Перейти до змiсту
 

Лише 148 днів на рік українці працюють на себе.Все інше – на державу.

217 днів на рік доводиться працювати українцям на державу, більше, ніж у Європі, маючи при цьому одну з гірших по ефективності у світі державних систем.

Доброго дня, друзі.

Знаєте, що було 5 серпня 2012 року? В Україні настав День звільнення від податків! Не чули про таке? Свято це чи що?

День звільнення від податків – це умовний показник того, скільки потрібно відпрацювати у поточному році, щоби повністю покрити податками всі державні витрати. Такий показник податкового навантаження використовують багато держав світу.

Розраховують День звільнення від податків, застосовуючи співвідношення всього об’єму сплачених у державі податків до чистого національного доходу (тобто до грошей, які були зароблені жителями за весь рік).

217 днів українці працюють на державу

Лише 148 днів на рік українці працюють на себе.Все інше – на державу.

В Україні 2011 року ця сума складала близько 985 млрд грн., а сума сплачених податків та інших обов’язкових платежів досягає 585 млрд грн. У відсотковому співвідношенні це 60 відсотків. Тобто 60% заробленого українці повертають державі – за її турботу, послуги та управлінські функції.

Далі вже проста арифметика – якщо з 1 січня всі підприємці, без вихідних та свят, працювали б для того, щоб покрити витрати держави, то лише до 8-го місяця була б зароблена необхідна сума. 5 серпня (217-й день року) є цим самим днем, коли з державою розрахувались сповна. Це дані  Мамай-Інституту, організації, що просуває вільний ринок.


В інших державах на цей сам бізнес вже давно працює на себе. Ось вам список для порівняння – коли наступає День звільнення від податків у різних державах:

Держава

Дата

День року

Кіпр

11 березня

72

США

12 квітня

102

Австралія

22 квітня

112

Литва

4 травня

124

ПАР

12 травня

132

Велика Британія

31 травня

150

Канада

6 червня

157

Польща

24 червня

175

Норвегія

29 липня

210

Україна

5 серпня

217

Угорщина

6 серпня

218

Ми майже попереду планеті всієї. Недалеко десь там біля нас Норвегія, але й рівень соціального захисту в ній один з найвищих у світі.

Отож, українці працюють на державу 217 днів у році, і лише 148 днів – на себе. Причому цей показник збільшується рік від року. Минулого року, українці працювали на державу 194 дні, тобто на 23 дні менше, ніж цього року.

Чому цей показник збільшився? Збільшуються витрати уряду – збільшується сума, яку треба зібрати до бюджету держави. Експерти називають зростаючі державні витрати України однією з головних проблем. При цьому збільшується податкове навантаження, зростає кількість державних чиновників, а якість роботи держапарату залишається вкрай незадовільною. Таким же низьким є і рівень соціального захисту.

Продовження цієї теми читатйте у наступній статті. В ній, зокрема,  я розповім про те, що найбільше здивувало мене у всій цій арифметиці і змусило написати цю статтю. Це “щось” має прямий стосунок до Пенсійного фонду. Не пропустіть статтю!

При підготовці статті використано дані журналу “Корреспондент”.

Жарт дня на сьогодні:

Вчителька – Петрикові:

- Якщо в тебе є гривня, і твоя мати дасть тобі гривню, скільки в тебе буде грошей?

- Одна гривня.

- Та ти просто не знаєш арифметики!

- Це ви не знаєте мою маму!

Добре знати арифметику треба, коли ви вирішили побудувати будиночок, і вам потрібні будуть якісні проекты коттеджей. Фаховий проект котеджу чи будинку зекономить при будівництві не одну тисячу доларів, це відомо. Таке є у фірми Будник Груп, яка крім розробки проекту, ще й побудує цей котедж та надасть гарантію на будроботи.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. volos_86 пишет:

    печально, и в обозримом будущем толком ничего не изменится

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>