Перейти до змiсту
 

Підприємцю, Ну Зараз Ти Нам Заплатиш!! Доплата до мінімального страхового внеску- тепер в Законі!

Цього ніхто не чекав, але це сталось. Позавчора, 8 липня, Верховна Рада України розглядала зміни до Законів України, і, зокрема, до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». І ось, додавши декілька додаткових слів до Закону, депутати  більшістю у 256 голосів узаконили доплату до мінімуму (пам’ятаєте, як це хотіли зробити минулого року?).

Тепер підприємцям – фізичним особам, які знаходяться на спрощеній (особливій) формі оподаткування (простіше кажучи – сплачують єдиний або фіксований податок), доведеться доплачувати. Доплачувати так, щоб сума, яка поступає від цих підприємців до Пенсійного фонду, не була меншою за мінімальний страховий внесок.

Ми це вже проходили. Минулого року була спроба заставити доплачувати підприємців, але вона була трохи незугарна і в кінці-кінці тихо померла. А зараз вже не відкрутитись Доплата стала Законом. Лаштуйте грошики, панове.

Ті, хто зміг витримати цю новину (з валідолом чи без), читайте далі.

З 8 липня в підпункті 4 пункту 8 розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з’явилось таке формулювання: «…сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску…».

Що ж являє собою «мінімальний розмір страхового внеску»? В даний момент ця сума становить 33,2% від мінімальної зарплати. Тобто, якщо в липні 2010 р. мінімальна зарплата становить  888 грн, то 33,2% від цієї суми становлять 294,81 грн. 294,81 – це і є розмір мінімального страхового внеску в липні 2010 року. Якщо іменно така сума поступає від вас до Пенсійного за певний місяць – цей місяць зараховується Вам до стажу роботи повністю.

Зверніть увагу – розмір мінімальної зарплати змінюється (збільшується) на протязі року, разом з нею змінюється і розмір мінімального страхового внеску. Дізнатись, як змінюються розміри мінімальної зарплати Ви можете в розділі «Розмір мінімальної заробітної плати» на сторінці «ДОВІДНИКИ».

А що ж потрібно буде доплачувати підприємцю і чому?

Справа в тому, що коли сплачується єдиний податок, то 42% від нього поступають у Пенсійний фонд. Тобто, із податку в 200 грн до Пенсійного відраховується 84 грн (щомісяця). Це і є страховий внесок підприємця. А оскільки тепер Закон каже, що цей внесок має бути не менше мінімального (а мінімальний ми вже вирахували – це 294,81 грн), то бідному підприємцю потрібно довести суму свого внеску до цієї цифри. 294,81 грн – 84 грн = 210,81 грн. 210,81 грн – таку суму потрібно буде доплатити у липні підприємцю, який сплачує єдиний податок у сумі 200 грн. Якщо сума податку становить 100 грн, то до ПФУ надходить 42 грн, і доплатити потрібно: 294,81-42=252,81 грн. Отже, чим менша сума єдиного податку, тим більше потрібно доплачувати. І так кожен місяць. І  через кожні пару місяців розмір мін. зарплати зростає, а отже, зростатиме і мінімальний внесок. То і доплата зростатиме.

Чогось Вам невесело стало. Якось незатишно, незручно від таких новин? Та є певний момент, який мав би вас втішити. Якщо Ви проводите цю доплату, то вам зараховується повний місяць стажу, що потім має позитивно вплинути на Вашу пенсію. Адже якщо в тому-ж таки липні мін. внесок становить 294,81 грн (і тоді зараховується до стажу 31 день, тобто повний місяць), а Ви сплатили лише 84 грн (це приблизно 1/3 мін.внеску), то, відповідно, Вам зарахується до стажу лише близько 10 днів з місяця.

Трохи пізніше я зроблю для Вас невеличку програмку, яка буде вираховувати суму доплати, виходячи із суми вашого податку, і викладу її тут для скачування.

З якої дати почне діяти це нововведення? З моменту публікації. В даний момент Закон на підписі у Президента. Теоретично, він може не підписати його, і Закон не вступить в дію. Але враховуючи те, що цим же рішенням Верховної Ради було скасовано 3 млрд грн з Держбюджету, які мали піти на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду, Президент цей Закон підпише. Бо ці «3 млрд грн» треба ж чимось закрити. От і закриються доплатою. А якщо врахувати ще і той фактор, що всі ці перегляди бюджету робляться з метою отримання кредиту МВФ – який наша влада прагне отримати будь-що – то стає зрозумілим, що доплата нас ніяк не минає. Цитую: «Проект Закону України “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” розроблено з метою зменшення дефіциту бюджету та виконання вимог Меморандуму про економічну та фінансову політику між Урядом України та Міжнародним валютним фондом. Крім того у проекті закону враховані додаткові видатки, необхідні для проведення у жовтні 2010 року місцевих виборів.» (повна версія пояснювальної записки до проекту Закону).

