Перейти до змiсту
 

Місячна персоніфікація 2010. Вже наступає…

Отже, друзі, ми починаємо розглядати тему місячної звітності до Пенсійного фонду України, яка почала діяти з 1 січня 2010 року. Це не значить, що ми забуваємо про звітність за 2009 рік – паралельно ми будемо публікувати і матеріали по річній звітності, за 2009 рік. Доведеться робити так, тому що і річна звітність за 2009 рік, і місячна – за січень 2010 року зійшлись в один час. А так як підходить кінець січня і почнеться строк подання місячної звітності за січень 2010 року, то вже необхідно розглядати це питання.

В розділі «СКАЧАТИ» ви можете безкоштовно скачати нормативні документи по місячній звітності 2010 року до ПФУ: постанову Правління Пенсійного фонду України та порядок подання місячної звітності з 1 січня 2010 року до Пенсійного фонду з повним комплектом бланків і додатків. Також там трохи пізніше ми розмістимо для скачування готові комплекти бланків, підібрані спеціально для різних типів платників: для приватних підприємців-фізичних осіб на загальній та спрощеній системі оподаткування; для підприємців-фізичних осіб  з найманою працею та без; для підприємств різної форми власності. Це викликано тим, що в залежності від цих умов змінюється і комплект бланків, які необхідно подавати до Пенсійного фонду.

Отже, з 1 січня 2010 року вводиться помісячне подання до Пенсійного фонду звіту про нараховані суми пенсійного страхування і персоніфікації. Воно регулюється Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, який затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1 (Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 за № 1136/17152), ці документи, нагадаємо, розміщені у нас на сторінці «СКАЧАТИ».

Чому було прийняте рішення про подання місячної звітності до ПФУ? Для чого ввели місячну персоніфікацію? За попередньою інформацією, місячне подання звітності до Пенсійного фонду – перший крок до створення єдиного соціального страхового внеску. Тобто замість розпорошеної сплати окремо до Пенсійного, до Центру зайнятості населення, до Фонду соцстраху та ін. соціальних фондів (і подання окремих звітів кожному фонду) має бути один соціальний внесок, який буде автоматично розщеплюватись на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, тимчасової непрацездатності і т.д. – навіть мова може йти і про медичне страхування в тому числі. І звіт, відповідно, теж буде один. Тобто, в перспективі це буде значне полегшення у сплаті податків та зборів та звітування до держорганів. За нашими даними, в деяких містах та районах України у вигляді експерименту вже введено сплату єдиного соціального внеску – проводиться дослідження і вивчення цього процесу з метою запровадження його на всеукраїнському рівні.

Які строки подання місячної звітності (персоніфікації) до Пенсійного фонду України у 2010 році? Строки встановлено такі – до 20го числа місяця, наступного за базовим звітним періодом. Базовим називається звітний місяць – той, за який ви подаєте звіт. Тобто, звіт за січень 2010 року Ви мусите подати до 20 лютого 2010 року, причому січень називається «базовий місяць» або «базовий звітний період»; звіт за лютий Ви подаєте до 20 березня, і базовим є лютий; звіт за березень – до 20го квітня, базовим є березень, і так далі. Зверніть увагу – передбачено, що керівники управлінь Пенсійного фонду можуть розробляти рекомендований графік подання звітності (в межах періоду до 20го числа) – для більш рівномірного розподілу навантаження. За порушення графіка карати не будуть, але краще його дотримуватись – щоб не створювати проблем ні собі, ні інспекторам.

Ще одна особливість – за Вашою заявою керівник управління Пенсійного фонду може продовжити Вам звітній строк на термін до 7 днів, тобто до 27 числа місяця, наступного за звітним (базовим). Але така норма діє тільки в першому кварталі 2010 року  – тобто при звітування за січень, лютий та березень.

Хто має подавати місячний звіт до Пенсійного фонду України? Подають його всі роботодавці (незалежно від форми власності) і приватні підприємці – фізичні особи, які мають найману працю. З юридичними особами, тобто підприємствами, організаціями все зрозуміло – вони мають найманих працівників, отже, подають звіт щомісяця. А приватні підприємці? Якщо у підприємця нема найманої праці – звіт він на себе подає раз на рік, як і раніше. Якщо є хоча б одна людина – найманий працівник, то звіт потрібно подавати щомісяця, незалежно від того, чи знаходитесь Ви на загальній системі оподаткування, чи на спрощеній (на єдиному/фіксованому податку).

