Перейти до змiсту
 

Одна із проблем при імпортуванні даних до АРМ ЗС.

Доброго дня, шановні друзі!

Вчора стикнувся з однією із проблем завантаження даних до АРМ ЗС, яку вдалось вирішити. Описую цю проблему тут. Вирішення було настільки простим і настільки… образливим, мабуть, що хочу обов’язково з вами цим поділитись.

Ввідна ситуація – підприємство з приблизно 300 працюючими, бухгалтерія ведеться у програмі, власноруч написаний силами своїх програмістів (FoxPro). Встановлено АРМ ЗС, поновлено до версії 8.83.000. Внесено дані про установу, імпортовано список працюючих.

Потрібно імпортувати місячну звітність. Файл із звітністю сформовано згідно структури ДБФ-файлу для імпорту до АРМ ЗС (структура є на сторінці “СКАЧАТИ”).

Роблю архівну копію: “Сервіс” – “Резервне копіювання”.

Починаю імпорт: “Звітність” – “Щомісячна персоніфікація” – “Звіт” – “Імпорт з DBF…” ..програма висне наглухо… зняти вдається тільки через Ctrl-Alt-Delete.

Захожу в програму знову. Реєстр співробітників відкривається, працюючі всі на місцях. Захожу в щомісячну персоніфікацію – нібито є якісь записи, пробую зайти в таблицю 6 звіту… програма висне наглухо… знімаю через Ctrl-Alt-Delete.. захожу ще раз… те ж саме.

Так повторюється декілька раз. Перезавантажую комп’ютер. Захожу в програму… висне…

Видаляю програму повністю. Ставлю по новій, поновлюю, провожу імпорт архіву – тобто є заповнена картка установи та список працюючих. Знову провожу імпорт: “Звітність” – “Щомісячна персоніфікація” – “Звіт” – “Імпорт з DBF…”  програма довго думає… потім сама собою закривається. В мене починає йти пара з вух.

Захожу в програму. Реєстр працюючих не відкривається. В помісячній персоніфікації є записи, захожу в таблицю 6 –  відкривається і зависає..

Так повторюється декілька раз – пробую різні варіанти: імпортую, зношу програму, прописую по новій картку установи, імпортую список працюючих, імпортую дані персоніфікації на пусту програму, потім  імпортую в програму зі списком працюючих…. ефекту нуль, дані не завантажуються, програма не працює.

В черговий раз видаляю програму, ставлю по новій, поновлюю, імпортую дані з паспортом установи та списком працюючих… потім виключаю “Антивірус Касперсьокого 2009″ (згадую, що він дуже вантажить машину і вирішую заради цікавості відключити). Провожу імпорт даних помісячної персоніфікації з DBF. За  5-6 секунд дані завантажуються всі до копійчини!!!

Не вірю своєму щастю, закриваю програму,відкриваю знову, захожу в помісячну… відкриваю таблицю 6 – вона на місці – всі 300 чоловік із зарплатою, реєстр працюючих відкривається, всі на місці, таблиця 5 відкривається, таблиця 7 – відкривається, всі дані на своїх місцях…

Вибачте, я не втримався, і декілька дуже негарних матюків вилетіли у мене з рота в присутності 7 жінок-бухгалтерів. Майже годину часу я витратив  даремне, а все із-за того, що Антивірус Касперського блокував завантаження даних (по одним йому відомим причинам), хай би йому грець!!!!

Перезавантажую комп’ютер, антивірус не відключаю, заходу в програму – програма працює, абсолютно всі імпортовані дані на своїх місцях, помилок нема. Тобто антивірус блокував лише завантаження, а далі цікавість до програми у нього пропала. (мабуть, він прийняв  завантаження DBF за діяльність віруса).

Ось такий випадок стався у мене особисто. Це цікавий приклад того, що будь-яка дрібниця може завадити завантаженню даних до програми.

