Перейти до змiсту
 

Квест «Підприємець та Зачарований Звіт в Пенсійний Фонд». Як подають звіт в ПФУ ПП-фізичні особи за 2011 рік

Доброго дня, друзі.

Саме зараз в самому розпалі процес подання звітності до Пенсійного фонду за 2011 рік, приватними підприємцями-фізичним особами самими за себе.

 Як відомо, приватний підприємець – птаха вільна. Цілий рік Пенсійний фонд  не має до нього ніяких претензій, ось тільки чекає авансові платежі по єдиному внеску. Але ж раз на рік і мотика стріляє. Зараз якраз настав той момент, коли мотика має вистрілити – Пенсійний фонд гостинно чекає приватних підприємців для того, щоб прийняти у них звіт за 2011 рік.

Як подати звіт по єдиному внеску за 2011 рік підприємцю

Квест «Підприємець та Зачарований Звіт в Пенсійний Фонд». Як подають звіт в ПФУ приватні підприємці-фізичні особи за 2011 рік

Цей звіт подається приватними підприємцями на будь-якій системі оподаткування – чи то на загальній, чи то на спрощеній. Також немає значення – є наймана праця чи нема. Звіт подається підприємцем самим на себе, один раз в рік. Подається по закінченню звітного періоду, до 31 березня року, наступного за звітним.

 Саме зараз, до 31 березня 2012 року, потрібно подати звіт за 2011 рік. Звіт називається «Додаток 5», а для ПП на загальній системі ще може додаватись і звіт «Додаток 6» (це залежить від суми прибутку).

Мало вчасно сплачувати єдиний внесок, потрібно ще й потім це розписати на папірчику. І якщо ви вчасно або навіть наперед сплачували єдиний внесок, але потім не подали звіт – після 31 березня 2012 року вас ще й оштрафують.

Що потрібно для того, щоб ПП-фізична особа вдало, швидко, і головне – без зайвих нервів – подав (і здав) звіт за 2011до Пенсійного фонду?

Особисто мені процес подання звіту фізичною особою-підприємцем до Пенсійного фонду нагадує квест. Квест – це такий тип комп’ютерної гри, при якому треба ходити-бродити, збирати підказки і з їх допомогою знаходити певні цінні речі – артефакти. Кожен артефакт має своє значення, і часто, щоб здобути якийсь з артефактів, треба мати декілька інших.

«Знайдіть і принесіть мені дві менших довідки, тоді я обміняю їх на одну велику…». Продовжуючи асоціацію з квестом, ми переконуємось, що звіт в Пенсійний фонд – це повноцінний, добротний і високоякісний квест. От тільки гральна тема цього квесту вибрана невдало. Звіт мав би бути прости і зрозумілим. А тут за класикою жанру квесту – він складний і заплутаний.

Для чого заплутують сюжет в комп’ютерній грі – зрозуміло. Для цікавості, для того, щоб вас гра захоплювала, «тримала».

А для чого заплутувати сюжет в Пенсійному? Загадка… І «тримає» вас після цього довго, але тримає аж ніяк не позитивним емоціями.

Тож перейдемо власне до самого квесту: зараз саме настав час розглянути квест під назвою «Підприємець та Зачарований Звіт в Пенсійний Фонд». Саме так я вирішив його назвати. (До речі, якщо хтось схоче створити гру за цим сюжетом – я допоможу ;-) )

Передмову історії про звіт ви вже читали вище – що він, хто він і для чого він, цей звіт. Тепер подивимось, що потрібно нам, щоб пройти цей квест?

При поданні звіту в Пенсійний приватним підприємцем потрібно зібрати 4 артефакти:

 1. ГРОШІ
 2. БЛАНКИ
 3. ЧАС
 4. ЧАРІВНІ СЛОВА

Без цих артефактів потикатись до Пенсійного – марна справа.

Артефакт перший – «ГРОШІ».

Цей артефакт складається з суми єдиного внеску та терміну, до якого потрібно заплатити цей внесок приватному підприємцю. Ви маєте сплатити єдиний соціальний внесок за рік. У вас немає бути заборгованості перед Пенсійним фондом.

Сума єдиного внеску за 2011 рік – 4010,30 грн. Якщо ви сплачуєте найменшу і найпопулярнішу ставку (яка, до речі, є обов’язковою) єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців в розмірі 34,7% від мінімальної зарплати, то саме така сума єдиного внеску за 2011 рік – 4010,30 грн – має від вас надійти до Пенсійного. Ретельніше про єдиний внесок за 2011 рік для ПП на спрощеній системі – в цій статті.

