Перейти до змiсту
 

Нові бланки звіту до Пенсійного. Подаються в ПФУ вже з 1 вересня 2011 року. Не прогавте!

Бланки звітності по єдиному соціальному внеску нової форми.

Пенсійний фонд не дрімає, а настійливо працює над тим, щоб і ми мали роботу.  От і зараз було введено в дію нові бланки звітності, звітуватись за допомогою яких до Пенсійного фонду потрібно вже з 1 вересня 2011 року, тобто з наступного місяця. Який вже через десяток днів настане. Цікавий сюрприз, чи не так?

Звісно, важко Пенсійному все одразу зробити і передбачити – особливо маючи такий величезний апарат методистів та інших працівників, тим більше важко оперативно реагувати на всі звернення і сигнали. От і дошліфовують звітність просто на льоту, покращуючи життя (це така сатира у мене вийшла, вибачте – не втримався).

Отже, що нового в новій звітності до Пенсійного фонду?

Скачати і подивитись (а також використовувати їх для звіту) нові бланки ви можете там, де їм належить бути – в розділі “СКАЧАТИ”: “Всі бланки звітності до Пенсійного фонду“.

Зміни торкнулись всіх бланків і додатків – а отже, і всіх, хто має звітуватись до Пенсійного фонду. Зокрема:

 • якщо ми ми маємо найману працю і подаємо до ПФУ щомісячний звіт по єдиному соціальному внеску Додаток 4 – то в ньому є зміни, з 1 вересня 2011 треба подавати звіт по новій формі;
 • якщо ми скромний приватний підприємець, не маємо найманої праці і подаємо звіт раз на рік – наші бланки Додаток 5 теж змінились. Як правило, дод. 5 подається після закінчення року, але якщо після  1 вересня 2011 року ви будете:
  • подавати документи на призначення або перерахунок пенсії;
  • закривати (припиняти) свою підприємницьку діяльність;
  • переходити на облік до другого управління ПФУ - то  вам потрібні вже бланки нової форми.

Також зміни відбулись і в інших додатках.


Змінилась титульна сторінка звітів. На додатку 4 вона раніше виглядала ось так:

Титульний аркуш додатку 4 старого зразка

Тепер, тобто з 1 вересня 2011 року, вона виглядає так:

Титульний аркуш додатку 4 нового зразка

З суттєвих змін бачимо те, що зверху додано коротку інформацію про те, хто подає цей звіт, і термін його подання. В принципі, мабуть, це непогано, але чого одразу не зробили такі бланки – таємниця, оповита мороком.

Інші зміни, які відбулись у  щомісячних звітах ЄСВ до Пенсійного фонду:

 1. Додано можливість коригувати дані за 2010 рік. Тобто тепер непотрібно буде шукати бланки 2010 року, щоб виправити дані, які були подані за 2010 рік. Це можна буде робити у звітності ЄСВ. Дуже потрібна і зручна річ має бути.
 2. Зміни в таблиці 5 додатку 4 – це таблиця, де ми вказуємо прийнятих та звільнених працівників. Тепер там додалось пару клітинок, в яких ми будемо вказувати категорії осіб 1-5 (тобто причини звільнення/прийняття). Корисність від цього сумнівна. Про те, що введення цих кодів в таб. 5 можливе в перспективі, я казав в одній з публікацій за декілька місяців перед цим.
 3. В таблицю 6 додатку 4 додано коди категорій. Зокрема, з’явиться код “32″ – для інвалідів, що працюють на посадах держслужбовців (з цим було багато проблем у сільських радах).
 4. В таблиці 8 додатку 4 з’явився код категорії “33″  - особа, що доглядає за інвалідом, “34″ – особа, що доглядає за перестарілим.
 5. Також були зміни у інших таблицях додатку 4.
 6. Змінились всі таблиці додатку 5 (звіт для приватних підприємців);
 7. З’явився новий звіт – Додаток 7, звіт з нещасних випадків.

Якщо в основному – то це все. Головне – що треба нові бланки звіту до ПФУ, тому що їх перекроїли. Що ж до програми АРМ ЗС, то поки що нема поновлення для неї, яке вводить всі ці зміни. Розробники, мабуть, по старій, але не добрій традиції випустять його в останній момент, та ще й “сире”, тобто не повністю роботоздатне. Та поживем – побачимо.

Звісно, як тільки я винайду це поновлення – одразу пошепчу вам :). Та й в наступних статтях розкажу ретельніше про певні нюанси з нового порядку подання звітності.

Нагадаю, що нові бланки викладені для скачування в розділі “СКАЧАТИ”: “Всі бланки звітності до Пенсійного фонду“.

А на сьогодні новин вистачить.

Ваш сьогоднішній жарт дня:

- Ти чому такий сумний?

- Грошей нема…

- А ти не пробував хоча б по 50 гривень на місяць відкладати?

- Пробував, знаходжу…

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

6 комментариев

 1. Светлана пишет:

  а як же здавати в електронному вигляді .чи будемо здавати тільки на папері?

 2. Consultant пишет:

  Електронний чекаємо, ще нема :(

 3. Михайло пишет:

  Гірше всього, що знову прийдеться коригувати свою програму для експорту даних з зарплатної програми щоб автоматично перенести дані на тисячу працівників. Далеко не у всіх по 50-100 працівників в організації, є й по тисячі і більше. Так що місцевим програмістам (і мені в т.ч.) знову прийдеться модернізувати експортний “комбайн”. А я збираюсь у вересні у відпустку – картоплю в селі копати. Не дадуть відпочити від розумової роботи на городі. Не могли до нового року дочекатися, як це було минулого року.

 4. Consultant пишет:

  Так, на жаль – коригувати доведеться.

 5. Михайло пишет:

  Вийшло оновлення 9.07 до програми Бест-Звіт. Там якраз і є нові форми. Буду розбиратися з експортом. Може до відпустки встигну за кілька днів… До речі, це оновлення також підходить і до АРМ-у. Не розумію, в чому різниця цих варіантів: АРМ і БЕСТ, по суті одне і те ж, хіба що заставки різні. Вже давно оновлення від БЕСТ-у ставлю на АРМ. Все нормально працює. І в БЕСТ-і можна також подавати безкоштовно звіти до ПФУ.

  • Consultant пишет:

   Спробуйте такий фокус – в файлі zforever.ini змініть строчку “ARMPFU=1″ на “ARMPFU=0″. Потім запустіть ярлик АРМ ЗС. І подивіться , що отримаєте )) А отримаєте ви звичайнісінький “БЕСТ-ЗВІТ”. Для чого зроблено нібито дві програми – загадка природи.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>