У якому вигляді подається місячна звітність до Пенсійного фонду? Тут діє таке правило – якщо Ви маєте до 10 чоловік найманих працівників включно, то можете здавати звіт у паперовій формі – тобто написати його від руки на бланках (бланки є у розділі «СКАЧАТИ» нашого сайту). Якщо ж у вас більш ніж 10 чоловік найманих працівників – звіт потрібно подавати у електронній формі, тобто набрати в одній з програм, дозволених для використання з цією метою (таку програму – АРМ «Звіт страхувальника» ви можете безкоштовно скачати з нашого сайту у розділі «СКАЧАТИ», сьогодні, до речі, ми виставили нову її версію). Після того, як звіт буде набрано, його потрібно роздрукувати, підписати, завірити печаткою (якщо є) і разом з електронною формою подати у Пенсійний фонд (електронна форма звіту вивантажується з програми). Паперовий звіт подається у двох примірниках – зверніть увагу. Це якщо у вас нема ключа ЕЦП (електронного цифрового підпису). Якщо ж ви маєте ключ ЕЦП, то тоді вам досить набрати звіт у програмі, підписати його ключем ЕЦП і відправити електронною поштою на адресу інформаційного центру Пенсійного фонду. Звіт автоматично завантажиться у базу ПФУ, і вам нема потреби особисто з’являтись до управління Пенсійного фонду.

Це поки що все. Читайте, перечитуйте, коментуйте і задавайте свої питання.

Дотримуйтесь правил хорошого тону – ОБОВ’ЯЗКОВО коментуйте публікації, задавайте у коментарях питання!

Щоб не пропустити важливих новин – підпишіться на  отримання новин!

Наприклад, дуже зручний спосіб бути в курсі всього нового – це отримувати новини через читалку RSS !

Або отримуйте свіжі статті на електронну пошту – без спаму!

Також можете додати публікацію, яка Вас сподобалась, у закладки – їх кнопка знаходиться одразу за цим постом, внизу.

Можете слідкувати за новими постами у TWITTERi.

Заходіть, читайте, залишайте коментарі і задавайте питання. Чекаємо на Вас! І дякуємо вам за ваші активні коментарі! :)

 

 

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

29 комментариев

 1. Вася пишет:

  ***********вам досить набрати звіт у програмі, підписати його ключем ЕЦП і відправити електронною поштою на адресу інформаційного центру Пенсійного фонду.************
  Автор явно не заглядывал в программу.На сегодня (27/01/2010) возможности отправки Персонификации 2010 по електронке НЕ СУЩЕСТВУЕТ

  • Consultant пишет:

   Возможности отправлять из АРМа – пока не существует, это бесплатная версия программы и разработчики урезали такую возможность. Но никто не мешает вам выгрузить файл из АРМа, подписать его ключем ЭЦП и самому отправить почтой на адрес zvit@zvit.spov.com.ua. На тот адрес эл. почты, с которой вы отправите файл отчета, придут файлы ответа об загрузке Вашего отчета и об принятии Вашего отчета.

 2. Дмитро пишет:

  Доброго дня! Актуальне питання по формату файлу імпорту даних місячної персоніфікації. Чи є десь опублікований цей формат, опис полів і т.д. ? Адже багато підприємств користуються бух. програмами і уже ввели туди необхідні цифри …

 3. Consultant пишет:

  Дмитро цитовано:

  Доброго дня! Актуальне питання по формату файлу імпорту даних місячної персоніфікації. Чи є десь опублікований цей формат, опис полів і т.д. ? Адже багато підприємств користуються бух. програмами і уже ввели туди необхідні цифри …

  З коментарів користувачів я зрозумів, що це питання актуальне – тому зараз я розшуковую формати файлів. Незабаром викладу.