І виявити всі “косяки” і шляхи їх обходу можливо лише на власному досвіді – тому і я залишив можливість коментувати статті і ділитись досвідом тут. Судячи по коментарях – ця ідея правильна, і час запускати на ресурсі повноцінний форум, щоб ми могли ділитись своїм досвідом і допомагати одне одному.

Не ображайтесь, якщо я лишаю Ваші питання щодо програми без відповіді – я не володію даними щодо абсолютно всіх помилок роботи програми, тим більше що з кожним поновленням щось виправляють, а щось навпаки.. Як каже народна мудрість “Одне робить, друге – гробить”… Тому я не завжди можу дати слушну пораду (цього не зроблять навіть розробники програми, а писати відповідь заради відповіді – не мій стиль), а от зате може знайтись людина, яка мала таку проблему, про яку кажете саме Ви, і знає як її виправити. Тому будемо ділитись досвідом, допомагати одне одному!

Щодо поновлень до АРМ ЗС- завтра я викладу поновлення, які вже обкатані і їх можна ставити – хоч і в них зустрічаються помилки. Але, на жаль.. іншого не дано..

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на їх отримання! Ви можете читати новини через RSS, отримувати на  електронну пошту, слідкувати за новими статтями у TWITTERі.

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання!

З повагою,

Ваш Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

33 комментария

 1. Ольга пишет:

  У меня с импортом другая ситуация, проходит все гладко, отчет пишет все нормально за 7 секунд, но цифр нет. Я уже и из годовой персонификации делала и из своей программы. Может дело в том, что у нас демо-версия. Тогда почему подгрузился список работающих? Может кто-нибудь сказать?

 2. celatus пишет:

  Насчет ресурсов автор прав, кушает оперативную память при импорте или резервном копировании баз, программа очень много. Примером на win98 резервное копирование базы с количеством работников в несколько тыс. и более – ПРОСТО УЖАС!!!. Под программу нужна как минимум win2000 и оперативки чем больше, тем лучше.

 3. SyVoM пишет:

  у мене таблиця 6 імпортується нормально (5 і 7 у січні немає) можливо що рядків всього 27 і антивірус Аваст ?
  ПО АРМ Звіт Страхувальника.
  але виникає інакше питання – в таблиці не заповнюється шапка і дно (Header & footer) – на папері пусті поля
  вирішив проблему таким чином –
  1. зробив звіт
  2. зайшов до нього (звичайний архів) – всередині XML файли
  3. вніс поправки вручну
  4. видалив увесь звіт у програмі і зробив імпорт (правленого вручну)
  5. все роздрукувалось правильно і в пенсійний пішло також
  вже звіт за січень здано.

 4. Тарас пишет:

  @ SyVoM:
  Теж пихтів з шапками. Поновив до 8.84 і проблема зникла. Але дата формування звіту у таб.6 і таб.7 відсутя :-( . Звіт ще не здавали.

 5. Consultant пишет:

  Ольга цитовано:

  У меня с импортом другая ситуация, проходит все гладко, отчет пишет все нормально за 7 секунд, но цифр нет. Я уже и из годовой персонификации делала и из своей программы. Может дело в том, что у нас демо-версия. Тогда почему подгрузился список работающих? Может кто-нибудь сказать?

  Одно точно могу сказать, что демо-версия тут ни при чем – большинство работает именно на демо-версии. Извините за идиотское уточнение – дату отчета выбираете правильно? Просто я лопухнулся так пару раз – импортировал и ничего не увидел, перерыл всю программу, а она просто ставила по умолчанию месяц “Лютий”, а отчет был за “січень”… ничего, естесссно, видно не было :)

 6. Микола пишет:

  При помилковому заведенні в інший місяць вихід знайшов через запис звіту. Потім у файлі звіту в кожній формі виправив в першому рядку місяць на потрібний, зберіг і імпортував. Все ОК! Перебирати не потрібно!!!
  Ще один глюк виявив при друкуванні всього звіту за один раз – 5 форма друкується в книжній орієнтації. Необхідно зайти в цю таблицю і роздрукувати окремо.Ніяких параметрів змінювати не треба.
  Ще один нюанс – імпортувати всі таблиці з .dbf необхідно за один раз. Якщо набрати вручну будь-яку таблицю, а потім пробувати добавити (через імпорт) якусь іншу, то утворюється ярлик і таблиця коригуючого звіту, хоч записи в таблиці правильні і помітка стоїть “початковий”. Але нумерація порушується. ОТЖЕ, спочатку імпорт, а потім ручний набір. Надіюсь, що розробники це поправлять.

