Перейти до змiсту
 

Куди подівся зайво сплачений податок або “Як зекономити на єдиному соціальному внеску?”

Зарахуйте кошти податку як майбутню сплату єдиного внеску до ПФУ

Постановою КМУ № 1196 від 27.12.2010 року було введено новий порядок сплати єдиного податку. Що ж робити тим, хто сплатив єдиний податок за січень-лютий 2011 р. по старій схемі?

27 грудня 2010 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1196. Цією Постановою було введено новий порядок сплати єдиного податку підприємцями на спрощеній системі. Відтепер до бюджету (в податкову) потрібно сплачувати лише 43% від суми єдиного податку, а все інше можна спрямовувати до Пенсійного фонду як сплату єдиного соціального внеску.

Але цією Постановою було введено не лише новий порядок, але й купу проблем. Ось Постанова ця почала діяти, але:

 • нових рахунків не було;
 • пояснень про порядок сплати не було;
 • чіткої позиції податкової адміністрації щодо порядку сплати не було;

Чіткою була лише позиція Пенсійного фонду: щоб там не було, які б Постанови не були, а єдиний соціальний внесок за січень, лютий 2011 року вийми та поклади до кишені Пенсійного в повному обсязі (подробиці про цю ситуацію тут).

Отже, в умовах повної незрозумілості щодо сплати єдиного податку по нових правилах більшість підприємців сплатила його по-старому, на старі рахунки.

Тобто, при сумі єдиного податку, наприклад, 200 грн за січень було сплачено 200 грн податку, за лютий  - теж 200 грн податку.

Потім було наведено порядок зі сплатою податку, і в лютому за березень вже було сплачено 86 грн податку.

У тих, хто сплатив суми “по-старому”, виникає цілком природне питання: ”А де мої гроші? Ті, котрі були переплачені у вигляді єдиного податку?”

Як отримати гроші, переплачені як єдиний податок по старій схемі?

Отже, що відбулось з тими грошима, які були сплачені по старій системі єдиного податку? Їх забрала податкова?

Ні, ці гроші були відправлені до Пенсійного фонду.

З суми єдиного податку, сплаченого за січень та лютий 2011 року по старій схемі, на рахунках податкової залишилось лише 43%, все інше було переведено на рахунок Пенсійного фонду.

І ці гроші можна зарахувати як майбутній платіж до ПФУ, суму переплати вам зарахують в майбутню сплату. Простіше кажучи – можна зекономити на єдиному соціальному внеску.


Як це зробити і що для цього потрібно зробити?

Вам потрібно звернутись до управління Пенсійного фонду України у вашому районі чи місті. Завітати до відділу доходів і написати заяву про зарахування переплати в рахунок майбутньої сплати єдиного внеску. Тоді наступного разу при сплаті єдиного соціального внеску вам потрібно буде заплатити меншу суму.

Звертаю вашу увагу: автоматично це не буде робитись! Тобто таке зарахування проведуть ЛИШЕ ТИМ, ХТО ЗВЕРНУВСЯ ІЗ ЗАЯВОЮ!

Але існує декілька умов для того, щоб вам зарахували переплату як єдиний внесок.

Потрібно:

 1. Звернутись особисто із заявою.
 2. НЕ МАТИ БОРГІВ до Пенсійного фонду із сплати ДОПЛАТИ ЗА 2010 РІК.
 3. НЕ МАТИ БОРГІВ до Пенсійного фонду із сплати ЄДИНОГО ВНЕСКУ У 2011 РОЦІ.

Якщо ці нескладні умови вами виконані – ви суттєво зекономите на сплаті єдиного соціального внеску.

Ось гляньте. Наприклад, у вас єдиний податок становить 200 грн, єдиний внесок станосить 34,7% мін. зарплати (326,53 грн).

Вами сплачено:

 • за січень 2011 року: 200 грн податку і 326,53 грн єдиного внеску в Пенсійний;
 • за лютий 2011 року: 200 грн податку і 326,53 грн єдиного внеску в Пенсійний;
 • за березень 2011 року: 86 грн податку, до Пенсійного потрібно сплатити 326,53 грн (термін сплати 20 березня ще не минув.)

