Перейти до змiсту
 

Лише 148 днів на рік українці працюють на себе, 217 на державу, з них віддай 78 дні Пенсійному.

Доброго дня, друзі.

Сьогодні я продовжую тему, підняту у попередній публікації – про непосильний податковий тягар. І наприкінці цієї частини міститься один факт, який мене дуже здивував. Здивував настільки, що я вирішив обов’язково поділитись цим матеріалом з вами. Тож до справи.

Нагадаю вам, що в попередній статті ми закінчили на тому, що зростання податкового навантаження зумовлене зростанням витрат уряду.

Витрати держави зростають і зростають. Неефективність роботи державного апарату замінюються все зростаючими витратами. Ці витрати перевищують надходження. Що робить уряд у таких випадках ?

217 днів українці працюють на державу

Лише 148 днів на рік українці працюють на себе.Все інше – на державу.

Позичає гроші за кордоном. І все більше і більше, попри запевнення високопосадовців:

 • 2007 рік  –  зовнішній борг 71,3 млрд грн. ($ 14 млрд);
 • 2010 рік – зовнішній борг 347,9 млрд грн. ($ 43,5 млрд);
 • 2011 рік – зовнішній борг 375,4 млрд грн. ($ 47 млрд).

Відсоток податків у ВВП України 2011 року сягав 25 %, це був найвищий рівень податків за весь період незалежності України. Але нема цьому межі, і цього року очікується новий рекорд – вже 26 %. Вміємо ж, гей? Як кажуть експерти, це ще не критично, але напрямок руху України видно чітко.

Ще один тривожний дзвіночок – темп зростання економіки значно відстає від росту фіскальних зборів. Ось дивіться – з 2010 року по 2011 рік ВВП виріс на 22%, а податки в цей період зросли на 43%. Податки збільшились вдвічі більше, ніж зростання ВВП!

Дивує Україна світ і іншою цифрою – цифрою “135″. Саме 135 податкових відрахувань існує в Україні. Це найбільше у світі. Недалеко від нас плентаються румуни – в них 113 типів відрахувань. І все! Жодна держава у світі не спромоглась видумати більш ніж 100 податкових платежів.

Частина державних витрат у чистому національному доході за рік зросла з 53% до 60%. Але це зростання слабко впливає на те, на що повинна впливати – на підвищення рівня життя та зміцнення соціального захисту. Навіть не те щоб слабко, а зовсім непомітно.

Зате зростає державний апарат.  Адмінреформа, про яку довго і нудно трублять урядовці, призводить не до тих результатів, які від неї треба очікувати. До початку 2000 років кількість державних чиновників не перевищувала 192 тис. чоловік. Після черги скорочень, укрупнень і оптимізацій кількість держслужбовців сягнула цифри 280,5 тис. чоловік у 2011 році.

«У нас прокурорів в рази більше, ніж в інших державах, – каже Віктор Тимощук, заступник керівника Центру політико-правових реформ. – Витрати на прокуратуру неосяжні». 2010-го року бюджет виділив прокурорам 1,2 млрд грн, а 2012-го – майже 2,5 млрд грн.


Більшість державних відомств – це рудименти від радянської доби. Роздутий апарат цих структур досить часто займається тим, чого нема – адже багато підприємств, галузей господарства перейшли у приватну власність (чи створені приватниками), і, відповідно, не підпорядковуються держорганам і не потребують державного керівництва і планування, як за радянських часів. Та, здається, уряд це влаштовує…

І насамкінець – увага! Зараз те, що дуже здивувало мене, що підштовхнуло до написання цієї статті. Факт, про який я дізнався, признаюсь, мене дуже здивував

Нижче в табличці я навожу розподіл – скільки і на що витрачається днів з тих 217, що ми працюємо на державу. І знаєте, на що найбільше? На витрати Пенсійного фонду – аж 78 днів!! Ось такої… Дивіться, українці працюють 217 днів на державу, з них:

 • на витрати Пенсійного фонду

78 днів

 • на державну систему освіти

32 дні

 • на соцзахист та соцзабезпечення

18 днів

 • на економічну діяльність уряду

17 днів

 • на державну систему охорони здоровя

15 днів

 • на оборону

14 днів

 • на апарат державного управління

9 днів

 • на державне фінансування доріг

6 днів

 • на підготовку до Евро-2012

3,5 дні

 • на державні витрати на духовний та фізичний розвиток

3,5 дні

 • на державне фінансування культури

3 дні

 • на ЖКГ

3 дні

 • на фінансування виплат по безробіттю

3 дні

 • на інші витрати уряду

12 днів

 Ну що, дочекаємось, коли день звільнення від податків святкуватимемо десь під Новий Рік?

При підготовці статті використано матеріали журналу “Корреспондент”.

Жарт дня на сьогодні:

В автобусі їде жінка з дитячим горщиком в руці і сумкою в другій. Пробираючись до виходу, тицяє горщиком  попереду чоловіка, що стоїть, і питає:

  – Ви не сходите?

Чоловік опускає голову, бачить горщик і каже:

  – Ні, я додому потерплю…

Бачив би чоловік итальянские кухни в студії італьянських інтер’єрів “Arredamenti” – то не витерпів би. Від захвату. Вишуканість та якість цих меблів зробили б свою справу у практично необмеженому асортименті – як ексклюзивних меблів, та і доступних меблів середнього класу.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>