 7. Олег пишет:

  Поделюсь своими впечатлениями в работе с программой.
  Зарпата делается в Excel 2003, 360 чел., Формируются dbf тоже в Excel. При сохранении файла dbf Excel немного “исправляет” на свой манер размеры полей, типы данных. Поэтому сначала все зависания программы (программа сама закрывалась) были связаны с неточной структурой данных файлов dbf. Поэтому после, как вручную в программе bdbfs 1.27 внес все корректировки, все стало на свои места, успешный импорт и т.д.
  Еще один момент, после обновления до версии 8.84.000 программа перестала принимать файлы из-за того, что перестала поддерживать кодировку DOS/866. Написал разработчикам. Но пока они там думают над решением всех проблем, мне тут подсказали программу DBF DeskTop 1.0.0.0 (build 2600), она умеет менять кодировку dbf файла с OEM на ASCII и наоборот.

 8. Consultant пишет:

  @ Олег:
  Олег, ну вы ваще сила! :) Я вот не подозревал даже, что наши люди умудряются такие вещи проворачивать :) В последних версиях АРМа есть уже и загрузка ДБФ с ДОС-форматом (БЕСТ_ЗВИТ очнулся), но ваш опыт силён :)

 9. Павел пишет:

  Народ. Посоветуйте, плз.
  На работе поставил АРМ, обновился до 8.84.
  но в пятницу не успел доделать в арм месячніе отчеты.
  Просто слил папку с арм на флэшку. Дома поставил АРМ,
  обновился, но не могу в слитой на флэшке АРМ найти
  резервную копию, чтобы ее затянуть на домашний комп.
  Как решить этот вопрос: перенос инфы АРМ между компьютерами.
  Спасибо за совет.

  • Consultant пишет:

   Павел, надо из каталога C:\ZVIT_ARC копию брать, она создается и обновляется каждый раз, как запускается программа, имеет вид типа auto_01010101.zvb (вместо 01 – код фирмы или ПП), прекрасно затягивается (главное, чтобы версии одинаковые были программа, а то тогда такие вилы бывают иногда, что мама дорогая), восстанавливает все до копеечки и точечки.

 10. Олег пишет:

  Павел цитовано:

  Народ. Посоветуйте, плз.

  На работе поставил АРМ, обновился до 8.84.

  но в пятницу не успел доделать в арм месячніе отчеты.

  Просто слил папку с арм на флэшку. Дома поставил АРМ,

  обновился, но не могу в слитой на флэшке АРМ найти

  резервную копию, чтобы ее затянуть на домашний комп.

  Как решить этот вопрос: перенос инфы АРМ между компьютерами.

  Спасибо за совет.

  Хотелось бы поподробней, какую папрку именно вы скопировали на флешку? Если из папки “C:\Program Files\ARM ZVIT”, то так резервных копий скорее всего не будет, они обычно хранятся в другом месте, в папке ZVIT_ARC в корне диска С. Ищите файлы с расширением .zvb. Но предположим, что вы ее с собой не взяли.
  Я, конечно, не делал еще таких махинаций, но в крайнем случае попробуйте заменить файлы в папке “C:\Program Files\ARM ZVIT\DB” и напишите, что у вас получилось.

