Перейти до змiсту
 

Пенсійної реформи не буде!

Реформа пенсійної системи не настане.

Пенсійної реформи не буде. Вона мала наступити завтра, з 1 вересня 2011 року. Ми мали жити за новими пенсійними правилами. Але пенсійна реформа не наступить! З вересня 2011 року не буде ніяких змін у пенсійній галузі.

Де поділась пенсійна реформа, на єдиному подиху прийнята Верховною Радою? І чому з 1 вересня ця пенсійна реформа не наступить?

Що, нарешті, відбувається??

Відбувається у нас те, що й завжди у неньці-Україні – незрозумілість, непослідовність та інші речі, які, на мою думку, можна назвати безладом.

То де наш закон про пенсійну реформу?

В своїх публікаціях я декілька раз торкався шляху закону в Україні – які етапи треба йому пройти, щоб стати із законопроекту (тобто простого папірчика) Законом України, документом, що регулюватиме наше життя і повинен виконуватись беззастережно і точно.

Так от, пенсійна реформа пройшла успішно всі етапи аж до розгляду на сесії Верховної Ради. І півтори місяці тому його затвердили більшістю голосів, тобто депутати одобрили цей законопроект. Він став вже наполовину Законом.  Але щоб він дійсно став Законом України, він повинен бути підписаний Президентом України. Лише після цього він стає Законом, і набуває чинності у визначений спосіб – чи після публікації, чи одразу після підписання Президентом.

Так от, Президент цей законопроект (читай, наполовину вже Закон) про пенсійну реформу не підписав. Ба більше, він його в очі навіть не бачив.

А все тому, що цей майбутній Закон навіть не покидав стін Верховної ради. Про це недавно обмовився спікер Верховної Ради України Володимир Литвин.

І тому навіть якщо цей Закон цієї миті підпише Президент, то набрати чинності до 1 вересня він вже не встигне.

Чому і навіщо Закон про пенсійну реформу не подали на підпис Президенту?

Перше питання – чому?

Офіційно Верховна Рада називає таку причину: під час підготовки законопроекту про пенсійну реформу на підпис Президенту з’ясували, що в ньому є нібито технічні помилки, невідповідності. Мовляв, поспішали, робили аврально, вночі (цей законопроект був прийнятий близько другої години ночі), втомились і десь допустили помилки в тексті.

От і треба для виправлення цього дочекатись нової сесії Верховної Ради і переголосувати всі розбіжності.

Але люди, більш досвідчені у цій справі, кажуть інше. І стверджують, що вони знають істинні причини затримки.

Причина перша – депутати, працюючи вночі вночі, неуважно продивились текст законопроекту і зробили недопустимий крок – збільшили пенсіонерам пенсії.

В тексті була 40-ва поправка, згідно якої з 1 січня 2012 року всім пенсіонерам, які отримують раніше призначені пенсії, потрібно було їх перерахувати по-новому, згідно показника середньої зарплати в Україні за 2009 рік. А зараз використовується показник середньої зарплати 2007 року, звісно, менший.

І згідно цього перерахунку близько 9 мільйонів пенсіонерів отримали б з 1 січня 2012 року пенсію, більшу на 300-350 гривень. При пенсії в 850 грн – отримати близько 1200 грн пенсії було би для пенсіонерів великою радістю.

Але… На це потрібні величезні кошти, а давати їх, звісно, ніхто не збирається. Якщо ця норма залишиться – піде нова хвиля судових позовів до Пенсійного фонду України, як це зараз є з “дітями війни”. Суди будуть ще більше завалені непотрібною і безглуздою роботою.

Якщо ж законопроект би подали на підпис Президенту, а він би заветував його – це удар по іміджу Президента. Вийде, що Президент не хоче покращити життя пенсіонерам.

Тобто потрібно переголосовувати. Але в уже ухваленому законопроекті переголосовувати не дозволено.

Тому вихід один – подавати його на переголосовування знову, в іншій редакції, під іншим номером. Але тоді й дата вступу в дію зміниться, тому що з 1 вересня 2011 року реформа вже точно не настане.


Причина друга. Люди, які знають всі владні плітки, кажуть, що влада хотіла знати, чи зможе вона обійтись без кредиту МВФ.

Тобто якби гроші були, то реформу б просто спустили “на гальмах”. Та грошей не вистачає, доведеться позичати у Міжнародного валютного фонду. А однією з головних умов надання МВФ кредиту для України є прийняття пенсійної реформи (я писав про це у попередній публікації з пенсійної реформи. Думав, буде і друга частина тої публікації, але помітив, що чогось реформа загальмувалась).

На даний час, фактично від домовленості з  МВФ і залежить, коли буде новий термін початку пенсійної реформи.

Отже, наше нове щасливе пенсійне життя відсувається на непевний строк.

Знову, на жаль, доводиться констатувати: поживемо – побачимо.

Жарт дня на сьогодні:

- Дідусю, які в тебе в молодості хобі були?

- Полювання і жінки.

- За ким же ти полював?

- Та за жінками.

От би дідусь зрадів, якби після пенсійної реформи йому підняли пенсію. Він би з радістю відвідав інтернет-магазин, де продається детская мебель і придбав з доставкою додому онучку найкращі меблі для солодкого сну. Та бач, не хочуть порадувати його наші високопосадовці.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

При підготовці цього матеріалу я використав дані видання  ”ЕКСПРЕС”, express.ua

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>