Перейти до змiсту
 

Йдемо у відпустку! Суми, нараховані за дні відпустки – у звітності.

Вказуємо відпускні у пенсійній звітності

Йдемо у відпустку! Як вказати "відпускні" у звітності до Пенсйного

Як вказати у звітності до Пенсійного фонду суми, нараховані за дні відпустки?

Лагідний серпень просто шепоче і кличе покинути всі справи до біса і чкурнути десь туди, де море, пальми і пісок.  Час у відпустку! Звісно, до неї слід підготуватись ретельно. Це той період коли чоловіки згадують, що їм слід підкачати прес, сховати черевце ;-), а дами згадують про лазерное удаление волос – щоб виглядати на всі 100% на пляжі. За таким приємними турботами неважко і забути про звіт до ПФУ.

Але прозвітуватись до Пенсійного фонду потрібно, і сьогодні ми розглянеио, як вказати відпустку у звітності до Пенсійного фонду.

Офіційною мовою гроші, які нараховуються на час відпустки, називаються “суми заробітку (доходу) за дні відпустки”.  Для спрощення я навзамін цього визначення використовуватиму слово “відпускні”. Це слово, можливо, і не є коректним з погляду лексики, морфології і т.п., але воно є зрозумілим, так?

Отож, ми йдемо у відпустку – і за цей період нам нараховують гроші, які ми називаємо солодким словом “відпускні”. Відпускні у щомісячні звітності до Пенсійного фонду України зазначаються у таблиці 7 додатку 4.

Які є особливості для відпускних у пенсійній звітності?

Для відпускних в цій таблиці ми використовуємо тип нарахування “3″ (“Нарахована сума заробітку (доходу) за дні відпустки”).

Внески, нараховані для відпускних, в таблиці 7 ми не вказуємо. Тобто графа 14 “Сума страхових внесків за звітний місяць (із заробітку/доходу)” в таблиці 7 буде пустою для відпускних, а внески ми вказуємо у таблиці 6 (або окремим рядком – якщо не було нараховано зарплати, або додаючи їх до внесікв із зарплати – якщо працівнику ще і нараховували зарплату у звітномцу місяці).

Суми відпускних потрібно вказувати, враховуючи обмеження – максимальну величину витрат на оплату праці, на які нараховуються внески. (докладніше про обмеження читайте тут). Обмеження застосовуються в сумі, що діяла в місяці, за який нараховані ці відпускні.

Відпускні вказуються окремо для кожного місяця. Тобто якщо відпускні “перехідні” – починаються в одному місяці, а закінчуються в другому, то на застраховану особу треба робити два записи у таблиці 7, і в кожному вказати відповідний місяць та суму.

Розглянемо це на прикладі:

Остап Бендер відправляється у відпустку, і чорноморське відділення контори “Рога і копита” нараховує йому відпускні. Оскільки п. О.Бендер є керівник, у нього ненормований робочий день і він не скористався минулорічною відпусткою у повному обсязі, то цьогорічна відпустка у нього вийшла досить тривалою – 50 днів. У відпустку п. О.Бендер відправився 20 липня, по секрету кажуть, налаштувався туди, де всі люди ходять в білих штанях – тобто до Ріо-де-Жанейро… Гарний вибір місця для відпочинку! Враховуючи кількість днів відпустки, п. О.Бендер відпочиватиме тривало – частину липня, весь серпень і вийде на роботу аж 8 вересня, його відпустка розтяглась на три місяці (хоча, враховуючи його киплячу натуру, мабуть, і там він не просто так відпочиватиме, а ще й запрошуватиме оточуючих зайти на дошку об’яв, почитати объявления работы – адже діяльність треба поширювати).

Відпускні йому нарахували і виплатили у липні, сума склала 3500 грн., внесків з них – 70 грн. Та ще й зарплата за липень була в сумі 1000 грн, внески – 20 грн. Як же ми проведемо шановного п. О.Бендера по пенсійній звітності, щоб він отримав свій пенсійний страховий стаж у повній мірі, а бухгалтерія отримала спокій?

Ми заповнюємо таблицю 7. Робимо в ній три записи – адже відпускні п. О.Бендера проходять через три місяці. В кожному записі, звісно, зазначаємо код, прізвище, код категорії та код типу ставки (вони дорівнюють “1″), зазначаємо МІСЯЦЬ та рік, за які нараховані відпускні, суму відпускних, а от поле “Сума страхових внесків” залишаємо пустим. І так три рази – окремо запис на липень, на серпень та на вересень.

В программі АРМ Зс це має такий вигляд:

Відпускні в таблиці 7 звіту до Пенсійного

Програма АРМ ЗС - відпускні в таблиці 7 звіту до Пенсійного. Клацніть, щоб збільшити.

Ось такий вигляд має бути на бланку:

Відпускні в таблиці 7 звіту до Пенсійного - бланк. Клацніть, щоб збільшити.

Тепер ми йдемо до таблиці 6. В ній зазначаємо зарплату, яку отримав п. О.Бендер у липні – 1000 грн, а в графі “Сума страхових внесків” вказуємо суму внескі з зарплати та з відпускних – тобто 90 грн (20 грн – із зарплати і 70 грн – із відпускних).

Ось так це виглядає у програмі АРМ ЗС:

Відпускні у таблиці 6 звіту до ПФУ.

Відпускні у таблиці 6 звіту до ПФУ. Клацніть, щоб збільшити

А ось так-  на бланку:

Відпускні у таблиці 6 звіту до ПФУ.

Відпускні у таблиці 6 звіту до ПФУ-бланк. Клацніть щоб збільшити

І щоб завершити проведення відпускних у звіті, нам потрібна таблиця 1. В кінці 2-ї сторінки таблиці, в розділі ІІІ вказуємо суми відпускних, які ми нарахували за майбутні періоди: окремою строкою за серпень, окремою строкою за вересень.

Відпускні у таблиці 1 звіту до ПФУ.

Відпускні у таблиці 6 звіту до ПФУ. Клацніть, щоб збільшити.

Ось тепер все! Шановний п. О.Бендер летить до Ріо-де-Жанейро, звіт летить до Пенсійного, а ми… ми радіємо вдалому заповненню звіту, в котрому ми правильно вказали суми доходу, нараховані за дні відпустки, або, простіше кажучи “відпускні”. Маємо повне право подивтись щось цікаве, наприклад, шановних дам зацікавлять женские клубы по интересам – у вільний від роботи час так приємно поспілкуватись з однодумцями.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTERі– і про все нове Ви взнаєте першими! Обговоріть цю статтю  на НАШОМУ ФОРУМІ “ЗВІТ ДО ПФУ”! Можливо, там Ви знайдете відповіді на питання, які не знайшли тут.

Якщо вам сподобався сайт – ви можете висловити вдячність та підтримати його ось тут !

З повагою,  Консультант.

*

Також нас шукають за такими словами: помесячная, персонификация, отчет в ПФУ, отчетность в Пенсионный фонд, отпускные.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Один комментарий

  1. Василий пишет:

    Сколько полезной информации для предпринимателя. Большое спасибо.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>