Перейти до змiсту
 

Доплата до мінімального страхового внеску. Платити доводиться.

Наближається перший період контролю терміну сплати доплати до мінімального страхового внеску. Програма для вираховування доплати.

Шановні друзі,

після прийняття Верховною Радою змін у законодавстві, які ввели доплату (читайте про це тут: “Підприємцю, Ну Зараз Ти Нам Заплатиш!! Доплата до мінімального страхового внеску- тепер в Законі!“), ще є декілька слів до цієї теми – доплати до мінімального страхового внеску в Пенсійний фонд. Минуло два місяці, змін ніяких нема, втішних новин нема – доплату скасовувати не збираються, і виключень у її сплаті нема. Тобто доплачуватимуть УСІ. В тому числі доплачувати мусять ті підприємці, які одночасно ще й працюють, отримуючи заробітну плату, і підприємці-пенсіонери. Ну хоч бери та й шукай, де получить быстрый кредит, щоб мати гроші на сплату.

Цим категоріям людей, за логікою, доплачувати нібито не потрібно – в першому випадку людина отримує заробітну плату, з якої відраховуються внески до Пенсійного фонду, і, відповідно, вона вже сплачує мінімальний внесок. В другому випадку пенсіонер вже отримав необхідний стаж і вийшов на пенсію, йому, нібито, стаж вже не потрібен (інколи, правда, бувають випадки, коли і пенсіонеру потрібно збільшити трудовий стаж, але не про це зараз мова).

Та виключень із закону не передбачено абсолютно ніяких – отже, доплачуватимуть усі підприємці, які знаходяться на єдиному або фіксованому податку.

До речі, є цікава деталь. Цю деталь, як правило, зустрічають або зі сміхом, або зі словами “Ви знущаєтесь??” Мова про те, що на сьогодні максимальна величина з якої справляються страхові внески, становить 13320 грн, і тому щомісячна сума страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн. Тобто, максимальна сума доплати – 4422,24 грн, це сума, більше якої доплачувати держава не дозволяє. Цікава деталь, незрозуміле обмеження?

З якого періоду потрібно платити, з якого місяця?

Зміни до закон почали діяти з 17.07.2010 року (саме тоді його опубліковано в газеті “Голос України” від 17.07.2010 № 131). Здається, доплата б мала діяти лише з наступного місяця, з серпня? Липень доплачувати не потрібно? Або якщо і доплачувати, то лише половину, Закон ж не має зворотньої дії  - він почав діяти в другій половині липня.

Ха! Аж ніяк!

Офіційна позиція Пенсійного фонду така:

 1. згідно законодавства мінімальний розмір страхового внеску обчислюється на календарний місяць;
 2. страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється теж в місяцях.

А отже – сплата страхових внесків за липень 2010 року здійснюється  у розмірі не менше мінімального страхового внеску за цілий місяць. Ніяких половинок.

В яких розмірах проводиться доплата?

Доплата привязана до розміру мінімальної зарплати та суми поадтку, який ви сплачуєте. Про принцип обчислення мінімального внеску і доплати описано в статті “Підприємцю, Ну Зараз Ти Нам Заплатиш!! Доплата до мінімального страхового внеску- тепер в Законі!“.

Мінімальний страховий внесок у липні – вересні 2010 р. складає 294,82 грн., у жовтні – листопаді – 301,12 грн., у грудні – 306,10 грн.

А задля вашої зручності я розробив невеличкий додаток, який ви можете швиденько скачати тут: Doplata2010.xls. Це файл, який відкривається в Microsoft Excell. В ?графу 4 (“Сума податку, грн”), яка підсвічена блакитним кольором, внесіть суму єдиного або фіксованого податку, яку ви сплачуєте кожен місяць, і в графі 5 (“Сума доплати, грн”) автоматично вирахуються суми доплати – відповідно до сум мінімальної зарплати і внеску в кожному місяці.

На цій ілюстрації показано, де переключатись між єдиним та фіксованим податком в цій програмі (клацніть, щоб збільшити):

як переключатись між єдиниим та фіксованим податком.

