Перейти до змiсту
 

Ексклюзив! Зручний спосіб заповняти таблицю 1 звіту по єдиному соцвнеску

Доброго вам часу доби!

Сьогодні я, як і обіцяв, розповім про зручний спосіб заповнення таблиці 1 додатку 4 звіту по єдиному соціальному внеску. Використовуючи цей спосіб, ви зможете суттєво швидше заповнити звіт, зекономити час, зберегти нерви, покращити самопочуття, додати собі +100 у карму :-)

У попередній статті “Зарплата менше мінімальної – відображення у звіті. Офіційний текст – в картинках та ілюстраціях” я розповів і продемонстрував картинками, як заповнювати звіт по ЄСВ за новими правилами, які діють у 2015 році. Зокрема, як тепер проводити працівників, яким нараховано заробітну плату менше мінімальної (також читайте по цій темі:”Це дуже важливо! Як подавати звіт по ЄСВ з січня 2015 року.“). Зміни в цьому випадку торкнулись таблиці 1.

Відключення автоматичного розрахунку в таблиці 1

Відключення автоматичного розрахунку в таблиці 1

В кінці статті я інтригуюче обіцяв вам розповісти:

  • перше – як зберегти помилковий звіт, при цьому завірив вас, що він ОБОВ’ЯЗКОВО буде ПОМИЛКОВИМ;
  • друге – про якийсь секрет, який я ніби-то знаю – як заповнювати таблицю 1.

Запевняю вас, що я ані краплі не нафантазував. І звіт буде помилковим, і секрет я знаю, і я вам це покажу і розкажу. Ні, черговість треба змінити – спочатку секрет про заповнення таблиці 1, потім помилковий звіт. Він все одно буде помилковим. Але то не страшно.Почнемо.

Насамперед нагадаю, що мова йде лише про ті випадки, коли у вас є наймані працівники, які відпрацювали повний місяць, але мають нараховану заробітну плату меншу від мінімальної (на даний момент, березень 2015 року – 1218 грн). Якщо ви таких працівників не маєте – я вас вітаю, для вас ніяких змін нема, і ця стаття не для вас (хоча цікавого з неї ви-таки взнати можете).

У статті про заповнення звіту  я розповідав, що згідно офіційних рекомендацій потрібно відключати у таблиці 1 параметр “Автоматичний розрахунок” (мове йде про програму “М.Е.Док” версії  не нижче 10.01.034). Але всупереч цим рекомендаціям, я таке не роблю. Чому? А тому, що тоді дійсно відключається цей самий розрахунок, і якщо ви вносите зміни вручну, то вам також потрібно вручну перераховувати всі підсумкові рядки у таблиці 1 додатку 4. Погодьтесь, це є дуже незручно, особливо якщо працівників у вас не один і не десять. Потрібно не лише вирахувати, але й не забути внести руками пункти 2.1.1, 2.1, 2, потім пункти 3.1.1, 3.1, 3, і в кінці – підсумкові пункти розділи 8.

Але…. знову “але”. Якщо ви залишите ввімкненим “Автоматичний розрахунок” просто так,  то при кожному відкритті і закритті таблиці 1 дані, які ви внесете вручну, будуть замінюватись на дані, які програма підтягатиме з таблиці 6. Ви внесли зміни, закрили таблицю 1. Ви спокійні, адже все добре. Знову відкриваєте таблицю 1, щоб внести якісь зміни чи ще раз пересвідчитись, що все добре – і ось тобі маєш!! Ваших цифр нема, а на їх місцях глумливо витріщаються на вас цифри, які програма підтягла собі з інших таблиць.

До речі, з таким “хвортелем” також можна стикнутись, якщо ви щось виправили  у таблиці 1 – наприклад, суму відрахувань чи ще чогось підкоригували – і потім закрили її і відправили до податкової. І коли ваш звіт перевірять – виявиться, що у ньому не ті цифри, які ви вносили. Це теж відбувається із-за включеного “заповнення” – при закритті таблиці 1 і запису даних програма автоматично підтягне собі дані з таблиці 6, а не ті, які ви внесли.

То що робити? І тут на допомогу скромно приходить герой… ну тобто я. І “я” розповідає вам, що треба зробити, щоб і рахувало автоматично, і цифри ваші змінені на місці лишались. Причому демонструє це вам своїм власним прикладом, як комісар – комуністам.

Так ось, я лишаю включеним “Автоматичний розрахунок”, але відключаю іншу функцію – “Заповнення таблиці 1 із таблиці 6″. І тоді настає щастя, те саме щастя, котрого всі так палко бажають – програма перестане підтягати дані з таблиці 6 в таблицю 1, але залишить всі автоматичні розрахунки підсумкових рядків. Лишається лише внести дві змінені цифри – фонду оплати праці та нарахування на нього, інше все “М.Е.Док” одразу підрахує, запопадливо заглядаючи вам у очі.

Не вірите? Вам, звісно, краще подивитись, ніж балачки слухати? Та ось будь ласка:

Відключення "Заповнення таблиці 1 із таблиці 6" у програмі "М.Е.Док"

Відключення “Заповнення таблиці 1 із таблиці 6″ у програмі “М.Е.Док” (клацніть, щоб збільшити).