Фізичні особи-підприємці на загальній системі тут мають свій окремий квест. Від них теж має надійти до Пенсійного фонду сума не менше 4010,30 грн за 21011 рік, але в них йде прив’язка до суми чистого доходу. Якщо він менший, ніж необхідно – треба доплачувати, якщо більше – теж треба рахувати певні цифри. І їхньому квесту буде присв’ячена окрема стаття.

Термін сплати єдиного внеску за 2011 рік. На момент написання цієї статті він вже минув. Суму єдиного внеску потрібно було сплатити до 20 січня 2012 року. Вірніше, навіть не так. Станом на 20 січня 2012 року у вас не має бути заборгованості по сплаті єдиного внеску за 2011 рік. Чи сплачували ви його щомісячно, чи щоквартально, чи заплатили в кінці року всю суму разом – на 20 січня 2012 р. заборгованості не має бути.

Що робити, якщо ви ще не встигли розрахуватись з Пенсійним фондом за 2011 рік до вказаної дати? В принципі, формально у вас має бути штраф. Але реально поки що фахівці Пенсійного фонду закривають очі на це (було з’ясовано в неформальній бесіді). Так що мерщій сплачувати свої борги з єдиного внеску за 2011 рік.

Щоб оперативно вирішити проблеми, які (на жаль) можуть виникати, настійливо радив би взяти з собою до Пенсійного всі квитанції про оплату єдиного внеску за 2011 рік. І ось вам реальний приклад – як це важливо. Я був свідком випадку, коли квитанція допомогла на місці вирішити проблему із боргом.

Приватний підприємець повністю, вчасно і щомісяця сплачував єдиний внесок у 2011 році. І тут в Пенсійному фонду з’ясувалось, що у підприємця борг!! Не вистачало одного місяця проплати – за серпень 2011 року. На руках були всі квитанції, всі 12 штук, за кожен місяць, які були тут же пред’явлені. З квитанції за серпень спеціаліст Пенсійного взяв суму внеску, дату сплати, фамілію підприємця – і знайшов цю суму в базі даних ПФУ. Справа в тому, що раніше інший спеціаліст, котрий розносив гроші з банку по платниках, випадково помістив цю суму на іншого підприємця з такою ж фамілією. Це сталось з причино того, що в квитанції не було вказано ідентифікаційного коду підприємця, а платників з такою ж фамілією виявилось декілька.

І ось завдяки наявності квитанції за 3 хвилини проблема була повністю вирішена, помилково зараховану суму перенесли туди, де їй було місце, борг випарувався, і підприємець спокійно і швидко відзвітував перед Пенсійним фондом.

А уявіть собі – що б було, якби не було з собою квитанцій?

Отже, якщо у вас є сплачено повністю єдиний внесок за 2011 рік – артефакт «ГРОШІ» ви вже роздобули.

І на сьогодні нам досить, продовжимо в наступній публікації на цю тему. Там ми розглянемо всі інші артефакти.

Традиційний десерт на сьогодні:

“Спати на спині шкідливо для легенів, спати на животі шкідливо для кишківника, спати на лівому боці шкідливо для серця, спати на правому – для печінки.” Журнал “Здоров’я бажає вам приємних снів.

Ну приємними сни будуть лише в тому випадку, коли проведено якісне прибирання вдома пилосмоком karcher. (До речі, пилосмок або порохотяг – це всі він, той, хто називається “пылесос“). KARCHER, як відомо – №1 серед порохотягів. Мені дуже хочеться придбати Керхер з вологим фільтром – і повітря свіжішим буде, і прибирання набагато якісніше. І сміття потім просто виливається, не треба витрушувати бруд з фільтру.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

 1. Микола пишет:

  До всього написаного я додав би:
  -робимо звіт у програмі і здаємо.
  У пенсійному такий варіант йде на УРА!
  Та й самому нічого рахувати не треба, не треба шукати і заповнювати бланки!!!

 2. Олексій пишет:

  У цьому році в ПФ якісь проблеми з рахунками. Вони не бачили грошей, які я заплатив до 7 лютого 2011 року на єдиному податку. Типо гроші мали б автоматично потрапити зі старого рахунку на новий, але не потрапили і це саме мої проблеми. Цим вони трохи попсували мені нерви. Довелося доплатити різницю, бо янакше вони відмовлялися приймати звіт. Цю різницю обіцяли перевести зі “старого” рахунку на “новий”, коли на старому з’являться гроші.

  Не знаю, як кого, а мене такий підхід просто обурив. У них в ПФ десь завился мої гроші, а крайнім виявився я.

 3. Володимир пишет:

  Роздуті проблеми з нічого… Здати звіт – 5 хвилин, якщо маманя в дитинстві не кидала додолу… 6 класів освіти дозволять здати звіт на раз. Але якщо людина через хворобливий стан не може округлювати суми до сотих, то я цілком і повністю погоджуюся з автором статті…

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>