Перейти до змiсту
 

Підприємців не будуть “саджати”, але швидко ліквідовуватимуть.Нововведення 2012 року.

Доброго дня, друзі.

Сьогодні у нас новини, які, маю надію, вас трохи потішать.

Вони стосуються змін до законодавства, які вступили в дію з 1 січня 2012 року.  Ці зміни пом’якшують покарання за порушення у сфері господарської діяльності і скорочують терміни закриття бізнесу.

З 1 січня 2012 року за певні економічні злочини тепер не садитимуть, а штрафуватимуть.

До карного законодавства України вже давно були претензії через занадто жорстокі покарання за економічні злочини. В той час як у розвинутих країнах за більшість економічних злочинів карають не в’язницею, а грошима. Порушник повинен відшкодувати заподіяні збитки чи шкоду, а також сплатити чималий штраф.

Штраф, а не тюрма за економічні злочини

Підприємців не будуть "саджати", але швидко ліквідовуватимуть.Нововведення 2012 року.

Тепер же за частину економічних злочинів і в Україні штрафуватимуть, а не ув’язнюватимуть. Штрафи, зокрема, передбачено за такі порушення, як:

  • контрабанду;
  • несплату податків;
  • незаконну приватизацію.

Але в разі несплати цих штрафів відповідальність буде посилена.

Також з Кримінального кодексу України вилучили карну відповідальність за:

  • обман покупців;
  • порушення у веденні господарської діяльності.

За ці порушення тепер також лише штрафуватимуть. Але в той же час у Кримінальному кодексі залишились такі положення, за якими при певних обставинах порушників все ж притягатимуть і до кримінальної відповідальності.


Ще один момент, який стосується кримінального переслідування – не будуть брати під варту раніше незасуджених підозрюваних. Також не арештовуватимуть до суду  обвинувачених у скоєнні злочинів, за які передбачено до 5 років в’язниці абр штраф до 51 тис. грн, тобто злочинів лекого ступеня. З таким новинами можна розслабитись і подумати про розваги, про судак крым аттракционы.

Ці зміни внесено Законом № 9221 від 27.09.2011 р. – подробиці знайдете в ньому.

Іншим Законом зменшено строк ліквідації бізнесу.

Щоб закрити піприємство чи припинити підприємницьку діяльність, потрібна довідка з податкової інспекції про відсутність заборгованості. Раніше податківці могли затягувати видачу цієї довідки роками.

Тепер же передбачено чіткі терміни припинення реєстрації.

Для юридичних осіб припинення реєстрації визначено в строки від 2 до 6 місяців, а для фізичних осіб-підприємців – від 2 до 3 місяців.

Також введено принцип т.зв. «мовчазної згоди». Тобто якщо на протязі зазначених термінів Державний реєстратор не отримав від податкової, Пенсійного та інших відповідних держустанов довідку про відсутність заборгованості, то вважається, що у держорганів нема претензій, і робиться запис про припинення реєстрації (тобто закриття) юридичної чи фізичної особи.

Продовжити термін ліквідації бізнесу можна буде лише при отриманні обґрунтованого листа про наявність заборгованості по обов’язкових платежах до бюджету. В такому випадку Державний реєстратор зможе зняти з обліку особу лише після погашення нею заборгованості і отримання відповідного листа про це.

За затримку передачі документів або інформації, пов’язаної з припиненням господарської діяльності, чиновники тепер відповідатимуть гаманцем. У Законі за це передбачено штрафи, їх розмір коливається від 1020 до 4250 грн.

Якщо вас цікавлять подробиці, ви знайдете їх у Законі № 3384-VI від 19.05.2011 року.

Також нагадаю, що з 1 січня 2012 року підприємців поділено на 4 групи. В залежності від того, в яку групу віднесений підприємцець, змінюється ставка єдиного податку. Якщо підприємець платитиме ПДВ, то зможе працювати з юридичними особами. Подробиці я описав тут.

Традиційний десерт на сьогодні:

- У мене було все: будинок у Каннах, “Мазератті” червоного кольору, кругленький рахунок у банку, гарна дружина, сексуальна коханка…. Ну і навіщо задзвонив цей придуркуватий будильник???

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. Макошь пишет:

    мелких бизнесменов и базары разгонят чтобы убрать из обращения НАЛИЧНЫЕ ДЕНЬГИ и останутся БАНКОВСКИЕ КАРТЫ, а после и карточки заменят на ЧИПЫ-ИМПЛАНТАНТЫ, вот такой план у евр-правителей и банкиров как поработить гоев а кто против власти тому заблокируют чип. так уравняют средних с бедными в бедных.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>