Перейти до змiсту
 

Комп’ютерний вірус. Не зустрічали цю мерзоту?

Комп’ютерний віркс і як з ним боротись.

Як захиститись від вірусів.

Декілька днів назад я передивлявся курси обміну електронних валют – потрібно було зробити обмін WMZ на рублі, щоб оплатити розміщення оголошення.  Я завжди провожу мониторинг обменных курсов – щоб завжди знати найвигідніший курс валют. Переконавшись, що курс, за яким я провів обмін, дійсно найвигідніший, я зазирнув на сайт, де завжди є свіжі объявления о работе – на цьому сайті я передивляюсь зарплати спеціалістів споріденої з моєю професій. Мимоволі я відмітив, що в даний час є досить великий попит на системних адміністраторів, котрі мають слідкувати за безпекою комп’ютерних систем. І тут я згадав про річ, якою вирішив обов’язково поділитись з вами, допомогти вам у ком’ютерній безпеці.

Є речі, які, хоча і не торкаються звітності до пенсійного фонду прямо, але опосередковано можуть досить-таки спаскудити життя. Одна з таких тем – це комп’ютерні віруси. Працюючи за комп’ютером, бороздячи Інтернет, переписуючи на флешку або диск цікавий фільм чи музику – ми наражаємось на небезпеку зараження вірусом. Треба знати, як від них захищатись, як забезпечити собікомп’ютерну безпеку.

Що ж це за бридота і звідки воно таке взялось?

Комп’ютерні віруси – різновид комп’ютерних програм, відмінною рисою яких є здатність до розмноження (самореплікаціі). На додаток до цього вони можуть пошкоджувати чи повністю знищувати дані, підконтрольні користувачу, від імені якого була запущена заражена програма. Це програми, налаштовані на злам вашого комп’ютера з  метою знищення або пошкодження інформації, а також кражі ваших особистих даних для отримання доступу до ваших мереж, банківських рахунків, електронної пошти, ICQ, QIP, ваших сторінок на сайтах (наприклад, “Одноклассники”, “ВКонтакте”).

Віруси є різних видів. Основні, які найчастіше зустрічаються, це:

 • Макровіруси – віруми, які знаходяться в документах Microsofy Office – у Word чи Excell. Коли ви відкриваєте заражений документ, то вірус запускається і робить свою брудну справу;
 • Черв’як, Хробак – вони називаються так тому, що шукають дірки у системі безпеки вашого комп’ютера і через них проникають в нього, а потім відкривають шлях для інших вірусів.Деякі з них потрібно запустити вручну з вкладення, деякі запускаються самі в момент завантаження, а деякі взагалі достатньо всього лише виділити мишкою для видалення – і вірус запущений. Найнеприємніше те, що черв’яки, на відміну від вірусів, видалити антивірусом можна не у всіх випадках, іноді користувачеві доводиться видаляти їх вручну. Нерідко на сайтах виробників антивірусних програм можна дізнатися інструкції з видалення того чи іншого хробака;
 • Трояни (троянські коні) – назва походить від історії під час війни між греками і троянцями, коли греки спорудили величезного дерев’яного коня і залізли всередину його, а троянці візьми та й втягнув його в місто. А що було далі всім відомо. Зазвичай троянські коні виконують крадіжку різної інформації, починаючи від паролів до банківських рахунків та гаманців і закінчуючи звітом про всі натиснутих клавішах в системі, ну і ще здійснюють масу неприємних дій. Троянські віруси можуть проникнути на комп’ютер не тільки через різні сумнівні програми, вони можуть бути впроваджені навіть у антивірус, скачаний з ненадійного джерела, або знаходитися в будь-який інший на вигляд надійної програмі, так що стежте за тим, звідки качаєте програми – це мають бути надійні джерела;
 • Програми дзвонилки (дайлери) – віруси через модем, встановлений в системі, дзвонять на дуже дорогі номери, що знаходяться за кордоном, забезпечуючи господареві комп’ютера колосальні рахунки за телефонні переговори;
 • Кейлоггери – перехоплююсть всі символи, що йдуть з клавіатури і записують їх в лог-файл, після чого відправляють на поштову адресу свого господаря, який таким чином отримує всі паролі і секрети, аж до набраних документів у будь-якому текстовому додатку;
 • Spyware (спайвари) – програми-шпигуни. Інтегруючись у вашу систему дуже глибоко (приховані інсталяційні папки і приховані процеси) вони записують про вас всю інформацію і відправляють на адресу електронної пошти або залишають логи на комп’ютері. Збір інформації ведеться, починаючи про відвіданих сайтах і закінчуючи запущеними додатками і розмовами через сервіси типу Skype. Іноді програми-шпигуни поширюються абсолютно легально і покликані стежити за дітьми, що працюють на комп’ютері, про них часто пишуть у комп’ютерних виданнях, вони платні і часто містять у собі модулі, що шпигують за машиною, на якій вони встановлені.
 • Adware – це дуже цікавий тип вірусів; потрапляючи до вас у систему, а саме в конфігураційні файли електронної пошти та браузерів, а також до реєстру, вони показують вам рекламу з різних джерел, яку ви зовсім не бажаєте бачити, тим самим, приносячи гроші господарям , які уклали угоду з рекламодавцем;
 • Root-Kit – це цілий набір інструментів, які дозволяють керувати вашою системою віддалено і виконувати абсолютно всі дії, аж до форматування розділів. Походження цього типу шкідливих програм зовсім нешкідливе, вони відносяться до інструментів для системних адміністраторів;
 • Поліморфні віруси – віруси цього типу, потрапляючи на машину, відразу намагаються видозмінити свій код, що дуже ускладнює випуск антивірусних засобів і відстеження мутації цієї тварюки;
 • Віруси на мобільних телефонах – вони можуть жити лише в телефонах з операційною системою – в смартфонах, КПК. В звичайному телефоні їм просто нема де жити, але  якшо в телефоні є флешка, і ви підключите телефон з нею до комп’ютера, то вони можуть записатись на неї. Самому телефону вони не загрожують, але при підключенні до іншого комп’ютера вірус заразить і його. Тобто флешка телефона для віруса така ж смачна, як і будь-яка комп’ютерна флешка.