За січень і лютий 2011 року вам потрібно було сплатити як податок лише 86 грн, тобто за кожен місяць 114 грн вами було переплачено на рахунок податкової. За два місяці ця сума складає 228 грн.

В результаті проведених перерахунків податкова передала ці 228 грн до Пенсійного фонду. Ви приходите до Пенсійного фонду, пишете заяву. І коли сплачуватимете в Пенсійний фонд єдиний внесок за березнь 2011 року, то вам потрібно буде сплатити лише 98,53 грн (326,53 грн – 228 грн).

Зекономили? Звісно!

Але щоб вам дозволили зарахувати цю переплату в суму майбутнього єдиного внеску, ви маєте:

 • повністю сплатити доплату до мінімального страхового внеску у 2010 році (почала діяти з липня 2010 року);
 • не мати боргів зі сплати єдиного соціального внеску за січень і лютий 2011 року.

Інакше ці кошти вам зарахуються автоматично як погашення заборгованості.

Тобто, дисципліновані платники, які сумлінно сплачували всі потрібні платежі до Пенсійного фонду, отримують заохочення за свою сумлінність – бонус у вигляді економії на сплаті єдиного внеску.

І ще одне зауваження по цій темі.

Старі рахунки, які діяли до 2011 року для єдиного податку, були відкриті до 7 лютого 2011 року, після чого були ліквідовані. Тобто тим підприємцям, хто сплатив податок “по-старому” до 07 лютого 2011 року, надлишок коштів переведуть до Пенсійного фонду. Якщо ж  сплату податку помилково провести на старі рахунки після 7 лютого 2011 року – така сума повністю повернеться підприємцю і платіж проведено не буде, тому що таких рахунків більше не існує.

Ось і все, що стосується того, як зекономити на податку.

Традиційний десерт:

- Де ми, Васильку, будемо жити, коли одружимося?

- Як де? У моїй хаті!

- А хата у вас під соломою чи під бляхою?

- Під бляхою. Ми з батьком ще минулої осені накидали, щоб вітер солому не розніс.

Все ж краще жити окремо. Будинок не у всіх є можливість придбати, а гарну квартиру 0 набагато легше. А треба йому було зробити всього нічого: звернутись на сайт, де є  продажа квартир киев , вибрати там гарну квартиру. І насолоджуватись: життям і житлом. Затишна квартира – це завжди насолода.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

4 комментария

 1. Інна пишет:

  Я ПП звернулась до Пенсійного фонду по переплаті єдиного податку в 2011 році вони мене направили в податкову.Відповіли, що податкова дає подання і вони повертають кошти, а податкова відмовилась давати відповідь,сказала, що перерахування були на старі рахунки, гроші ми вам не повернемо.Жалійтись в Київ.Я платила в грудні за січень 300грн.,в січні-300,лютий – 300.Єдиний податок встановили в 2011 році- 86грн за підприємця,та 43 за найману працю.ЯК ПОВЕРНУТИ ПЕРЕПЛАТУ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ???Підскажіть будь ласка

 2. Consultant пишет:

  Вся підказка – в цій статті.
  На жаль, у вашій ситуації, виходить, вам дійсно треба звертатись у центральний апарат ПФУ або для початку – хоча б до свого обласного управління. Телефони тут: http://pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/article?art_id=95636&cat_id=95635

 3. Бина пишет:

  На минулому тижні в ПФ сказали ,що пишить заяву ,переплату зарахують до ЄСВ ,сьогодні принесла лист ,вже кажуть не зараховують ,бо прийшов Лист-відкликання з ПФУ ,який відміняє зарахування ,куди поділись кошти ?

  • Consultant пишет:

   Подітись вони все одно нікуди не подінуться – навіть якщо вже і призупинили зарахування. Висітимуть ваші кошти в переплаті, чекатимуть свого часу. В любому випадку з вашого рахунку в пенсійному вони нікуди не подінуться.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>