Довідково для вашої зручності з правої сторони таблиці одразу виводиться сума податку та доплати – ну це щоб ви знали, з якою сумою грошей вам потрібно попрощатись у конкретному місяці.

Як буде проводитись контроль доплати? І в які терміни її треба сплатити?

Пенсійний фонд України повідомляє з цього приводу наступне.

Сплачувати слід щоквартально: доплату за липень-вересень слід сплатити до 20 жовтня , доплату за жовтен – грудень – до 20 січня.

Контроль сплати підприємцями-спрощенцями доплати до мінімального страхового внеску буде проводитись щоквартально до 20-го числа. Тобто в даний момент по закінченню вересня 2010 року – до 20го числа Пенсійним буде проведено контроль сплати. І тим підприємцям, хто не сплатив доплату, буде надіслано розрахунок суми доплату разом з вимогою про її сплату. Про штрафи поки що нічого не кажуть, нібито штрафувати на цьому етапі поки що не будуть.

По закінченню року підприємці будуть подавати до пенсійного звіт – як завжди це робиться. Цього року він називатиметься Додаток 5. В ньому буде вказано суму сплаченого податку, і  там же потрібно буде прозвітуватись і про суми доплати. Але це тема окремої розмови. Можливо, як прозвітуєтесь, то ще залишаться гроші – буде можливість купить драгоценные камни. Їх Пенсійний точно не забере :).

Поки що це всі новини по доплаті до мінімального страхового внеску. Якщо буде ще шось нове – обов’язково повідомлю.

І ще одне на додачу. Група ентузіастів розпочала дуже необхідну справу – розворушувати український інтернет. Спочатку вони думали видати просто книгу про бізнес в Інтернеті, але згодом ця ідея переосла у випуск журналу – адже Інтернет річ, яка швидко розвивається, просто випуском книги тут не обійтись. І ось вони випустили перший номер друкований номер журналу. Якщо вас зацікавила ця інофрмація – ви можете ретельніше ознайомитись з нею на сайті  http://ipro.com.ua/. Якщо захочете допомогти  - можете розмістити рбанери або інформацію про цей проект у себе на сайті, як це зробив я.

Цей журнал допоможе вам відкрити свій бізнес в Інтернеті або перенести існуючий в онлайн. Це великий, перспективний, цікавий і захоплюючий світ нових технологій – світ Інтернету. Ставку на технології роблять всі прогресивні країни, і ми, українці, не повинні відставати від Європи, тому що ми – її серце.

Бізнес переходить в онлайн, великий бізнес автоматизується та впроваджує сучасні інтернет-технології. Більше немає часу чекати, ми повинні стати сучасними, перейти до електронного державі, поліпшити нашу економіку і зробити це своїми силами.

Понад 20 авторів, керівники інтернет-компаній, на прикладах реальних кейсів розкажуть про бізнес в мережі, про підводні камені, про стратегії управління, про те, як створити і керувати бізнесом в онлайні. На сторінках журналу ви знайдете ту базову теорію, оволодівши якою ви зможете розпочати свій бізнес в Інтернеті. Більше того, ви станете знайомими з гуру електронної комерції. Ви ознайомитеся з інструментами ведення бізнесу, кожен з яких буде у вашому ноутбуці. Інтернет-бізнес дає свободу, мобільність; додайте трохи своєї творчості в цей процес, і ви станете керувати компанією, яка приносить не віртуальний дохід.

Проект допоможе дітям

Проект планує допомогти дітям, що проходять лікування в онкологічних центрах Києва.  Весь прибуток від продажу журналу буде спрямована у всеукраїнську молодіжну громадську організацію «Асоціація молодих донорів України» – krov.org.ua. Дана програма спрямована на відродження і популяризацію серед українців культури безкоштовного донорства крові.

*   *   *

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTERі– і про все нове Ви взнаєте першими! Обговоріть цю статтю  на НАШОМУ ФОРУМІ “ЗВІТ ДО ПФУ”! Можливо, там Ви знайдете відповіді на питання, які не знайшли тут.

Якщо вам сподобався сайт – ви можете висловити вдячність та підтримати його ось тут !

З повагою,  Консультант.