 11. Павел пишет:

  Да, скопировал на флэшку папку C:\Program Files\ARM ZVIT.
  Установил АРМ 8.82 обновился до 8.83 потом до 8.84, переписал
  файлы с флэшки в C:\Program Files\ARM ZVIT на домашнем компе.
  АРМ запускается. Все данные о фирмах и отчеты есть.
  Но при попытке импротнуть месячный отчет в ПФ, АРМ слетает.
  Хотя потом опять можно ее загрузить – т.е. данные не разрушаются -
  просто не работает импорт.

 12. Олег пишет:

  Понятно… знач такое не проходит… вам нужно было предусмотренным методом заранее делать резервную копию предприятия через меню “Сервіс–>Резервне копіювання” а дома восстановить из диалога выбора предприятия при запуске программы…

 13. Богдан пишет:

  До Consultant
  В мене та ж проблема:
  >>8.84.000 программа перестала принимать файлы из-за того, что перестала поддерживать кодировку DOS/866.

  Ви написали що:
  >>В последних версиях АРМа есть уже и загрузка ДБФ с ДОС-форматом

  Наскільки я бачу на їхньому сайті є тільки одне обновлення:
  “Пакет оновлення до версiї 8.84.003″
  То що саме в ньому виправлено цю помилку?

  До Олег пишет:
  >>мне тут подсказали программу DBF DeskTop 1.0.0.0 (build 2600), она умеет менять кодировку dbf файла с OEM на ASCII и наоборот.

  Олег, я скачав тріал цієї програми і не знайшов де там переконвертувати з Дос в Він кодіровку (тільки може міняти поточний вигляд і все). Напишіть будь-ласка як ви переконвертовували

 14. Микола пишет:

  Богдан, після зміни вигляду необхіно записати файл.
  Перекодування Win-Dos і навпаки легко можна зробити в безкоштовному, зручному в користуванні DBF-навігаторі (692 кБ). Проте, потреби немає – в АРМ ЗС досить стабільно працює перекодування.
  Роблю звіти для організацій (від 12 до 727 чол.) як набором, так і імпортом з EXCEL та Foxpro. Проблем з 6 і 7 таблицями немає. А от по 8 таблиці (спецстаж) при імпорті дає помилку по полю OZNAKA. Добре, що записів не так багато.
  За січень звіти здані.

 15. Богдан пишет:

  >>Consultant
  на сайті http://www.spov.com.ua/
  є лише
  -Пакет оновлення до версiї 8.84
  -Пакет оновлення до версiї 8.84.003

  То що, версія 8.84 некоректно працює з ДОС кодуванням в ДБФ файлах? І в 003 версії це вже виправлено?

 16. Олег пишет:

  Богдан пишет:
  22 Февраль 2010 в 15:58
  >>Наскільки я бачу на їхньому сайті є тільки одне обновлення:
  >>“Пакет оновлення до версiї 8.84.003?
  >>То що саме в ньому виправлено цю помилку?

  Верно, у меня тоже 8.84.003. Отчет уже сдан, но ради интереса попробовал импортировать с DOS-кодировкой, – успешно.

  >>Олег, я скачав тріал цієї програми

  Здесь бесплатная версия программы, рекомендую скачать в любом случае, но смотрите сами…
  http://www.softportal.com/software-10436-dbf-desktop.html

  Микола пишет:
  22 Февраль 2010 в 21:06
  >>А от по 8 таблиці (спецстаж) при імпорті дає помилку по полю OZNAKA.

  Если импорт с Excel 2003, то он меняет на свой манер типы данных и размеры полей, поэтому в поля, где “ознаки” нет нужно писать ноль, т.к. тип данных числовой. После сохраниения в dbf, рекомендую пересмотреть все типы данных и размеры полей в программе bdbfs 1.27 и изменить при необходимости.

  Consultant пишет:
  23 Февраль 2010 в 0:38
  >>Поновлення про яке Ви кажете, вже видалили, воно було помилковим.

  По состоянию на 23.02.2010 11:02 на оф. сайте http://www.spov.com.ua/ обновление все же 8.84.003, а не 8.84.004. А где Вы вообще их берете до того как они туда на оф. сайт попадают? А то у Вас тут первей появляются обновления, чем на оф. сайте.

