Перейти до змiсту
 

Персоніфікація 2009 – що, куди і як? Частина 4

Доброго Вам дня, дорогі друзі!

Почнемо з новин – в розділі «СКАЧАТИ» нашого сайту розміщено для вільного скачування  програму для формування звітності до Пенсійного фонду. Це офіційно дозволена для звітності програма АРМ «Звіт страхувальника», яке ви можете вільно скачати і використовувати для подання звітності – як річної, так і помісячної. Більш детально – в розділі «СКАЧАТИ». Заходіть, скачуйте, користуйтесь.

А зараз – остання публікація по загальних питаннях персоніфікації 2009.

В попередніх публікаціях було розглянуто такі питання:

  • Які форми (бланки) потрібно здавати.
  • Яка відповідальність за несвоєчасне/неповне/неправдиве подання персоніфікації?
  • Куди подається звітність, до якого ПФУ, в який відділ.
 • публікація від 16 січня 2010 р. :
  • Хто має подавати персоніфікацію? Чи треба її подавати підприємцям? На кого подається персоніфікація за 2009 рік?
  • А для чого, власне, потрібна персоніфікація?
  • Так що потрібно подати до Пенсійного фонду України за 2009 рік?
  • Якими нормативними актами – законами, постановами, інструкціями – регулюється подання персоніфікації за 2009 рік?
  • В які терміни (до якого числа) потрібно здати персоніфікацію за 2009 рік?

Тепер продовжимо нашу тему персоніфікації 2009:

 • В якому вигляді треба здавати персонфікацію – паперовому, електронному? Де взяти програму для звітності?  І взагалі, для чого вона? Як з нею працювати?
  • При поданні звіту з персоніфікації за 2009 рік Пенсійний фонд керується такими правилами: якщо є до 5ти працюючих включно – можна подавати в паперовому вигляді (тобто заповнити бланки від руки); якщо більше як 5 найманих працівників – потрібно здавати в електронному вигляду – тобто набрати персоніфікацію за допомогою комплексу АРМ «Звіт страхувальника». Якщо у вас є ключ ЕЦП (електронно-цифрового підпису), то  тоді вам достатньо набрати персоніфікацію в АРМі, підписати її ключем і відправити електронною поштою до ПФУ. Більше нічого не потрібно робити, єдине – через деякий час вам варто підійти або зателефонувати у відділ персоніфікації, щоб уточнити – чи все добре у ваших звітах, і чи проведено фінансову звірку (тобто цифри, вказані вами в річні персоніфікації, мають збігатись з цифрами коштів, які ви перераховували в ПФУ на протязі 2009 року).

Якщо ж у вас нема ЕЦП, то, після того як ви набрали персоніфікацію за допомогою АРМу, вам потрібно роздрукувати її, підписати, завірити печаткою (при її наявності), записати файли звіту, які формує АРМ, на будь-який носій (дискету, компакт-диск чи флешку) і подати до відділу персоніфікації і електронні, і паперові звіти.

Програмне забезпечення ви можете зкачати на нашому сайті в розділі «СКАЧАТИ». А інструкція по встановленню і роботі з програмою буде на нашому ресурсі за день-два. Не пропустіть!

Вищевказані правила діють для всіх платників – і юридичних осіб, і фізичних (підприємців), незалежно від типу оподаткування (загальна чи спрощена система.)

 • Адвокати, нотаріуси –вони теж мусять подавати персоніфікацію?
  • Так, вони здають раз на рік, подаючи персоніфікацію самі за себе. Докладніше про подання персоніфікації цими категоріями платників буде розказано в одній з наступних публікацій.
 • Чи треба проводити доплату?
  • Кабінет Міністрів України своєю  Постановою від 14 квітня 2009 р. N 366 зобов’язав фізичних осіб-підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування (тобто на єдиному та фіксованому податку), проводити доплату в Пенсійний фонд до мінімального страхового внеску. 2 листопада 2009 року дію цієї Постанови було зупинено Указом Президента України. Але за період, коли ця Постанова діяла – тобто з травня по жовтень 2009 року включно – доплату провести доведеться. Програма для розрахунку суми доплати в залежності від сплачуваного Вами податку очікуйте в нас за декілька днів.
 • А хто має доступ до персоніфікації? Будь-хто може знати мою заробітну плату чи суму сплаченого податку?
  • Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ця інформація є конфіденційною та використовується лише в системі пенсійного страхування. Надаватись в інших випадках вона може лише або особисто застрахованій особі (тобто тій людині, на яку вони подані) або за рішенням суду. Інших варіантів не передбачено. Інформація зберігається на захищених від стороннього втручання серверах Пенсійного фонду України.

Ось і все, що стосується загальних питань з персоніфікації 2009. Наступні публікації будуть вже конкретно по певному питанню заповнення і подання тієї чи іншої форми звітності на 2009 рік, а такає по звітності 2010 рокупомісячній персоніфікації.

Нагадаємо, що всі бланки для персоніфікації 2009 та програму для подання звіту до ПФУ ви знайдете у розділі «СКАЧАТИ» нашого сайту.

Це поки що все. Читайте, перечитуйте, коментуйте і задавайте свої питання.

Дотримуйтесь правил хорошого тону – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання!

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на  отримання новин!

Наприклад, дуже зручний спосіб бути в курсі всього нового – це отримувати новини через читалку RSS !

Або отримуйте свіжі статті на електронну пошту – без спаму!

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Можете слідкувати за новими постами у TWITTERi.

Заходіть, читайте, залишайте коментарі і задавайте питання. Чекаємо на Вас.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

4 комментария

 1. Анастасия пишет:

  Дякую за цікаві та зрозумілі статті!
  Чекаю не дочекаюся, коли з’явиться інформація про звіти для ФОП без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування :)

  • Consultant пишет:

   Дякую, мені дуже приємно :) Вас цікавить річна чи місячна звітність? Зараз я трохи перекинусь на місячну – вона вже наступає. А там і річну 2009 доколотимо – на річну в нас є більше часу – до 31 березня :) В принципі – ФОП без найманих працівників помісячну не здає, лиш річну – (дивіться сьогоднішню публікацію про помісячну звітність). Так що Вас може цікавити лиш річна. Якщо вам потрібна звітність за 2009 рік – там буде доплата, програмку для підрахунку доплати і формування звіту для ФОП вже підготовлено, день-два – і буде :) Дякую за комментарій!

 2. Анастасия пишет:

  Вже прочитала нові замітки :)
  Ви мені просто тягар з душі зняли з цими місячними звітами!
  Тож буду чекати заміток про річну звітність, але і всі інші також читатиму – вважаю, що в цьому питанні треба бути обізнаною. А то може з часом і наймані працівники знадобляться :)

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>