 4. Alexey пишет:

  @ Consultant:
  Добрый день! Описание форматов файлов доступно в местных отделениях ПФУ в виде приложения к какому-то приказу(архив 2.4Мб). Импорт внешних данных очевидно возможен пока только из файлов с расширением pfz, которые формируются при сохранении отчетов на диск. Загружать надо из главного меню: Импорт / XML и выбрать pfz файл. pfz файл – это zip архив из xml файлов отчетов. К сожалению в документации это не описано , также как и нет примеров для загрузки внешних данных.Напрямую xml файлы форм P04 не импортируются, появляются ошибки об отсутствии тегов,которых нет в соответствующих xsd файлах.Справедливо для АРМ ЗвитСтрахувальника и БестЗвит+.

  • Consultant пишет:

   “Описание форматов файлов доступно в местных отделениях ПФУ в виде приложения к какому-то приказу(архив 2.4Мб).” – тогда, думаю, раздобуду

 5. Наталья пишет:

  Здравствуйте!
  Почему огромную часть организаций лишили возможности закачивать данные в месячную персонификацию из DBF-файлов? Заранее никого предупредили, программу в ПФ дали 2 дня назад, а теперь надо моментально изучить новые требования(ХML), сразу написать программы, проверить все, ибо за ошибки штрафуют, и до 27 сдать данные на сотни и тысячи людей.
  Не проще ли, одному монопольному разработчику ПО дополнить меню режимами закачки данных в месячные таблицы и дать DBF-структуры этих таблиц.
  Обычно, при развитии ПО оставляют все старые функции и прелагают новые, тем более, когда это касается такого количества пользователей

 6. Дмитро пишет:

  Пуск – програми – АРМ 8.82 – Довідка – формат файлів імпорту
  Читати всім. Файли імпорту текстового формату з розширенням ZDI

 7. Irina пишет:

  @ Дмитро:
  Тут читай все , хоть не читай – эта часть не работает!!! Закачка в формате ZDI также дает ошибки. Можно закачать только ярлык :)

 8. Irina пишет:

  Формат файла можно получить достаточно просто :
  - необходимо вбить пару сотрудников и их заработок.
  – затем сохранить на папочку
  – там вы получите архивчик(zip-формат)
  - его разархивируют и получают минимум три файла P04T00B.xml(ярлык) , P04T05B.xml(список), P04T06B.xml(ведомости)
  - все эти файлы текстовые, только расширение имеют xml :)
  - затем они формируются из вашей программы (количество строк, листов, но мер по-порядку и итоговые суммы проставлять в ведомости необязательно)
  - а для закачки обратно в звит(АРМ) нужносархивировать с таким же диким именем в формате zip, а потом расширение заменить на PFZ

 9. Irina пишет:

  А вооще – ВСЕ НА БОРЬБУ С МОНОПОЛИСТОМ !!!!!!!!!!!!!!

 10. Consultant пишет:

  :-) dbf-формат выложен вместе с другими документами по форматам данных АРМ ЗС в архиве на страничке “СКАЧАТИ”.

 11. Наталия пишет:

  @ Consultant:
  Спасибо большое за структуры. Будем работать дальше…

 12. Наталия пишет:

  Уважаемый Консультант!
  Структуры dbf известны, но как из них ввести данные в программу?(имеется ввиду месячный отчет) При импорте данных программа требует поля структур для годовых отчетов!

 13. rom@ пишет:

  Irina цитовано:

  - а для закачки обратно в звит(АРМ) нужносархивировать с таким же диким именем в формате zip, а потом расширение заменить на PFZ

  Не знайдено звітів з кодом 1

 14. Дмитро пишет:

  Тільки що звонив в БестЗвіт – сказали що сьогодні вийде оновлення програми з описом імпорту місячної персоніфікації…

 15. Irina пишет:

  @ rom@:
  - Здесь необходимо отследить , чтобы лежало как минимум 3 файла, один изних ярлык
  - наименование может быть и не очень диким, а просто ZZZZZZZP040.pfz
  - вот это P040 латинскими, наверное и есть указание на документ :)

 16. Алексей пишет:

  Добрый день.

  Насчет программных “персонификаций”. Оправка возможна из программы “Бест Звит +”, однако программа _НЕ_ поддерживает формат файлов .pfz (или xml-архив, как тут писали). АРМ “Звит Страхувальника” поддерживает формат, однако это уже “танцы с бубном”. Т.е. вносить в одну программу – архив – другая программа – отправка.

  Возможно, есть более оптимальный вариант?