Тобто у основному вікні програми “М.Е.Док”, у списку таблиць звіту, ви вибираєте пункт меню “Правка” і знімаєте птицю з пункту “Заповнення таблиці 1 із таблиці 6″.

Ось це і є секрет, яким я хочу поділитись з вами. Тепер все в порядку – цифри лишатимуться на місці, підсумки підраховуватимуться. Добре? Та воно-то добре, але…

Але якщо тепер ви відкриєте таблицю 1 – вона буде пустою. І нічого дивного в тому нема, ми ж тільки що власними руками відключили автоматичне заповнення з таблиці 6. Так що цифри не підтяглись у таблицю 1. Так для чого тоді це?? Ні – ні, я не ви… не знущаюсь, зараз ми це виправимо:-) Це  буде другим секретом користування програмою “М.Е.Док”.

Отже, коли відкриє таблицю 1 в перший раз, вона буде пустою, дані в неї автоматично тепер не підтягаються. Але зате вони підтягатимуться за нашим бажанням.

Все дуже просто – потрібно в таблиці 1 вибрати пункт меню “Правка” – “Перерахувати документ” або просто натиснути клавішу F6. “М.Е.Док” на декілька секунд замислиться і підтягне дані – сформує всі цифри з таблиці 6 в таблицю 1. Звісно, запопадливо заглядаючи у очі :-). Увага, демонструю:

Заповнення таблиці 1 вручну - за "нашим бажанням"

Заповнення таблиці 1 вручну – за “нашим бажанням” (клацніть, щоб збільшити)

І все, ми спокійно працюємо, вносимо необхідні нам зміни, закриваємо таблицю 1, потім знову відкриваємо – дані на місці, закриваємо, відкриваємо – дані на місці, закриваємо… так можна до безкінечності )))) Всі дані автоматично підраховуються, треба лише внести цифру фонду оплати праці в розділ 2.1.1 та нарахування на фонд у пункті 3.1.1. – все інше одразу перераховується.

До речі, якщо ви щось таке у першій таблиці напороли, що не можете з того вийти – ви знову натискаєте F6 або вибираєте “Перерахувати документ”, і “М.Е.Док” знову підтягне дані з  таблиці 6, відновивши статус-кво – і ви по-новій можете робити свої зміни.

Отже, підсумую – ми залишаємо ввімкненим “Автоматичний розрахунок” в таблиці 1, але відключаємо “Заповнення таблиці 1 із таблиці 6″, і щоб підтягнути дані в таблицю 1, натискаємо F6 або ”Перерахувати документ”.

Тепер підійшов час з’ясувати, чого звіт буде помилковим.

Закінчивши наші маніпуляції із таблицею 1, ми, звісно натискаємо F4, щоб перевірити документ, і “М.Е.Док” виведе помилки:

  • “Рядок 2 <1218> не дорівнює значенню загального підсумку гр.18 ‘Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини’ табл.6 по ЗО з типом нарахувань ‘невизначено’ та/або 1 та/або 10 <609>”
  • “Рядок 2.1.1 <1218> не дорівнює значенню загального підсумку гр.18 ‘Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини’ табл.6 по всіх ЗО з кодом категорії 1,10,11,12,13,14,25,46 та типом нарахувань ‘невизначено’, ’1′ та ’10′, а також для  ЗО з кодом категорії 2,32 для ФОП з найманими працівниками-інвалідами <609>”

На іменно ці помилки ми не зважаємо, роздруковуємо звіт та або зберігаємо його, або підписуємо і відправляємо з ЕЦП. Коли він попаде до Пенсійного, він там проведеться як звичайний звіт, контроль цих помилок у програмному забезпеченні відключений.

Зберігання звіту з виправленою таблицею 1

Зберігання звіту з виправленою таблицею 1

Ось так ми можемо побороти таблицю 1 додатку 4 звіту по єдиному соціальному внеску у тому випадку, якщо ми маємо найманих працівників, яким за повний місяць нараховано зарплату меншt мінімальної. Такі мої секрети :-)  Звісно, я міг їх запатентувати (у smartpatent.ru приміром), але я патент не оформляв, навіть товарного знаку чи авторського права,  а просто поділився ними з вами ;-)

А на сьогодні все, і ось ваш жарт дня:

 До патентного бюро Парижу звертається один пан. Каже, що винайшов двигун, який працює не на бензині, а на воді. Перевірили – дійсно працює. Стали оформляти і кажуть:
- В принципі, можемо вам два альтернативні варіанти патентування запропонувати – або    оформити патент як на один винахід або два патенти – мотор на воді і вода як паливо. Ви же  спеціаліст по паливу?
- Так, я багато років працював з нафтою у Саудівські Аравії. Там, до речі, я і винайшов свій    двигун.
- А чому ж ви там свій винахід не запатентовали?
- Я спробував. Але коли описав їм суть свого винаходу, мені там теж запропонували два  альтернативні варіанти.
- Які?
- Або повішення – або четвертуваня.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>