Перейти до змiсту
 

Підприємцю, не проспи звіт по ЄСВ за 2014 рік!

Вітаю вас, друзі.

І одразу ж нагадую – за декілька днів (10 лютого) мине строк подання звіту підприємцями-фізичними особами. Тому не забудьте подати цей звіт. Подробиці і бланки – нижче в цій статті.

Отже, як відомо, приватні підприємці-фізичні особи (ПП-ФО) за себе подають звіт по єдиному соціальному внеску одни раз у році. Це так званий звіт “Додаток 5″. Він подається іменно за підприємця, і не має ніякого відношення до того – є у пп-шника наймана праця чи нема її.

Звіт “Додаток 5″ подається один раз у році, до 10 лютого року, наступного за звітним (цей термін подання звіту з’явився у 2013 році, подробиці тут). Тобто звіт за 2014 рік потрібно подати до 10 лютого 2015 року (це буде вівторок). Лишилось 5 днів, з котрих 2 – вихідні. Варто поспішити з поданням звіту щоб не влетіти на штрафи.

Встигни подати звіт 2014

Бланки звіту для приватного підприємця за 2014 рік ви можете скачати в розділі “Бланки єдиного соціального внеску”. Це саморозпаковуючий архів, який містить бланки звітності по ЄСВ для фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Фізичні особи – підприємці на загальних підставах подають титульну сторінку та таблицю 1. Фізичні особи – підприємці спрощенці, котрі сплачують єдиний податок, подають титульну сторінку та таблицю 2.

Методика заповнення не змінилась. Потрібно вказати суму прибутку або суму єдиного внеску і відрахування від нього, конкретні цифри залежать від вашої діяльності, тому чіткого зразку наводити вам не буду.

Куди подавати цей звіт? Звіт по ЄСВ за 2014 рік приватним підприємцем подається в податкову, там же і уточнюються суми, які були сплачені ПП-ФО. До Пенсійного йти не потрібно, ваш звіт і так автоматично переправиться туди, а суми, сплачені за 2014 рік, знаходяться всі в податковій.Щоправда, до Пенсійного вас можуть відпровадити. Якщо є питання по сплаті за 2013 рік до вересня і пізніше. А 2014 рік весь вирішується в податковій, тому не вірте податківцям, які намагатимуться вас переконати, що 2014 рік треба вточнювати у Пенсійному – даремно витратите час на похід до ПФУ і почуєте те ж саме, що й написане тут.

Отже, якщо ви ще не “здались” за 2014 рік – мерщій качати бланки, роздруковувати їх (бажно парочку екземплярів – якщо раптом зіпсуєте бланк, щоб чистий був під руками), і бігом до податкової.

Я ж підніму вам настрій традиційним жартом дня:

— Дуже рекомендую вам цього адвоката Дьячкова

— Ви вважаєте, він зможе домогтися мого виправдання?

— Ще б пак! Нещодавно мене покусав собака й я подав позов на його власника, якого захищав цей адвокат. І, уявіть собі, він зумів довести, що я сам покусав цю шавку.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>