  • Consultant пишет:

   Ну на сайте ПФУ я обновления точно не беру – там просто некому следить за актуальностью и корректностью обновлений :) там есть опасность скушать “нехорошее” обновление :) и спасибо за комплимент насчет “тут первее появляются обновления”, но это скорей не мне комплимент, а официальному сайту выговор – за медлительность и неповоротливость :)

 17. лео пишет:

  @ Ольга:
  у меня тоже проблема с сохранением цифр в таблице №1. данные заполняются автоматом, на печать выходит нормально, сохраняю.когда заново открываю отчет- все сохраняться, все таблицы заполнены кроме таб.1, хотя и там шапка заполнена, а вот данных по сумам витрат на оплату праці нету.
  подскажите пожалуйста, кто знает, почему такой конфуз. спасибо большое.

 18. Микола пишет:

  Олег цитовано:
  Микола пишет:
  22 Февраль 2010 в 21:06
  >>А от по 8 таблиці (спецстаж) при імпорті дає помилку по полю OZNAKA.
  Если импорт с Excel 2003, то он меняет на свой манер типы данных и размеры полей, поэтому в поля, где “ознаки” нет нужно писать ноль, т.к. тип данных числовой. После сохраниения в dbf, рекомендую пересмотреть все типы данных и размеры полей в программе bdbfs 1.27 и изменить при необходимости.

  При чому тут Excel? Теорії не треба – можу сам дати. Я імпортував нормальний dbf-файл, оброблений в навігаторі. Поля відповідають вимогам. Пробував міняти і тип, і значення. Помилка.
  Це стосується тільки 8 таблиці. Все інше працює нормально.

 19. Олег пишет:

  Микола цитовано:
  Поля відповідають вимогам. Пробував міняти і тип, і значення. Помилка.

  Це стосується тільки 8 таблиці. Все інше працює нормально.

  Когда решите, пожалуйста, напишете здесь причину проблемы, поделитесь с окружающими.

 20. Ujin пишет:

  А хтось стикався з помилкою: range check error?
  Вискакує відразу при імпорті dbf з Таблицею 5\6.
  Знаю що звязана вона зі структурою dbf, який створений з Excel.
  Зберіг Excel в dbf 4, завантажую – range check error! Відкриваю dbf – DBFNavigator ом (bdbfs) змінюю структуру відповідно вимог (тип колонок,ширина), зберігаю dbf, завантажую – range check error.

  Пробував Excel конвертнути XLS to DBF Converter ом – конвертить нормально, при завантаженні пише:
  Імпорт скасовано
  ______________________________________________
  Таблиця 5:
  PFUDM.InsertTab05:
  Arithmetic overflow or division by zero has occurred.Arithmetic exception, numeric overflow, or string truncation.

  або

  Імпорт скасовано
  ______________________________________________
  Таблиця 6:
  PFUDM.InsertTab06:
  Incompatible column/host variable data type.
  Dynamic SQL Error.
  SQL error code = -303.
  Arithmetic exception, numeric overflow, or string truncation.

  ______________________________________________
  Тривалiсть iмпорту: 25 сек.

  ЗІ: Надо забити 6тис записів, часу обмаль – мозги киплять! Наперед дякую за допомогу!

 21. Consultant пишет:

  На хлопський розум – подивіться, чи в Екселі у Вас цифри не мають багато розрядів після коми? (наприклад: не 5,82, а 5,81869786)? І друге – який розділювач розряду – кома чи крапка?(5,82 чи 5.83)?