*

Також нас шукають за такими словами: помесячная, персонификация, отчет в ПФУ, отчетность в Пенсионный фонд, доплата до минимального страхового взноса.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

10 комментариев

 1. [...] This post was mentioned on Twitter by Maria Kozyr, Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: Доплата до мінімального страхового внеску. Платити доводиться. http://goo.gl/fb/HhE3L [...]

 2. Микола пишет:

  Doplata2010.xls розрахована тільки на платників фіксованого податку. Для платників єдиного податку не підходить. Будьте уважні!

  Позиція Пенсійного фонду розрахована на “слабонервных”, які проплатять всю суму.
  Цікаво, як повинен сплатити підприємець, що оформився з 28 липня, а до цього працював в якійсь організації?
  Ще одна деталь стосується підприємців, які мають основне місце роботи в якогось роботодавця і він сплачує страхові внески. Стаж буде зараховано двічі? Аж ні! Просто при нарахуванні пенсії буде здійснюватись сумування зарплати по основному місцю роботи і мінімальної, що відповідає сплатам підприємця.

 3. Consultant пишет:

  Микола цитовано:

  “Doplata2010.xls розрахована тільки на платників фіксованого податку. Для платників єдиного податку не підходить. Будьте уважні!”

  Микола, вот іменно – будьте уважні!!! Там є дві вкладки – “єдиний” і “фіксований”, внизу сторінки. Кожна розрахована на свій вид податку. Вот іменно – будьте уважні і не вводіть інших в оману. Маю надію, ви вмієте користуватись Екселем і знаєте, як переключатись між сторінками в книзі Microsoft Excell. Якщо ні – я поясню, як це робиться, і навіть картинки покажу, якщо вже настільки це важко. Для чого ви лякаєте людей??

  А на рахунок “слабонервних” – чекати недовго. До 20 жовтня буде видно, що до чого. Мої неофіційні дані такі, що за непроплату все-ж таки буде накладатись штраф. Але це неофіційні дані. В будь-якому випадку – як тільки я знатиму ще щось на рахунок доплати – знатимете і ви, я обовязково напишу тут.

 4. Александр пишет:

  Это первый удар новой власти по малому бизнесу. Если молчать и платить, возможно продолжение. Еще много чего можна придумать против бедных женщин, что торгуют на рынках. А экономика по боку.

 5. Рената пишет:

  Красивый сайт мне понравился !

 6. Оксана пишет:

  шукала по закладках інформацію про сплату – знайшла Ваш сайт. Цікаво! Я сплатила, хоча жаба давила і руки трусилися. Дуже шкода було зароблених грошейЮ бо вони даються ой як не легко. Якщо є інформація про цей вид обдирання бідолашних підприємців – поділіться.

 7. max1956 пишет:

  Так сложилось, что я работаю на основной работе, являюсь частным предпринимателем на едином налоге (200грн.), а также получаю пенсию (Как участник ликвидации аварии на ЧАЭС 2-ой категории). Пенсию мог оформить в 2006г. (согласно Закона Украины “О статусе и социальной защите граждан, пострадавших от Чернобыльской катастрофы)на 10 лет раньше установленного для мужчин пенсионного возраста. Однако оформил я эту пенсию только в средине 2009г., так как неудобно было в моих года стоять в очереди с пожилыми людьми за пенсией. Да и финансовое состояние позволяло обходиться без пенсии.
  В итоге за 3 года, я сэкономил Пенсионному фонду немалые средства, учитывая, что ежемесячная моя пенсия составляет более 2,5 тыс.грн. А сейчас я еще должен и доплачивать. Не дождуться!!!!

 8. Петро пишет:

  а куди сплачувати? де взнати реквізити? знайшов тут http://www.bershad.ua/news/oficial/podatkova/17569.html як я розумію це на рахунок пенс фонду треба перекази робити?
  і ще там написано “суми несплачених страхових внесків будуть стягуватись у встановленому законом порядку.” :) здається карати таки будуть

 9. Consultant пишет:

  Петро:
  Рахунки у кожного управліня ПФУ свої, і роздобути їх я не можу поки що. Секрет мабуть ;) А за доплату таки карають, читайте на цю тему ось цю публікацію:Доплата – час розплати прийшов! За несплату штрафують!

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>