Ще одним результатом роботи Верховної Ради 8 липня стало прийняття Закону «Про збір та облік єдиного соціального внеску». Про те, що він ось-ось буде, я вже казав в цій публікації, а тепер за нього проголосували депутати – 250 «за». В даний момент цей Закон готується до підпису Президентом. Подробиці про цей Закон будуть в найближчих публікаціях. Діяти він почне з 1 січня 2011 року.

Коротше кажучи, справи насуваються таємничі, ну як НЛО. До речі, про НЛО і Космос. Є один сайт, на який з певного часу я став досить часто заходити - http://astronomy.net.ua, роздивляюсь там Фотоснимки Вселенной , захоплююче видовище. Всесвіт заворожує і одночасно якось заспокоює. На цьому ж сайті я вперше побачив таку річ, про яку багато чув, але ніколи не бачив: радиотелескопы – як вони виглядають і що з себе представляють, . Ще на сайті багато фільмів – про Космос, про Глобальное потепление та земні катастрофи, багато книг – є ціла Электронная библиотека, та є Астрономический форум – де можна поспілкуватись з людьми, що мають такі ж захоплення. От загляньте, не пожалкуєте.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, або слідкуйти за новими статтями у TWITTERі – і про все нове Ви взнаєте першими!

Обговоріть цю статтю  на НАШОМУ ФОРУМІ “ЗВІТ ДО ПФУ”! Можливо, там Ви знайдете відповіді на питання, які не знайшли тут. Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання ! :)

Якщо вам сподобався сайт – ви можете висловити вдячність та підтримати його ось тут :) !

З повагою,  Консультант.

***

Також нас шукають за такими словами: помесячная, персонификация, отчет в ПФУ, отчетность в Пенсионный фонд.

P.S.До речі, прошу вибачення за те, що до e-mail розсилання декілька раз випадково потрапляли рекламні матеріали. Це не спам, це сталось помилково під час тестування. Кожен ресурс в Інтернеті потребує певних ресурсів для розвитку, інакше він згасне, «Звіт до ПФУ» – не виключення. Маю надію на Ваше взаємопорозуміння у цьому питанні, адже сам сайт і його матеріали в даний момент – абсолютно безкоштовні для вас.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

30 комментариев

 1. Ярослав пишет:

  Вот оно и наступило “покращення”-((((((

  Кредит от МВФ получат, распилят по карманам и будут… законотворчеством опять заниматься..

  Кто-то вообще хоть приблизительно посчитал убытки от этого закона??????

  Да 30% ФОП уже готовы закрыться… Малый бизнес нах.. никому не нужен, впрочем как и всё остальное в этом дебильном государстве.

 2. Vodav пишет:

  Ось всі малі підприємці і приїхали….

  Будемо закриватися, що зробиш.

 3. Consultant пишет:

  Новость, конечно, неприятная. Но оптимизм все же нужен :)

 4. Ростислав пишет:

  Всетаки додавили, більшіть підприємців яких я знаю да й сам напевне, будуть зніматися з підприємницької діяльності… :

 5. елена пишет:

  просто негодую, тимошенко критиковали януковци, а сами просто обворовывают наших детей, нашли нас крайних, чтобы свои пиар-компании оплачивать за счет нас- тех, кто их выбрал, поверив обещаниям, что не будут давить малый бизнес.зачем мне их пенсионный фонд с его проблемами, у меня голова болит как семью прокормить и как заработать свои крохи, а они копейки мои забирают себе на пенсии. пусть забрали заоблачные размеры пенсий у милиции, прокуратуры, госслужбы и т.д., которые в срок лет пенсионеры и попристраивались в команде януковича, где получают пенсию + зарплату. как мы можем за ними со своими доходами угнаться. они ничего не делают и получают доходы, а мы как каторжники зарабатываем. нам их доходы и не снились.вот вам и капец- власть просто нас поимела в очередной раз.

 6. Людмила пишет:

  Я не зрозуміла, значить ми тепер будемо платити 100 грн. за патент і ще кожен місяць доплачувати в ПФ 252,81. Отже в місяць ми повині сплачувати не мало, не багато 352,81. Виходить так????

 7. Людмила пишет:

  я не розумію

 8. Consultant пишет:

  Та ні, якраз що ви зрозуміли все прекрасно. Іменно так треба доплачувати у липні-вересні 2010 року.

 9. Александр пишет:

  А яка відповідальність передбачена за невиконання даного обовязку щодо доплат?

 10. Consultant пишет:

  В кінці кожного кварталу, після 20го числа буде проводитись контроль. Якщо доплата не проведена за попередній квартал – буде висилатись розрахунок-вимога.Якщо і після цього не буде проведено доплати – штрафні санкції застосовуються як у випадку неспалти страхових внесків. Тобто, в даний час до 20го жовтня 2010 року потрібно сплатити за липень, серпень и вересень.