Як захиститись від цієї напасті?

Використовувати антивірусні програми, й оновлювати антивірусні бази. Але найголовніше: не варто заходити на сайти сумнівного змісту, а так само запускати сумнівні скрипти, які інколи пропонуються нам при заході на тій чи інший сайт в глобальній павутині. А так само не варто встановлювати програмне забезпечення з Інтернету, яке вам навязливо пропонують – що воно нібито сприятиме безпеці на вашому персональному комп’ютері і є безкоштовним або пропонують перевірити вамш комп’ютер на віруси он-лайн, прямо в Інтернеті.

Зі своєю сторони, хочу вам пердставити, який захист від вірусів використовую я. Це антивірусна програма AVG Free Edition. Це прекрасний антивірус, він мовчки сидить, мовчки поновлюєтьтся з Інтернета, нічим себе не показує, не гальмує машину, але робить свою справу досить непогано.

Основна його перевага – що цей антивірус безкоштовний. Як же він може бути безкоштовний? Іменно антивірусний модуль, який забезпечує базовий захист, є безкоштовний, а от якщо ви захочете різноманітні додатки (інтернет-сканер, файрвол та ін.) – за них доведеться платити.

Але й цього основного антивірусного модулю повністю вистачає. Він контролює активність вірусів, не допускає їх на ком’ютер, ефективно видаляє, контролює сайти, на які ви переходите. І головне – що безкоштовна версія ціього антивіручника повноцінно поновлюється – як з інтернета, автоматично, так і вручну – з каталога. Цей варіант – поновлення з каталога – особливо цінний для тих, у кого або нема підключення до Інтернета, або воно слабесеньке і не дає можливості поновитись (а поновлення бувають по 50-60 мбайт).

Де ж взяти це чудо, яке я так розхвалюю?

Я виклав його для зкачування на сайті, на сторінці “СКАЧАТИ”.

Також ви можете скачати його ось за цим посиланням – це AVG Free 9.0 сборка 851. (95,15 Мб)

А також є і поновлення до нього – це  поновлення 3068 від 12.08.2010, файл u9iavi3068cv.bin, 60,73 Мб, яке ви можете скачати за цим посиланням або на сторінці “СКАЧАТИ”..

Якщо у вас немає змоги поновити антивірус через Інтернет, то тоді скачуйте це поновлення, далі в антивырусі заходитк в пункт меню “Инструменты” – “Обновить из каталога”, вказуєте шлях по файла з поновленнями – і антивірус поновиться до останньої версії. Якщо я побачу, що ви активно будете скачувати поновлення – а отже, воно буде вам потрібне, то я тоді періодично обновлюватиму його, щоб воно було завжди свіжим.

Але буває, що наших хатніх улюбленців атакують віруси біологічні. І ось тоді  ветеринарная клиника – це те, що допоможе нашим Мурчикам і Рексам бути здоровими і радувати нас своїми витівками.

Через день я викладу відео, де буде вказано процес інсталяції антивіруса, налаштування його та поновлення з файлу.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTERі– і про все нове Ви взнаєте першими! Обговоріть цю статтю  на НАШОМУ ФОРУМІ “ЗВІТ ДО ПФУ”! Можливо, там Ви знайдете відповіді на питання, які не знайшли тут.

Якщо вам сподобався сайт – ви можете висловити вдячність та підтримати його ось тут !

З повагою,  Консультант.

*

Також нас шукають за такими словами: помесячная, персонификация, отчет в ПФУ, отчетность в Пенсионный фонд.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

5 комментариев

 1. Валентина пишет:

  А Каспера треба видаляти перед завантаженням цього антивіруса?

 2. Consultant пишет:

  Так, звичайно, антивірусні програми будуть конфліктувати між собою. Тому Каспера доведеться прибрати. Якщо він у вас ліцензійний, з ключем – то можете залишити його, він теж непогано захищає комп”ютер (звісно, якщо не старої версії)

 3. Lex пишет:

  * AVG Anti-Virus Free Edition may only be used on one computer for personal use.
  Це є безкоштовній антивірус тільки для домашнього не комерційного використання, якщо встановите його на фірмі при перевірці на ліцензійне ПО будете мати проблеми.

 4. Consultant пишет:

  Так, він для встановлення на 1 комп”ютер.
  Lex цитовано:

  Це є безкоштовній антивірус тільки для домашнього не комерційного використання, якщо встановите його на фірмі при перевірці на ліцензійне ПО будете мати проблеми.

  а вот з цим поки що не стикались. Вже були такі преценденти?

 5. Lex пишет:

  Не тільки для “one computer” але і для “personal use”, прецеденти були не конкретно з AVG а з іншим забезпеченням, повірте в такій перевірці мало приємного.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>