 22. Ujin пишет:

  @ Consultant:
  Завантажував 5 таблицю:
  ROWNUM – числове пусте
  NUMIDENT – числове 10 цифр
  LN – текст 100 символів
  NM – текст 100 символів
  FTN – текст 100 символів
  START_DT – числове 2 цифр
  END_DT – числове 2 цифр
  Після XLS to DBF Converter кидає по 5 знаків після коми, DBFNavigator ом в свойствах забираю знаки після коми в числових полях:
  Імпорт скасовано
  ________
  Таблиця 5:
  PFUDM.InsertTab05:
  Arithmetic overflow or division by zero has occurred.Arithmetic exception, numeric overflow, or string truncation.

  _______________________________________________________________

  У випадках коли я створюю DBF в Екселі – range check error.
  Перевіряю структуру DBFNavigator ом (bdbfs) – правильна.
  Пробував розділовий знак і крапку і кому – результат не мінявся.
  В таблиці 5 немає полів в яких має бути дробна частина (гроші підуть по таблиці 6)

 23. Микола пишет:

  Ujin цитовано:

  @ Consultant:
  Завантажував 5 таблицю:
  ROWNUM – числове пусте
  NUMIDENT – числове 10 цифр

  NUMIDENT – числове 10 цифр ?????????????????????????
  Тут символьний тип, а не числовий!!!!!!!!!!!!
  Я на цьому проколювався ще в АРМ_Р, коли імпортував з Supercalc’а. Доводилося перетворювати за допомогою функцій, а потім експортувати в dbf.
  Те саме треба зробити і в Excel. Простого позначення стовпчика як текстового мало, бо це буде поширюватися тільки на нововведені дані.
  В Excel робив так:
  1)вставив новий стовпчик;
  2)весь стовпчик через форматування клітинок(числовий, десяткових знаків 0);
  3)вибрав функцію ТЕКСТ (клітинка з кодом,0) – отримав символьне значення числа;
  4)скопіював потрібну кількість вниз;
  (для гарантії скопіювати через ПРАВКА СПЕЦІАЛЬНА ВСТАВКА в ЗНАЧЕННЯ -хоча проходило і без цього)
  5)весь стовпчик відформатував в текстовий;
  6)записав dbf.
  OK!

  Зайві нулі ні на що не впливали.
  Якщо є літні люди, в яких Ідентифікаційний номер починається з 0 (нуля), то обов’язково його треба дописати.

  ВСЕ ВИЙДЕ. УДАЧІ!

 24. Олег пишет:

  Ujin пишет:
  25 Февраль 2010 в 23:41
  Завантажував 5 таблицю:
  ROWNUM – числове пусте
  NUMIDENT – числове 10 цифр
  LN – текст 100 символів
  NM – текст 100 символів
  FTN – текст 100 символів

  Поля должны соответствовать:
  NUMIDENT – тип данных текст, длина 10 сима.
  LN, NM и FTN – тип данных текст, длина 251 во всех таблицах, включая и табл.5
  В описании структуры dbf-файлов ошибка.

 25. Ujin пишет:

  Олег цитовано:
  LN, NM и FTN – тип данных текст, длина 251 во всех таблицах, включая и табл.5
  В описании структуры dbf-файлов ошибка.

  Вього навсього! Все тепер круто пройшло! “А как все било просто”
  Який я злий на структуру dbf!
  Дякую всім за допомогу!

 26. ЖАННА пишет:

  Не можу скачати обновлену версію АРМ.Допоможіть будь-ласка.

 27. Натали_82 пишет:

  Добрый день.
  Подскажите, пожалуйста, как можно из экселя(где расчитана зарплата и все отчисления) можно втянуть данные в АРМ?
  За ранее благодарна

 28. Натали_82 пишет:

  более 3000 записей

 29. Олег пишет:

  @ Натали_82:

  В двух словах тут не напишеш. Щоб Вам детально пояснити як імпортувати дані в програму АРМ Звіт Страхувальника мені потрібен Ваш E-mail для того, щоб можна було надсилати приклади та пояснення. Зайдіть на форум цього сайту http://zvitdopfu.com/forum/ , зареєструйтеся та надішліть мені його на моє ім’я “Олег” в приватні повідомлення і я буду намагатись допомогти.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>