Перейти до змiсту
 

Персоніфікація 2009 – що, куди і як? Продовження.

.І знову доброго дня, друзі! Ми продовжуємо розмовляти про те, що таке персоніфікація 2009 і як

вона здається.

В попередній публікації ми розглянули такі питання:

 • Так що потрібно подати до Пенсійного фонду України за 2009 рік?
 • Якими нормативними актами – законами, постановами, інструкціями – регулюється подання персоніфікації за 2009 рік?
 • В які терміни (до якого числа) потрібно здати персоніфікацію за 2009 рік?

Сьогодні ж ми розглянемо наступні питання:

 • Хто має подавати персоніфікацію? Чи треба її подавати підприємцям? На кого подається персоніфікація за 2009 рік?

Персоніфікація – це, фактично, відомості про заробітну плату особи (у підприємців – податок), які накопичуються і потім використовуються для обчислення розміру пенсії. Тому персоніфікацію за 2009 рік подають всі організації, установи, приватні підприємці та самозайняті особи (адвокати, нотаріуси і т.п.), тобто всі суб’єкти, які в 2009 році робили такі платежі, з яких проходило відрахування до Пенсійного фонду, незалежно від того, чи державна це установа,

чи приватна (незалежно від типу власності). Мається на увазі виплата заробітної плати, виплата грошей людям, які працювали за договорами, сплата єдиного/фіксованого податку. Якщо Ви:

 • підприємець, то Ви подаєте цей звіт самі на себе,
 • якщо Ви працюєте, отримуючи заробітну плату – за вас це робить ваш роботодавець.
 • якщо ви адвокат чи приватний нотаріус – так звана «самозайнята особа» – ви теж маєте подати персоніфікацію самі на себе особисто.

Якщо у підприємця є працівники (офіційно називаються «наймана праця»), то він подає персоніфікацію і на себе, і на них. Офіційно ваш роботодавець зветься «страхувальником» – тобто він проводить відрахування у пенсійний фонд із Вашої заробітної плати, тим самим проводячи пенсійне страхування (звісно, пенсійне страхування ще не діє в повному обсязі, але підготовка до його запуску ведеться.)

 • А для чого, власне, потрібна персоніфікація?

Персоніфікація називається так тому, що її дані є персоніфіковані – тобто на кожну персону відкритий окремий рахунок. На цей рахунок заносяться дані про дохід, отриманий людиною – у найманих працівників це заробітна плата, у підприємців – сума податку. А коли людина виходить на пенсію – ці дані використовуються для обчислення пенсії. Тобто не треба шукати довідки про заробітну плату, порпатись в архівах, збирати різноманітні додаткові довідки, підтверджувати трудову книжку. Всі дані (в тому числі і про спецстаж, або особливі умови праці) зберігаються на накопичувальному рахунку.  Ви лиш звертаєтесь за призначенням пенсії  – і спокійно очікуєте її виплати. Введення персоніфікації – це перший крок до того, щоб в Україні була створена накопичувальна система пенсійного забезпечення (як це є за кордоном). В кожному районі чи місті є своя база, а зведена база даних знаходиться в Києві, в центральному банку даних, тому якщо ви працювали в Луганську, а отримувати пенсію будете у Львові – жодних проблем, за лічені секунди всі інформація про Ваш заробіток буде отримана і опрацьована в будь-якій точці України.  І звісно, чим він більший – тим більша буде призначена пенсія. Тобто, ця система ще й має спонукувати людину отримувати більший дохід і контролювати свого роботодавця – щоб той ретельно, вчасно і в повному обсязі подавав дані персоніфікації на Вас (це право закріплено законодавчо).

Ось така має бути перспектива, але, звісно, наша ситуація в державі, наша специфіка завжди накладає на це свій відбиток :) і як ви здогадуєтесь – не завжди позитивний. Як кажуть, гарна ідея, але от виконання…

І на сьогодні ми будемо закінчувати. Читайте, перечитуйте, коментуйте і задавайте свої питання. За день-два – нова публікація, в якій буде висвітлено такі питання:

 • Куди подається звітність, до якого ПФУ, в який відділ.
 • Бланки, які потрібно здавати.
 • Я працюю на декількох роботах. Як бути зі мною?
 • У мене робота з особливим умовами праці. Це враховується?
 • В якому вигляді – паперовому, електронному?
 • Підприємці та адвокати – як здають вони? Чи треба проводити доплату?
 • Де взяти програму для звітності?  І взагалі, для чого вона? Як з нею працювати?
 • Яка відповідальність за несвоєчасне/неповн/неправдиве подання персоніфікації?
 • А хто має доступ до персоніфікації? Будь-хто може знати мою заробітну плату?

ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте, задавайте у коментарях питання!

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на  отримання новин! Наприклад, дуже зручний спосіб бути в курсі всього нового – це отримувати новини через читалку RSS !

Або отримуйте свіжі статті на електронну пошту – без спаму!

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Можете слідкувати за новими постами у TWITTERi.

Одним словом – вибирайте, ми надали Вам просто цілу купу можливостей не пропустити нового! Заходіть, читайте, залишайте коментарі Чекаємо на Вас.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>