 17. Алексей пишет:

  Кстати, АРМ “Звит Страхувальника” тоже не поддерживает формат импорта .pfz , даже в версии 8.83.001. Но сами Бестовцы отмечают, что есть случаи, когда импорт срабатывает… Жесть :(

 18. Consultant пишет:

  Не жесть – а жуть. А нам так жить. И работать :)

 19. Mihalich пишет:

  Щеф ПФУ в курсі, що робиться на сайті! Що за платний турбо доступ!!!! в державній установі на закачку програми????

 20. CfK пишет:

  Ужас!
  Все дело в том, что зарплата 8.0 и добавили туда этот отчет.
  В справке по функции на метод .открыть XML файл написано что принимается только 2 значения аргумента кодировки UTF-8 & UTF-16. Может в последней 8.2 оно и принимает другое но в 8 нет.
  Принудительно как в коде написано windows-1251 НЕ работает, выгружает все равно в UTF-8, загружается из pfz с корявками вместо ФИО.
  Перекодировал вручную.
  Если архивировать опять перекодированные файлы(со старыми именами) в архив с оригинальным именем – пишет “File is empty”
  Если XML напрямую – не находит теги C_DOC_SUB, C_DOC_VER
  Добавляем теги эти – они ПЕРЕОПРЕДЕЛЯЮТ имя файла схемы XSD
  (которое по умолчанию имя файла.XSD и лежит в \Templ папки бест звит)
  в формат:
  P04
  +0(автоматически, черт его поймет почему)
  +C_DOC_SUB что мы прописали в в XML (похоже что органичение на длину значения тега 2 символа)
  +C_DOC_VER что мы прописали в в XML (похоже что органичение на длину значения тега 2 символа)
  +B.XSD
  НЕ находит разумеется такой файл (т.к. 0 добавляется автоматом).
  Берем файл XSD добавляем описание тегов C_DOC_SUB C_DOC_VER после C_DOC
  И
  ВСЕ РАВНО НЕ РАБОТАЕТ! Пишет не найдено соответствие для нашего нового файла (видимо уже внутренние структуры бест звит какие то).
  Вывод:
  Бест звит – унылый чуть более, чем полностью.
  Что делать – не понятно…

 21. CfK пишет:

  Решил проблему.
  Оказывается загружать в бест звит надо на той же машине что и выгружался PFZ.
  Т.е. перекодировал таблицы XML (не забудьте добавить в XML хедер значение encoding=windows-1251!
  т.е.

  сохраняем в кодировке windows-1251 XML файлы с оргинальными именами и обновляем архив с оригинальным именем и расширением PFZ.
  Загружаем.

 22. Vasil пишет:

  Для розробників. Виявлено помилку. При закачуванні(імпорт) DBF-них файлів в 5 таблицізакачується не “прізвище” і “ім’я”, а “прізвище” і “прізвище”.
  Файл p04t05b.dbf.

 23. jura пишет:

  Висилаю звітність, приходить відповідь:
  “Організація не зареєстрована в Центрі прийому електронної звітності ПФУ.
  Направте до Центру прийому електронної звітності ПФУ картку приєднання до договору.”
  Питання- як вислати “картку приєднання”, якщо в бест Звіті, наданому Пенсійним функція відправки електронною поштою відсутня.

 24. Виктория пишет:

  Как исправить ошибку в персонификации за апрель 2010г без штрафных сакций.Ошибка: в табл.7 отпускные указала в одной строке, а они не сели в табл.1.В районном ПФ говорят только со штрадными сакциями

 25. Consultant пишет:

  Вообще-то формальные основания для штрафа есть, если дело обстоит так. Это ваше сообшение на форуме о такой ошибке? Вот здесь – http://forum.zvitdopfu.com/viewtopic.php?f=2&t=3#p3 ?

 26. Consultant пишет:

  Уточните еще такео – в какой программе(АРМ ЗС, Оператор и т.д.) и на какой версии это делалось, что именно не село и куда. Короче, опишите подробно. Иначе не будет подробного ответа.

 27. TEHb пишет:

  Доброго дня всім. У меня є невелике прохання :)
  Якщо у когось є або знає де можливо взяти файли *.xsd для 7-ї та 8-ї таблиць
  вони називаються відповідо – P07T01B.xsd та P08T01B.xsd
  Велике спасибі :)

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>