 11. Катя пишет:

  Выбрали на свою голову презедента…Теперь как хочешь, так и живи. это специально сделано, штраф большой, будет кого штрафовать.НЕЛЮДИ.

 12. Андрій пишет:

  Я є ФОП на Єдиному податку і + працюю офіційно на роботі, тобто внески в ПФ вже сплачую і стаж мені рахується в повному обсязі, то чи потрібно все таки мені платити ці нові доплати в ПФ? чи можливо є якісь способи минути дану доплату – надати довідку з місця роботи і т.п. ??

 13. Consultant пишет:

  @ Андрій:
  Поки що не відомо ні про одне виключення. Можливо, з часом і будуть прийняті якісь поправки, але на даний час діє лиш одна норма – потрібно доплачувати всім.

 14. Вита пишет:

  А если предпринематель пенсионер, это его не освобождает от страхового внеску, причем пенсия минимальная

 15. Вален пишет:

  Вита, на даний час виключень немає.

 16. Consultant пишет:

  @ Вита: Исключений пока нет. И неизвестно, будут ли.

 17. Лена пишет:

  а куда платить-то? можете выложить реквизиты???

 18. Consultant пишет:

  Лена, реквизиты, номера счетов в каждом управлении свои, к сожалению. Раздобыть весь список, снова же – к сожалению, пока не предоставляется возможным. Чтобы знать, куда платить, вам нужно обратиться в свое управление ПФУ – в то,в которое вы отчитываетесь.

 19. Лена пишет:

  это понятно, что у каждого отдельный счет. но хотелось увидеть более приятный ответ – список счетов по киеву (как у налоговой). ведь предприниматели не предприятия, не отчитываются в пенсионный каждый месяц. уведомления естесственно никто рассылать не будет с реквизитами ((((… специально мчаться в фонд, чтобы найти реквизиты. в нашей стране как всегда – все для людей…

 20. Consultant пишет:

  Не переживайте – вам сообщат. Дело в том, что по окончании квартала будет проводится контроль – провели ли доплату предприниматели. Если до 20го числа (до 20го октября 2010 г- в даном случае) денег не поступит, то тем предпринимателям, которые не доплатили, по адресам, которые указаны были ими при регистрации (прописка), будут направлены письма – “рахунок-вимога”. Там будет написано, что и куда вам необходимо заплатить. Контроль за доплатой будет проводиться ежеквартально, а не раз в год.

 21. Ярик пишет:

  Це просто капець. У мене один платіжний термінал, який дає 700 грн + оренда 100грн + 410 грн податок. Весело.

 22. Натали пишет:

  Вот, дорогие частные предприниматели, получайте. Сами президента выбрали. В нашей стране сейчас большинство частных предпринимателей, так что на следующий срок вряд-ли Янукович пройдёт.

 23. Таня пишет:

  А не потрібно чекати до наступних президентських виборів – потрібно голосувати на виборах до місцевих рад і не дати захопити владу на місцях! потрібно йти на вибори, вести туди рідних і голосувати проти Регіонів!!! Бо якщо вони виграють то на президентських наші голоси рахувати не будуть, а будуть відсилати готові протоколи! І прощавай тоді свобода на пару десятків років!!

 24. Consultant пишет:

  Таня, комментарій запальний :-) але просив би на рахунок полтики трохи акуратніше. Тут вона нам не потрібна ;)

 25. Владимир пишет:

  На мой взгляд цель этого закона не пополнение пенсионного фонда, а уничтожение малого бизнеса как такового. Для того что-бы выкинуть на рынок труда дешевую рабочую силу. А то что-то рабочие на заводах и фабриках, шахтах и стройках стали требовать повышения зарплат, НЕПОРЯДОК этак наши бедные олигархи и пострадать могут.
  В общем если от этого закона кому-то и станет лучше, то уж точно не нашим пенсионерам.

 26. eqwerty пишет:

  Короче за овец тупых нас держат. Тимошенко скромнее была в свое время на счет этих доплат.

 27. Владимир пишет:

  Нет не была она скромнее, требовала точно такую-же доплату, просто минимальная зарплата тогда была ниже вот и сумма была скромнее.

 28. Янек пишет:

  была, была скромнее. А теперь уже будут не требовать, а забирать силой. Это вам не пасичнык-слабак, тут реальные пацаны

 29. Оля пишет:

  как высчитать доплату до мин. страх. взноса, если ставка единого налога 160,00 грн и 4 наемных лица? что-то я запуталась- нужно мне доплачивать или нет?

 30. Consultant пишет:

  Эта статья – о доплате, которую надо было проводить в прошлом году, в 2010. А в 2011 году платится единый социальный взнос (єдиний соціальний внесок). Вы говорите именно о 2010 году?

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>