Перейти до змiсту
 

Не покажи Пенсійному багато! … або про обмеження максимального розміру зарплати

Доброго дня, шановні друзі!

Пройшли травневі свята,  пройшли пару тижнів відпочинку – і знову нас кличе звітність до Пенсійного, ми знову говоримо про те, як здати помісячний звіт до Пенсійного фонду України.

Знаєте, сьогодні у спортзалі… Так-так, дійсно – саме у спортзалі, чого Ви дивуєтесь? ;-) Адже, щоб мати справу зі звітністю до Пенсійного, потрібно бути у гарній фізичній формі :-). Так от, сьогодні у спортзалі я спостерігав за дівчатами, які грали в великий теніс – на полі прямо перед вікнами спортзалу. Видовище було цікавим. Одна з дівчат завжди намагалась зустріти тенісний м’ячик поближче до сітки і одразу викинути його обратно до суперниці. Не давала м’ячику повністю пройтись по її частині корту, ніби не хотіла показати її. Ось тут я і згадав про одну важливу річ у звітності до ПФУ – коли там теж не треба чогось показати повністю.

Адже всіх цікавить, як побільше заробити хрустких папірців, а в звітності вказати лише монетки (ті, які на картинці), чи не так? ;-) Розчарую Вас – про це сьогодні мова йти не буде.  :-) Але поговоримо про інше, законне зменшення виплачених грошей. Воно навіть не те, що законне, а таке, яке вимагається у звітності! Як Ви вже здогадались – мова піде про максимальну суму виплаченого заробітку, який потрібно вказувати у звітності. Адже, як відомо, при поданні даних до Пенсійного фонду зарплати працівників діє обмеження. І вказувати  у звітності до ПФУ зарплату більшу, ніж це обмеження, не можна.

А тепер більш конкретно. Отже, при поданні звітності до Пенсійного фонду встановлюється обмеження, яке дорівнює сумі 15ти мінімальних зарплат,  і зарплата вище цього рівня не використовується для обчислення пенсії. Офіційно це обмеження називається “Сума нарахованого заробітку в межах максимальної величини, на яку нараховуються страхові внески” (так же називається відповідна графа у помісячній персоніфікації). А так як з 1 квітня 2010 року змінилась сума мінімальної зарплати, то, відповідно,  змінився і розмір цього обмеження, тепер він дорівнює 13260 грн (15 х 884 грн), і саме ця сума використовується для обмеження розміру зарплати в даний момент, при поданні звіту за квітень 2010 року. (В першому кварталі 2010 року використовувалось обмеження в 13035 грн (15 х 869 грн). Це обмеження буде діяти до липня 2010 року. З 1 липня змінюється розмір мінімальної зарплати, і, відповідно, і розмір обмеження.

Нагадаю, що суму мінімальної заробітної плати Ви завжди можете взнати на цьому сайті в розділі ДОВІДНИКИ” – “Розмір мінімальної заробітної плати“.

Отже, не забудьте про те, що якщо заробітна плата в квітні 2010 року у Ваших працівників в квітні більша, ніж 13260 грн, то в графі “Загальна сума нарахованого заробітку” Ви вказуєте всю заробітну плату, а в графі “Сума нарахованого заробітку в межах максимальної величини, на яку нараховуються страхові внески” – лише 13260 грн. І нарахування страхових внесків (1-2%) проводиться лише на суму, яка не перевищує цього обмеження. Наприклад, якщо у директора Петренко А.В. зарплата становила 15000 грн, то в графу “Загальна сума нарахованого заробітку” вказуються ці 15000 грн, а в графу “Сума нарахованого заробітку в межах максимальної величини, на яку нараховуються страхові внески” вноситься 13260 грн, і з цієї суми – з 13260 грн – проводяться відрахування 1-2% відсотки, які вказуються у наступній графі “Сума страхових внесків за звітний період (із заробітку)” і становитимуть 265,20 грн.

А ТЕПЕР ГОЛОВНЕ ДЛЯ ТИХ, ХТО ФОРМУЄ ЗВІТНІСТЬ У АРМ “Звіт страхувальника”!! Увага!! В програмі АРМ ЗС  включно до версії 8,87,006 від 27 квітня 2010 року це обмеження треба проставляти вручну! На жаль, розробники в поновленнях не врахували це обмеження (скоріше за все тому, що не було ще прийнято Закону України “Про Державний бюджет..на 2010 рік”, яким узаконювались суми мінімальної зарплати на 2010 рік), і тому програма проводить обмеження по старій сумі  в 13035 грн. Тобто при заповненні щомісячної персоніфікації в таблиці 6 додатку 4 графу “Сума нарахованого заробітку в межах максимальної величини, на яку нараховуються страхові внески” потрібно вручну виправляти на 13260 грн – якщо заробітна плата працівника перевищує цю суму. І будемо чекати, коли розробники програми виправлять цей недолік. Це поновлення обов’язково буде викладено тут для вільного скачування, обов’язково заглядайте сюди! А щоб не пропустити його – підпишіться на отримання новин будь-яким зручним для Вас способом, вказаним у кінці публікації.

Справедливо це чи ні – обмежити людині суму законно зароблених нею грошей, з яких потім нарахують їй пенсію, можна довго спорити. Але факт є фактом – ця норма є законною вимогою Пенсійного фонду України при формуванні щомісячної звітності. Не забудьте про неї при формуванні звіту до Пенсійного фонду України!

Дотримуйтесь правил хорошого тону на сайті – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання ! :) Нема питань лише у одному випадку – коли потрібна якісна мебель для кухни.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

 

З повагою,

Ваш Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

4 комментария

  1. Byhgalter пишет:

    Цікаво, чим взагалі обумовлена необхідність обмеження суми заробітної плати для нарахування страхових внесків? Держава не хоче отримувати додаткові кошти?

  2. [...] This post was mentioned on Twitter by Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: Не покажи Пенсійному багато! … або про обмеження максимального розміру зарплати http://goo.gl/fb/SfYi0 [...]

  3. Slava пишет:

    @ Byhgalter:

    Наверное потому, что пенсионный не будет платить Вам, в дальнейшем пенсию в сумме больше чем 15 минималок.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>