунку пенсії. Тоді звіт до пенсійного подають за період роботи до заяви про призначення/перерахунок пенсії, а в по закінченню звітного року подається ще раз – за цілий рік (якщо підприємець продовжує діяльність). Цей останній за датою звіт і стане потім актуальним. Наприклад, підприємець виходить на пенсію 5 вересня. Єдиний податок сплачено по вересень включно. Тоді він до 5го вересня подає у ПФУ звіт за період до вересня. Підприємець продовжує свою діяльність далі. Коли закінчується рік, в період до 1 квітня він подає звіт за весь рік. Тобто він подаватиме звіт двічі – перший раз до вересня, а другий раз – за весь рік повністю.

У випадку, коли стаються випадки, вказані у 2, 3 та 4 пунктах – звіт подається на протязі року, за який термін звітування ще не настав – не очікуючи закінчення року.

На сьогодні це все. Продовжиться тема у наступних публікаціях.

А тим часом полистайте онлайн каталог OTTO, виберіть собі щось до душі з широкого асортименту високоякісних товарів. І врахуйте  кейтеринг Киев недорого- це виїзне ресторанне обслуговування – бенкетів, весіль, конференцій, семінарів і т.п.. Дуже зручно і дуже модно.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTERі– і про все нове Ви взнаєте першими!

З повагою,  Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>